Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy értessük meg a nővéremmel...

Hogy értessük meg a nővéremmel, hogy nem rossz anya? Kicsit hosszú lett.

Figyelt kérdés

Nővérem kislánya 2 és fél éves,szép egészséges,okos gyerek.

Nővérem betöltötte a terhessége 38. hetét,mikor magas vérnyomással befektették megfigyelésre. Napokig bent volt a kórházban,vérnyomáscsökkentőt adtak neki,és megfigyelték.

A 4. napon nővérem elkezdett vajúdni és észrevette,hogy szivárog a magzatvíz,és zöldes színű. Szólt egy nővérnek,hogy szerinte baj van,mert zöldes a szivárgó magzatvize.Erre a nővérke mondta,hogy az nem a magzatvíz! Nővérem mondta,hogy de,ez az és tudja mit jelent,ha zöld. A nővérke állította,hogy de ez még tuti nem a magzatvíz,mit parázza túl nővérem.Nővérem pedig kicsit erélyesebben (ami rá nem jellemző)kérte a nővérkét,hogy hívja az orvost,mert ez toxémia. Nővérke megsértődve szólt a dokinak,aki megvizsgálta nővéremet és azt mondta,igaza volt tesómnak.

Be is kötötték neki az oxitocint,amitől folyamatos fájásai lettek.Azt mondta jött a fájás,egyre erősebb lett,majd mikor a legerősebb volt,kezdett enyhülni,de ezt egy újabb erős fájás követte,ergo nem volt szünet két fájás közt,hanem folyamatos fájásai voltak.

Mondták neki,hogy adnak epidurális érzéstelenítőt,de mikor erre került volna a sor elkezdett nővérem vérnyomása az egekbe szökni. Az orvos pedig mondta,hogy így ő nem vállalja a természetes szülést,meg az edát,készítsék a műtőt,megcsászározzák. Nővérem vérnyomása ennek hallatára mégjobban az egekbe szökött,de nem volt mit tenni. Kiderült,hogy a magas vérnyomása összefüggésben állt azzal,hogy a kislánya már belekakilt a magzatvízbe és a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór is.

Gyönyörű,egészséges 3450g-os 51cm-es kislánya született,és nővérem is jobban volt már a második nap,semmi baja nem volt a vérnyomásának.

Viszont pár napja beszélgettem vele,és azt mondta,ő sz@r anyának tartja magát,mert nem tudta természetes úton megszülni a gyerekét.Hogy ő még erre sem volt képes.

Hiába mondtam neki én,ás édesanyánk is,hogy ez butaság,ő ugyanúgy megszenvedett,mint bárki más,hisz vajúdott,csak épp műtét lett a vége,de ettől még nagyon jó anya és valóban az is. Játszik non-stop a kicsi lánnyal,énekelnek,mesél neki,fésülgeti,szinte össze vannak nőve,annyira imádják egymást,de azt veszem észre,hogy nővérem mély depresszióban van és sokat sír és nem tudom,hogy segíthetnék rajta,mert ő olyan magába forduló típus,orvosnak sosem tudna megnyílni.De mi hogy segítsünk rajta,mit tehetnénk még? Tudtok tanácsot adni? Olyan rossz nézni,hogy mennyire maga alatt van,és rossz hallani,hogy ő rossz anya,mert még gyereket sem tudott rendesen szülni.


2012. nov. 14. 01:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló! Te vagy a buta,érzéketlen tuskó! Már bocsánat,ha a többiék jóérzetét ezzel a megnyilvánulásommal sértem.Nem szeretem azokat az embereket,akik lehülyéznek mindenkit anélkül,hogy megpróbálnák megérteni a miérteket.Szánalom.

Aki a csoportot írta,annak nagyon köszönöm,bár nővérem nem jár társaságba,és a kislány miatt egyedül sehova nem tud menni,mert annyira össze vannak nőve és még szoptatja is. Egyébként tényleg mindenkinek köszönöm,hogy tanácsot adtatok és együttéreztek velünk,vele.Az is baj,hogy nővérem nincs megbecsülve,mert a férje családja nem fogadja el,folyton azt vágják burkoltan a fejéhez,hogy rossz anya,hogy ezt ezért csinál rosszul,azt azért és hát ez csak olaj a tűzre.

És az a szomorú,hogy nővérem szeretett volna még egy kisbabát,mert a párjával szeretik egymást,az anyagiak megvannak,de ez után az élmény után azt mondta,csak akkor lesz harmadik gyerekük,ha véletlen esik teherbe,mert ezt nem tudná még egyszer végigcsinálni.Hozzáteszem a terhessége első trimeszterében egy züldfülű doki,azzal riogatta őket,hogy daganatos a baba,meg hogy vagy tesóm vagy a baba ,esetleg mindketten meg fognak halni.Még Czeizel Endrénél is voltak,hogy kiderüljön mi van.Aztán végülis egy másik nőgyógyász mondta,hogy semmi baja se neki se a babának,nem kell izgulni. Szóval szegénynek nem sokszor lehetett felhőtlenül boldog a terhessége alatt.

2012. nov. 14. 13:24
 12/22 anonim ***** válasza:

A "csoportos" vagyok:).

Ki kéne mozdulni nővérednek, itt kezdődne a feldolgozás:).

A legtöbb ilyen csoportban babával együtt is szeretettel várják az anyukákat:)!

