Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire igaz az, hogy ha...

Mennyire igaz az, hogy ha nincs fogadott szülésznőm, akkor nem fognak velem "annyira" foglalkozni, mintha lenne?

Figyelt kérdés
Akkor most félnem kéne, mert csak a dokim fogadott? Úgy kellene készülnöm, hogy a legrosszabbra, csak mert már nincs pénzem szülésznőt fogadni?
2009. aug. 10. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem fogadott doki, sem fogadott szülésznőm nem volt. Rendesen bántak velem, én nem éreztem hátrányt az ellátásban.
2009. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem nem volt fogadott szülésznőm, mégis az ügyeletes folyamatosan figyelt rám, kedves volt, mindent megtett, hogy segítsen és megnyugtasson - végülis ez a dolga

annyira meg voltam vele elégedve, hogy én mikor mentünk haza a kórházból, akkor adtam neki 10e ft-ot - meg is lepődött, mert nem várta

2009. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt sem fogadott dokim, sem szülésznőm, mégis nagyon kedvesek voltak velem (főleg a szülésznő).


De ki lehet fogni rosszat is...

2009. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt fogadott szülésznőm, és nem szenvedtem hiányt semmiben! Nagyon kedves, megértő hölgyemény volt mellettem.
2009. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott dokim mégse foglalkozott velem :((
2009. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Adri baba ***** válasza:
100%

Nekem csak fogadott orvosom volt,szülésznőm nem!!!De bár csak szülésznőm lett volna,mert a doki semmit nem csinált csak a gyomromba könyökölt 2x és összevart(ezt is a szülésznőre akarta átpasszolni)!

Úgyhogy a lányom inkább a szülésznő érdeme nem az orvosé!

2009. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez kórház és kórház függő.Érdemes feltérképezni a kínálatot előtte.Nekem szerencsém lesz,ha majd megyek,mert ha 500km-rel odébb fogok is lakni az utolsó hónapban hazamegyek szülni,az itteni kórház ugyanis nagyon modern és anya szinte mindenkit ismer hiszen ápolónő volt.Azért amikor pár éve műtöttek, a dokiknak előtte,a ezébe nyomtunk egy kis előleget,hogy törődjön velem és a nővéreknek is vittünk egy nagyobb csomagot,előlegként szintén.

Tudom,hogy a szülés másabb,hiszen nem tuti,hogy akinél kezdtél annál is szülsz,szóval azért én azt tanácsolom,hogy ha csak egy 1000est is de adj előlegnek a dokinak és a szülésznőnek,hogy nézzenek rád amíg vajúdsz...Tudom,ez nem módszer,de mégis kell valami mert ha olyan a kórház és az osztály akkor verheteg magad az sem fogja őket érdekelni.Nincs ismerős a kórházban?Vagy írd ki itt,hogy ki szült itt és itt és érdeklődj...

2009. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak fogadott orvosom volt, szülésznőm nem. Hozzáteszem, hogy a 9 hónap alatt egy fillért sem kapott, szóval "csak" szóban fogadtam meg, hozzá jártam terhesgondozásra, és egyértelmű volt, hogy nála fogok szülni, de pénzt csak a szülés utáni varratszedésen kapott. A szülésznők közül meg az éppen ügyeletes volt benn, a váltás szülés közben jött, tehát a másodiknál fejeződött be a szülés. Mindhárman nagyon jól bántak velünk, kedvesek és figyelmesek voltak, úgyhogy nekem nem származott abból hátrányom, hogy nem tömtem őket pénzzel.

Viszont ahogy itt is írták, egy fogadott orvos/szülésznő sem biztos, hogy mindent megtesz érted és értetek. Lehet, hogy nekem "csak" szerencsém volt...

2009. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél nem volt fogadott dokim se szülésznőm. Volt gátmetszés, hasbakönyöklés, kézzel méhszájtágítás, oxitocin, szülés után két hétig ágyba fekvés, mert nem bírtam felkelni sem a begyulladt gátsebem miatt.

A második szülésemnél volt fogadott dokim, szülésznőm nem. Velem minden rendben ment, természetes szülés volt, beavatkozás nélküli, viszont a szülésznő eltörte a fiam kulcscsontját.

Most a harmadik szülésnél csak szülésznőt fogadok, aki majd levezeti a szülést, vigyáz a babára és az ügyeletes orvos csak komplikáció esetén fog beavatkozni. A fogadott dokim sem csinált semmi mást, mint a repedésemet összevarrta, se előtte se utána nem volt szükség rá, de nem is siettette a szülést.

Most a szülésznő fogja felügyelni és irányítani az eseményeket. Végre rájöttem, hogy ő a legfontosabb.

Elgondolkodtam azon, hogy fogadott szülésznőre nincs pénz és fogadott dokira van...a szülésznő szülés után kér csak pénzt, kb 20 ezret. A doki egy terhesgondozás alatt csak alkalmakként elkéri az 5-10 ezer ft-ot, + szülésnél az 50-80 ezret. Így kb 120 ezerbe jött ki nekünk.

2009. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!