Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy értessük meg a nővéremmel...

Hogy értessük meg a nővéremmel, hogy nem rossz anya? Kicsit hosszú lett.

Figyelt kérdés

Nővérem kislánya 2 és fél éves,szép egészséges,okos gyerek.

Nővérem betöltötte a terhessége 38. hetét,mikor magas vérnyomással befektették megfigyelésre. Napokig bent volt a kórházban,vérnyomáscsökkentőt adtak neki,és megfigyelték.

A 4. napon nővérem elkezdett vajúdni és észrevette,hogy szivárog a magzatvíz,és zöldes színű. Szólt egy nővérnek,hogy szerinte baj van,mert zöldes a szivárgó magzatvize.Erre a nővérke mondta,hogy az nem a magzatvíz! Nővérem mondta,hogy de,ez az és tudja mit jelent,ha zöld. A nővérke állította,hogy de ez még tuti nem a magzatvíz,mit parázza túl nővérem.Nővérem pedig kicsit erélyesebben (ami rá nem jellemző)kérte a nővérkét,hogy hívja az orvost,mert ez toxémia. Nővérke megsértődve szólt a dokinak,aki megvizsgálta nővéremet és azt mondta,igaza volt tesómnak.

Be is kötötték neki az oxitocint,amitől folyamatos fájásai lettek.Azt mondta jött a fájás,egyre erősebb lett,majd mikor a legerősebb volt,kezdett enyhülni,de ezt egy újabb erős fájás követte,ergo nem volt szünet két fájás közt,hanem folyamatos fájásai voltak.

Mondták neki,hogy adnak epidurális érzéstelenítőt,de mikor erre került volna a sor elkezdett nővérem vérnyomása az egekbe szökni. Az orvos pedig mondta,hogy így ő nem vállalja a természetes szülést,meg az edát,készítsék a műtőt,megcsászározzák. Nővérem vérnyomása ennek hallatára mégjobban az egekbe szökött,de nem volt mit tenni. Kiderült,hogy a magas vérnyomása összefüggésben állt azzal,hogy a kislánya már belekakilt a magzatvízbe és a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór is.

Gyönyörű,egészséges 3450g-os 51cm-es kislánya született,és nővérem is jobban volt már a második nap,semmi baja nem volt a vérnyomásának.

Viszont pár napja beszélgettem vele,és azt mondta,ő sz@r anyának tartja magát,mert nem tudta természetes úton megszülni a gyerekét.Hogy ő még erre sem volt képes.

Hiába mondtam neki én,ás édesanyánk is,hogy ez butaság,ő ugyanúgy megszenvedett,mint bárki más,hisz vajúdott,csak épp műtét lett a vége,de ettől még nagyon jó anya és valóban az is. Játszik non-stop a kicsi lánnyal,énekelnek,mesél neki,fésülgeti,szinte össze vannak nőve,annyira imádják egymást,de azt veszem észre,hogy nővérem mély depresszióban van és sokat sír és nem tudom,hogy segíthetnék rajta,mert ő olyan magába forduló típus,orvosnak sosem tudna megnyílni.De mi hogy segítsünk rajta,mit tehetnénk még? Tudtok tanácsot adni? Olyan rossz nézni,hogy mennyire maga alatt van,és rossz hallani,hogy ő rossz anya,mert még gyereket sem tudott rendesen szülni.


2012. nov. 14. 01:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem akarlak megijeszteni, de a nővérednek komoly problémái vannak, ami mindenképpen orvosi segítséget igényel. Ilyen kötödés egy 2 és fél éves kislányhoz, az már akár patológiás is lehet. Félre ne értsd amit mondok, de számára olyan a gyerek, mint a kábítószer, azzal fedi el, viseli el egyéb problémáit, ahelyett, hogy szembenézne velük. Ez első látásra, úgy tűnik, hogy jó a gyereknek, az anyukája mindig vele foglalkozik, de valójában árt neki, hogy nem hagyja leválni, nem hagyja az életkorának megfelelően önállósodni. Erre a kislányra rá van terhelve a nővéred depressziója, ami túl nagy teher egy ekkora gyereknek. Ráadásul, az alapján, amit írsz, úgy tűnik a többi családtagnak pedig nem jut elég hely a nővéred életében. Ez nem jó a férjének, de még rosszabb a másik gyereknek, aki "parkolópályán" van. Így mindkét gyerek komoly pszichés problémákkal nőhet fel. Arról beszélj a nővéreddel, hogy a gyerekei érdekében menjen szakemberhez.

2012. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Mindkét gyermek kiegyensúlyozott,semmi lelki gondja nincs,szóval szerintem nem terhel rájuk semmit nővérem.A párjával is harmónikus a kapcsolata,ott sincs gond. És mielőtt valaki megkérdezi,olyan viszonyban vagyok a nővéremmel,hogy minden apró részletét az életünknek megbeszéljük,ezért tudom,hogy mi van náluk otthon. Igen,szerintem sem normális,hogy ennyire össze van nőve a kislánnyal,de az óvoda majd változtatni fog ezen,és inkább itt fog sérülni a gyerek. Amúgy szerintem tesóm a szülés/terhesség komplikáció miatt is óvja a széltől is a kislányt.De ha önszántából nem megy orvoshoz,mi nem cibálhatjuk el.
2012. nov. 15. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!