Nagyon sokat segíthetne még, ha hordozná a Kicsit(kimozdulás miatt és az egymásra hangolódás miatt is), esetleg vesd fel az ötletet. HOgyan?:

"Ha a gyermek jól érzi magát, elégedett, akkor a szülő is az. A hordozás segítségével megnyugtatott, magát biztonságban érző baba a szülőt elégedettséggel tölti el, kerek lesz a világ. Ahhoz, hogy ezt az állapotot fenntartsuk, vagy létrehozzuk, fontos, hogy gyermekünk igényeit minél hamarabb észleljük, és ezekre megfelelő, gyors reakcióval válaszoljunk. Ha a kicsink a közvetlen közelünkben van, akkor ezt könnyen meg tudjuk valósítani, hiszen egyből látjuk, érezzük a felmerülő problémát, igényt, legyen az éhség, szomjóság, vagy tele pelus . A gyors és megnyugtató válaszreakció jutalma a baba elégedettségén keresztül az, hogy ügyesnek érezzük magunkat. Képesnek arra, hogy csecsemőnk igényeinek megfeleljünk, tehát anyai, apai kompetenciánkban megerősödünk. Ennek pedig kétségtelenül fontos szerepe van a gyermeknevelésben, hiszen egy önbizalommal teli, nyugodt, kiegyensúlyozott szülő az egyik legfontosabb és legbiztosabb háttér a gyermek és a család számára.(...)Hordozott babával bárhova eljuthatunk, legyen az bevásárlás, hivatali ügyintézés, kirándulás vagy csak akadálymentes városi séta. Nem kényszerülünk a négy fal közé, vagy nem kell a tömegközlekedéshez igazodnunk, alacsonypadlós buszra várva. Ez a szabadság minden anyukának feltöltődést jelenthet, hiszen nem kell távol maradnunk az élettől fizikai akadályok miatt, vagy nem kell aggódnunk a kicsi altatása miatt, hiszen hordozva bárhol pihenhet, aludhat a baba. Fontos praktikus érv lehet a hordozás mellett, hogy a házimunkával sem kell elmaradnunk, ami lelkiismereti problémát is okozhat sok anyukánál. A hordozás által felszabadított két kezünknek köszönhetően szinte bármit elvégezhetünk, legyen az porszívózás, mosogatás vagy teregetés."

innen: [link]

2012. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Utolsó,talán nem írtam le,hogy a kislánya 2 és fél éves,őt már nem nagyon kell hordozni,de még szopik és anyához van nőve és az anyja meg hozzá :). De tényleg köszönöm a tanácsot,majd elmondom nővéremnek is ezt.
2012. nov. 14. 13:44
 14/22 anonim ***** válasza:
De igen, írtad:). A séták, az altatás mind- mind jó alkalmak lehetnek a "terápiás" hordozásra:), persze erőltetni nem szabad:).
2012. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit írtál a nővéred megmentette a kislánya életét azzal, hogy elég erőszakos volt a nővérrel. Szerintem két és fél éves gyerek mellett már más oka van a depressziójának. Valószínű maga se tudja a valódi okot, az mélyen a tudatalattijában lapul, és erre a császármetszésre vetíti vissza. Én pszichológushoz küldeném, aki ki tudja bogozni, mi van a problémái háterében.
2012. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát bár rá lehetne venni egyáltalán arra,hogy belássa,van valami baj. De teljesen magába van fordulva,sokszor csak sajnáltatja magát,sír. Pedig nekem pl ő a tökéletes minta háziasszony és anya.Mindent amit az én babámnál alkalmaztam/alkalmazok,tőle lestem el. Már fogalmam sincs,mit lehetne tenni,és mi lesz vele,ha a kislány oviba megy a tavasszal,mert szerintem pokol lesz nekik az elválás.
2012. nov. 14. 14:17
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!A 3. válaszoló vagyok. Azt hiszem nagyon félreértetted a soraimat,én nem szívtelenségből és gonoszságból írtam,amit írtam.Sok esetben ez hozhat megoldást,ha kicsit erélyesebben próbálják ráeszméltetni az embert a valódi dolgok lényegére.ÉS pont TE magad írtad le,hogy sajnáltatja magát.Tehát nem hiszem,hogy olyan szörnyű dolgokat írtam volna le.

Én ugyan természetes úton szültem,de azt gondolom a gyermek és édesanya egészsége mindennél előre valóbb.Ezt kellene tudatosítani,sulykolni a testvéredben és a lehető legtöbb módon nyomatékosítani benne,hogy Ő igenis jó édesanya.Bár szerintem ezzel nincs gond,ha ilyen testvére van.És még egyszer tényleg nem rosszindulatból írtam,amit írtam.

2012. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Bocs,ha bunkó voltam,csak ugrok arra,ha valaki bánta a nővéremet.És első olvasásra nekem ez jött le. Azt amúgy nem értem,hogy mért írtad,hogy biztos jó anya,ha ilyen testvére van.?
2012. nov. 14. 15:31
 19/22 anonim ***** válasza:

Úgy értettem,hogy az ösztönzéssel nem lehet gond,ha ilyen gondoskodó,törődő testvére van; aki egyértelműen szereti és akar segíteni.És azt gondolom valóban jó édesanya,csak ezen túl kell tennie magát valahogy.Ha egyedül nem megy neki,akkor segítséggel:akár te a férje,család,orvos,stb. Így értettem.

És még egyszer elnézést,ha félreérthető voltam korábban!

2012. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül neki,saját érdekében főleg!
2012. nov. 14. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!