Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalom tényleg...

A szülési fájdalom tényleg hasonló a menstruációs görcsökhöz, csak erősebb formában? Nagyon félek tőle, mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Bár még nincs tervben baba,húsz éves múltam,stabil párkapcsolatom van,s meg-meg fordul a fejemben,hogy egyszer én is szeretnék(gondolom,ez ilyen korban már normális)gyermeket.A családban sok kicsi vesz körül s az anyaság gondolata engem is foglalkoztat,bár előbb még szeretném neki megteremteni az anyagi és egyéb feltételeket,úgy vagyok vele,a,,vakvilágba"nem célszerű egy kicsit bevállalni.DE!Rengeteget spekulálok a fájdalmon.A menstruációs görcsök kivételével bármilyen fájdalmat elviselek,de ha nekem megjön...Évi minimum kétszer olyan pokoli kínom van,hogy ömlik rólam a víz,lángol mindenem,egyszerre kell a vécén ülni,lavórral együtt...Olyankor annyira fáj már,hogy úgy érzem,beleőrülök,sokszor már a halált kívánom,csak vége legyen a szenvedésnek.És akkor jönnek azzal,hogy a szülés ennél sokkal rosszabb!!Kedves anyukák-akiknek minden tiszteletem,elismerésem!-tudnátok nekem kicsit mesélni,megnyugtatni vagy épp félelmem(gondolom,jogosan)megerősíteni?Milyen érzés is valójában,mennyire,,kibírható"?Persze,mindannyian így lettünk,magyarán csak kibírja az ember,de én már előre is nagyon félek az ismeretlentől s nagyon érdekel,mi is történik valójában.Remélem,kérdésem senki számára nem sértő,pusztán érdeklődöm!A rendes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2013. jan. 23. 17:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia én 3 gyermeket szültem hál istennek természetes úton.

Azt a fájdalmat nem lehet leírni azt érezni kell, én nem kértem semmiféle érzéstelenítőt. Az az isteni szerencsém, hogy olyan fajta vagyok aki elbírja viselni a fájdalmat. Nagyon nagy önuralom kell hozzá például úgy szültem vagyis úgy tereltem el a fájdalomról a gondolataimat, hogy mondogattam "Holnapra meg lesz, holnapra meg lesz......." Lehet hogy hülyén hangzik de nekem bevált. Az első gyermekemnél ezt a kis mondatot 8 órán keresztül hajtogattam, a másodiknál szerencsésebb voltam ott csak 2 óráig kellett, a harmadik pedig 1 óra alatt megvolt. Nem kell félni a szüléstől a világ legszebb dolga.

2013. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én menstruációs görcs és hascsikarás keverékéhez tudom hasonlítani a fájást.Nagyon erős.Magas a fájdalom küszöböm de a vége felé már császárért könyörögtem :) sajnos az is lett :(
2013. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat és a bíztatást is!Sokat segítettek,így,ismeretlenül is.A kismamáknak,babásoknak jó egészséget kívánok,a babaváróknak szintúgy!Mindenkinek ment a plusz.
2013. jan. 24. 22:37
 14/15 anonim ***** válasza:
Én pont ezért nem félek. Nekem is évente párszor van olyan, hogy összekuporodva fekszek az ágyon és meg vagyok róla győződve, hogy meg fogok halni. És ahogy írták, nem 5 percenként fáj 50 másodpercig, hanem folyamatosan. Ha begyógyszerezem magam az segít, de volt már olyan, hogy magam voltam itthon és nem tudtam elmenni a konyháig gyógyszerért, csak feküdtem összegömbölyödve és rettentően fájt. Tényleg azt hittem, hogy nekem most végem. Láttam az órát és csak néztem, hogy mennyire telik az idő és ez egyáltalán nem lesz jobb. Fél óra után már tényleg úgy voltam vele, hogy ennél borzasztóbb nincs a világon, pedig nekem fogam is fájt úgy, hogy tönkrement a tömés alatt és mikor már felvettem a fájdalmat, hogy na ez fáj és másnap már fogorvosnál voltam, addigra a röntgen mutatta, hogy nem csak a fog, hanem körülötte már a csontnál is iszonyú ronda nagy gyulladás volt. És még az is semmi volt a halál félelmes görcsökhöz képest. Pedig bajom semmi, csak évente néhány alkalommal ilyen. Görcsölni mindig szokott, de szerencsére nem mindig ilyen nagyon.
2013. szept. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem is iszonyat erős fájdalmaim vannak mikor meg jönn a havim. 13-14 éves koromban már menstruáltam és akkoriban meg sem éreztem hogy meg van nem fájt a hasam. Azonban 15-16 éves koromra meg iszonyat fájdalmak kísértek a havim első 3 napjában. Nem sokkal rá pár évre terhes lettem annyi helyen olvastam ha meg lesz a baba könnyebb lesz a menstruáció.. Hát nekem nem lett könnyebb itt a 3 éves kicsi fiam a mensim pedig ugyan úgy minden hónapban fájdalmas és fájdalom csillapítók enyhítik. Nekem pl az apranax nagyon bevált ki veszi a fájdalmat pár órára. Viszont nekem valami oknál fogva van mikor könnyebb kicsit van mikor meg olyan erős volt hogy egy nap 5 gyógyszer segített csak. Volt már 3 nőgyógyászati műtétem eü.kaparas, méhenkivűli terhesség, heatoma, volt már 2 vetélésem is és ez mind szülés után. Szóval én megcáfolnám azt hogy szülés után múlik a görcs stb stb. Persze lehet van akinek igen. Minden szervezet más.
2021. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!