Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan Édesanya, aki...

Van itt olyan Édesanya, aki Zala/Vas megyei, és tervezetten otthon hozta világra a gyermekét/gyermekeit?

Figyelt kérdés

Nem 30-50 évvel ezelőtt, hanem mostanában. :)

Magánba is jöhet a válasz, köszönöm!


2012. okt. 14. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
50 évvel ezelőtt sem szültek már otthon az asszonyok. Senki nem kockáztatta a baba és a saját egészségét.
2012. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ismerek,aki szült otthon.vas megye

kb.1éve

2012. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Elsőnek gratulálok a gyökér válaszhoz! Igenis szültek 50 évvel ezelőtt otthon az asszonyok! A Kisalföldön, Kapuváron és környékén a '60-as évek elejéig bábák működtek pl... azután is csak szülőotthon volt (műtő nélkül) és nem kórház.


Az, aki otthon szül, semmivel jobban NEM KOCKÁZTATJA a gyereke életét, mint a kórházban!! (lásd.: kórházi szuperbaktériumok pl.) Ajánlom neked ezt a cikket: [link]


A kérdésre válaszolva: én csak Somogy megyében tudok, de oda Budapestről mentek a bábák.

2012. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Édesapám otthon született. 47 éves
2012. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2., 3. válaszolóknak köszönöm.

Kedves 2., azt nem tudod, milyen bábával szült, ő is Bp-i volt, vagy esetleg Ausztriából jött át?

2012. okt. 15. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

"Az, aki otthon szül, semmivel jobban NEM KOCKÁZTATJA a gyereke életét, mint a kórházban!! (lásd.: kórházi szuperbaktériumok pl.) Ajánlom neked ezt a cikket: [link] "


Én meg ajánlom neked a saját történetemet: a baba elakadt a szülőcsatornában, vákuummal, préseléssel szedték ki, mielőtt oxigénhiányos lesz, vagy meghal.

Utána nem vált le a méhlepény, műtőben kellett befejezni.


Ha nem vagyok kórházban, profi stábbal, eszközökkel és pár méterre a műtőtől, mindketten ott halunk meg. Mentő se ért volna ki időben, lehet, hogy engem még meg tudtak volna menteni, de a baba minimum erősen szellemi fogyatékos lett volna, mire kórházba érnek velem, így is nagy kapkodás volt, hogy 6-7 ember volt a szülőszobán.

2014. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de nem értem, hogy most miért kell az otthon szülés alkalmazhatóságáról vitázni, azt mindenki döntse el maga, itt nem véleményezést várt a kérdező, hanem hasznos válaszokat a kérdésére,ha egyet értünk vele, ha nem! Bátorság a részedről kérdező ilyet feltenni itt!!!!(írom ezt úgy, hogy én sem pártolom az otthon szülést)
2014. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, Utolsó. Valóban nem vélemények, érvek és ellenérvek érdekelnek, hanem konkrétumok.
2014. jún. 20. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Boccs hogy én is offolok, de komolyan létezik ilyen manapság hogy valaki otthon szüljön? Nem kötelező klinikán? 39 hetes vagyok, de nem is hallottam erről, kötelező terhesgondozás is van és meg nem fordult a fejemben, hogy itthon szüljek.
2014. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: akkor az is újdonság lesz számodra, hogy NINCS KÖTELEZŐ terhesgondozás. :) Egyáltalán semmi nem kötelező, sem az UH, sem a vérvétel, sem a cukorterhelés, sem az AFP, semmi. Az egyszeri anyasági támogatáshoz kell 4 pecsét nőgyógyásztól.

És igen, sokan vannak, akik otthon szülnek. :)

2014. jún. 20. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!