Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdáshoz nálunk a kórházban...

Vajúdáshoz nálunk a kórházban vinni kell vattát, papírvattát hajtogatva. Hogyan kell hajtogani?

Figyelt kérdés
Mekkora legyen kb.?
2009. aug. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

még ilyet nem is hallottam.. a kórházban nincs ágynemű meg ilyenek? Ágyat ne vigyél magaddal?

(bocsánat hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ezen nagyon kiakadtam)

2009. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes...

Mire kell a vatta? Az infúzió után törölgetni a vért a karodból? Vagy a szülés utáni vérzéshez?

Vajúdás közben minek vatta? Nem mondták?

2009. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Vegyél gézlapot,egyszer kötszer patikában kapható és abba tekerd bele...inkább csináld meg otthon minthogy ott kelljen...csak simán hajtogass bele lapvatttá...


Amúgy én sem értem ezt,főleg nem bajúdáshoz hiszen akkor már nem engednek semmit...hmmm érdekes kórház:D

2009. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem vattát kell vinnem,hanem amin csodálkoztam,hogy lázmérőt!

Nincsen lázmérőjük?Mondjuk sajnos elég szegény a kórház.

De a vattát én sem értem...nem mondták mire kell?

2009. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom!!!Én sem tudok válaszolni,de ez nagyon gáz!!!Jó hogy nem a férjednek kell a szülést levezetnie:)
2009. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vatta betét akkor kell vajúdáskor,ha folyik a magzat víz.nálunk (Sopron) adtak egyet,de illett bevinni,mert többet nem adtak.Steril vattát vágd el kb akkora darabokra,mint egy éjszakai betét,és tekerj körbe rajta géz csíkot.Ne szorosan,csak úgy szépen lazán,hogy takarja mindenhol.Szülés után nagyobb hasznát veszed,mert ha simán szülsz,akkor az első 2 nap eléggé folyik a vér,és ez jól felszívja.Természetesen vérmennyiségtől függően ezt is cserélni kell 3-4 óránként.Nekem bevált.Én tettem alá rendes betétet is,hogy a bugyim ne legyen véres,de ez olcsóbb ,mint a bolti betét.
2009. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen!!!

Ez sajnos szegénységi bizonyítvány Magyarországról!

Kérdem én,hova megy a sok tb,amit levonnak tőlünk?

2009. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kell vatta és géz, de szülés után. Vizitkor megnézi a doki, és ebből látja, hogy mennyire tisztulsz, és mi jön ki belőled. Vizit után már lehet cserélni betétre.

Steril vattát vegyél. Én kicsit hosszabb darabokat vágtam mint a betét, mert nagyobb esélye van elcsúszkálni. Ezután egyszerűen tekerd körbe steril gézzel.

Szép szülést kívánok!

2009. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!