Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező a gátmetszés?

Kötelező a gátmetszés?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gátmetszés, mivel úgy tudom, hogy úgy lassabban épül fel az anyuka, én viszont hamar a toppon szeretnék lenni, hogy minden energiám, figyelmem a babára menjen el.

Ha nem kérem, nem csinálnak gátmetszés? Mennyivel nehezebb úgy szülni?

Terhes torna könnyíti a szülést?


2012. okt. 23. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

Ma 15:27!


Na látod, ezért nem szokott ált gátvédelmes lenni az első szülés (persze vannak kivételek, ha szépen jön kifelé a baba), mert pl. próbálj ellihegni úgy egy tolót, hogy már teljesen kivagy.....

Egyébként, mielőtt azt írná vki, h mit okoskodok én, a 2-at gátvédelemmel szültem, de ott egész más volt minden, úgy tudtam nyomni, ahogy a szülésznő írányított. Az elsőnél meg oxit is kaptam, nehéz is volt, már minden bajom volt, nem tudtam a nyomásra koncentrálni, meg a lihegésekre. Jobb h vágtak és nem repedtem....ha nem is ültem 2 óra múlva az ágyon, de már másnap tudtam . Bocs, ha hosszú, csak mindkét oldalt megtapasztaltam.

2012. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem kötelező a gátmetszés. (Hozzáteszem más országokban már nem is rutinszerű első szülésnél sem.) Amennyiben gátvédelemmel szeretnél szülni az orvosoddal kell megbeszélni, olyat kell keresni, aki hajlandó ebben segíteni. Alapvető feltétele, hogy ne siettessék (oxitocin, és hasra gyakorolt nyomás), ha csak nem muszáj, mert minél gyorsabban próbálják világra segíteni a hirtelen nyomás miatt nincs időd kitágulni, és a megnövekedett nyomás valóban repeszthet. Nekem nem volt nehéz szülni gátvédelemmel, szerintem erre képes a testünk.

Ha tájékozódni szeretnél: [link] ajánlom ezt az oldalt, engem ez győzött meg.

2012. nov. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én is olvastam ezt az oldalt, rám is nagy hatással volt. Ezért is tettem meg mindent, hogy a 2. szülésnél ne vágjanak - hála a jóistennek, sikerült is megúsznom.
2012. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült és minden rendben volt. Bárcsak több nő lenne ezekkel a dolgokkal tisztában, és kapnának elég felvilágosítást. Remélem egyre többen lesznek akikben felmerül a kérdés, hogy mindezt tényleg muszáj?...
2012. nov. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A kórház protokolljától is függ. Tatabányán első szülésnél KÖTELEZŐ a gátmetszés. És még ki is röhögnek, hogy félsz tőle. De a császármetszés is olyan futószalagon megy itt, hogy borzalmas. Komolyan sokmindent elárul egy országról, hogy hogy bánnak egy szülő nővel. Én teljesen szét vagyok szabdalva, most várom a helyreállító műtétet, ahol újra szétszabdalnak. És mindezt mosolyogva tűrd, és legyél hálás. Ba..ák meg!!!
2012. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kotelezo gatmetszes ellenmond a WHO eloirasokkal ezt mutasd meg a dokinak ;

Részlet a WHO 1985-ben megfogalmazott szülészeti ajánlásaiból

- Támogatni kell a szülésznők továbbképzését. A normális lefolyású szülések vezetése az ő feladatuk.

- Normális esetben a burokrepedés csak a késői szakban következik be, a tágulás végén. Nem indokolt a rutinszerűen végzett korai burokrepesztés.

- Szülést kényelmi szempontok alapján nem szabad indítani.

- A gátmetszés általános alkalmazása nem indokolt. A gátvédelmet mint alternatív módszert kell alkalmazni.

- Szülés alatt nem szükséges a nőt kőmetsző (fekvő test, kengyelbe rakott lábak) helyzetbe hozni. Előnyben kell részesíteni a vajúdás alatti sétálást, és lehetővé kell tenni, hogy a szülés alatti testhelyzetét mindenki maga választhassa meg.

- A szülés utáni közvetlen mellre tételt és szoptatást támogatni kell, beleértve azt is, hogy ez a szülés után a szülőszobában történjék.

- A szülés után az egészséges újszülött maradjon az anyjánál, ha ezt mindkettejük állapota lehetővé teszi. Az egészséges újszülött megfigyelése nem lehet indok az elkülönítésre.

2012. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon vagyunk. a WHO 27 évvel ezelőtti állásfoglalása még nem esett le a magyar egészségügynek. Kórházban szülünk, fekve, gyorsítanak és kinyomják belőled a gyereket. Aztán összestoppolnak.
2012. nov. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!