Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem felháborító?! Egyes anyák...

Nem felháborító?! Egyes anyák megszülik otthon gyereküket/direkt/ és azt hiszik jól cselekedtek.

Figyelt kérdés
Olvastam egy hölgy blogját az otthonszülésről. [link] felháborítónak találom azt,amit írt,és azt,hogy úgy tesz,mint aki jól végezte dolgát.Tudom,a kórházban sem fényes minden.Nekem azért lett császárom,mert nem voltak képesek adni egy kis nyamvadt oxitocint,nem figyeltek ránk kellőképpen.Leesett a lányom szívhangja.Fogadott orvosom volt,amiket mondok mind ő tette velem.De ő,és az orvos team mentette meg a lányom életét is egyben.Nem volt 10 percünk,mert "nincs messze a kórház,beérünk ha gond van."2 perc alatt hajtották végre a műtétet,és úgy rohantak velem,mintha versenyfutás lenne.2 percünk volt.És,nem azért,hogy mondjak valamit,de a bába nem tud otthon császárt végre hajtani.A szívhangot SEM tudja olyan jól figyelni,otthonról.Ha valami probléma akad?Beszorul a baba stb. Akkor mi van?Az utolsó szülésénél még szülésznő sem volt!Mi a véleményetek úgy általában?
2012. okt. 6. 16:23
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
2012. okt. 6. 16:24
 2/46 anonim ***** válasza:
61%
Az a véleményem, hogy ha régen dédanyáink meg tudták szülni otthon, akkor a mai nők is megtudnák.De a mai "bábák" már talán nem olyan profik mint a régiek lehettek.Meg kéne teremteni a kulturált és biztonságos módját az otthon (vagy otthonos körülmények) között történő szülésnek, hogy veszély nélkül vállalkozhassanak rá azok a nők, akik inkább így szeretnék világra hozni a gyereküket.Ez is csak más országban sikerült?
2012. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is felháborító de már nagyon sok ilyen kérdés volt itt,csak a véletlenen múlik ilyenkor hogy nem történik baj.

Én soha nem tudnám megbocsájtani magamnak ha az én butaságom és csőlátásom miatt halna meg a gyermekem.

2012. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
58%

Az a véleményem, hogy ha régen dédanyáink meg tudták szülni otthon, akkor a mai nők is megtudnák


ja kivéve,aki belehalt a szülésbe ,volt bőven,anya és gyerek is

2012. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
59%

Veszélyes és kész!Ez tény!

Nem hiszem el h nem lehet kibírni 3 napot a kórházban!

Én a császárral kibírtam 7et is.

2012. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
64%
szerinem mindenkinek joga van eldonteni mit szeretne, hogy jobb neki. en szemely szerint biztos nem szulnek otthon, jobb ha rogton van segitseg ha esetleg kell, de nem tartom felhaboritonak ha valaki otthon akar szulni.
2012. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
65%

Az a "felháborító" hogy egyes emberek miken képesek felháborodni! Nem gondolod,hogy ostobaság?


Bár butaságnak tartom,hogy ilyenen felháborodsz,mert egy ismeretlen nő miatt akadtál ki,közöd annyi hozzá,mint nekem hozzád! ennek ellenére leírom a véleményem magáról az otthon szülésről! Nem a cikkről,mert nem az én dolgom ítélkezni!- szerintem senkinek nincs joga erre!


Baj bármikor történhet! Kórházi esetekről is hallani,ahol a baba nem élte túl,vagy az anyuka nem élte túl a szülést.

Nálunk a kórházban-sőt sok helyen- csak a szülésznő van jelen.Ha bármi történik,hosszú percek múlnak el,mire az,aki segíthet,oda ér!

Nos,miről is beszélünk?


Mindazonáltal megjegyzem,hogy jómagam sem szülnék itthon direkt!Annak ellenére,amit a hozzánk közel fekvő kórházról leírtam,magam is szakavatott kezekben,felszerelt intézményben érzem magam biztonságban- jóllehet,jól nem érzem magam,mert idegen,mert a szülés nem háborítatlan,de ott még így is kisebb annak a kockázata,hogy balul süljön el a szülés.

2012. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
41%
Ha tehették volna régen akkor is már kórházba mentek volna csak egyszerűen nem volt rá lehetőség. Meg is lehet nézni az akkori mutatókat. Ha bármi kisebb probléma volt, akkor annak tragédia volt a vége. Én nem tartom elfogadhatónak hogy egy nő nem megy be a kórházba szülni csak mert a nők lapjában azt olvasta, hogy otthon halott gyereket szülni a menő. Aztán meg sír a szájuk, hogy ez történt. Az ilyeneket ívartalanítanám.
2012. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
83%
Én sosem vágytam arra hogy itthon szüljek de szerintem fölösleges felháborodni.Mindenkinek joga van eldönteni hogy otthon vagy kórházban szül.Ha neadjisten valami baj történik az pedig már nem rád tartozik te saját magadért és a saját gyermekedért tartozol felelősséggel a többit mindenki döntse el maga.
2012. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Többször írtam már ehhez a témához, és olvastam kommenteket. Tudod itt az a baj, h az otthonszülés "hívei" elfogultak, sok esetben tényleg olyan, h az Ő kényelmük a fontos. Mi az h "nem olyanok a szülésznők"? Dehogyisnem.Teszik , amit kell.

Nekem az első szülésem magzatvízelfolyással indult, hagytak 5-6 óráig, hátha beindulnak a fájások...amik sajnos nem indultak, így oxit kaptam. A szülés beindult, tágultam is rendesen, csak amire a babát ki kellett nyomni kiderült, h beletekeredett a zsinórba :( Sajnos műtőbe már nem lehetett tolni, kint volt a feje búbja, csak tovább nem ment. A doki (ügyeletes) nagyon kímért, szinte rideg volt velem, de akkor úgy összekapta magát, 101%osan rám meg a babára koncentrált, vákummal ,de végül egészséges babát szültem.

Ha otthon tekerededik bele a zsinórba....Na, abba nem is gondolok bele....

És igen, régen is otthon szültek a nők, aztán vagy megmaradtak, vagy nem, vagy megmaradt a baba vagy nem. Egyik nagymamámnak pl. 8 gyereke lett volna, de csak 7 lett....és nem ő volt az egyetlen... Ez benne van a pakliban, meg a kórházban is vannak műhibák? persze. De az otthonszülések veszélyesek jelen feltételekkel, h semmi külső segítség.

2012. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!