Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez új divat? Mostanában egyre...

Ez új divat? Mostanában egyre több fiatal (19-24 év közötti) lány ismerősöm megy el szülni, meg gyereket akarnak. Most ez kezd újra divatba jönni?

Figyelt kérdés
de tényleg.. Én ezt látom a velem egyidős vagy nálam fiatalabb lány ismerőseimen hogy egyre fiatalabban (19-24 évesen) már szülnek, gyereket akarnak, bár legtöbbnek talán 1-2 éves kapcsolata lehet, össze se házasodtak (még. Vagy csak ezt a régi hagyományokat akarják újra divatba hozni? mert régen volt jellemző hogy 17-20on évesen szültek inkább...

2013. febr. 12. 12:46
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Igen ezzel csak az a baj h sokaknak még egzisztenciájuk sincs, többen kuporognak egy lakásban. Tudom semmi közöm mások életéhez, engem is anyám annó 23 évesen szült, de elmondta h várt volna még 6-7 évet, pedig már mindenük meg volt, saját lakás , nekem külön szoba (legalább nem anyámékkal egy ágyban, egy szobában kuporogtam) , autó, meg ahogy anyám leérettségizett, rögtön munkába állt... Van aki meg azért szül mert büdös neki a munka és kellemes a segélypénz (tisztelet a kivételnek), én a környezetembe egyre inkább azt látom h alighogy kirepültek az iskolapadból 18-20 évesen elmennek szülni, szó szerint az anyjuk nyakára. De ahogy látom van kivétel is, tisztelet nekik. Én nem voltam és nem is leszek irigy arra aki fiatalon szül, egészségére. Én dolgozom, albérletben élek, bulizgatok, van párom, de mi már tudjuk h nem fogunk fiatalon szülni.
2013. ápr. 26. 11:56
 42/54 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokan tényleg azért szülnek fiatalon,mert ha munkát nem talál,akkor legalább ezen a téren "haladjon" az élete.Más kérdés,hogy utána hogy talál munkát.

Én egy kicsit ellenpélda vagyok így 23 évesen:

14 éves korom óta dolgozok,állandó munkám(bejelentett) van 16 éves korom óta.Saját házam(nem nagy értékű),saját autóm is van(régebbi típus,természetesen használt) és munkahely-váltás miatt már van egy kicsit jobban fizető,biztosnak mondható munkám is.Hitelem volt,de már lejárt.

Párommal 4 éve élünk együtt,2 éve ő is dolgozik,be van jelentve.

Normálisan élünk,nem kell minden fillért számolgatni,így örömmel várjuk majd a babánkat.

23/N és 26/F

2013. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 23-24 éves nem tudom miért annyira fiatal a családhoz gyerekhez. Ez lenne egészségügyi szempontból a legjobb mindenkinek..
2013. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Talán ők felfogták, hogy inkább egészséges gyerek(ek), mint a luxusba a down-kóros vagy egyéb gyerek...

Az a helyzet, hogy úgynevezett egzisztenciát teremteni tudsz 30-40 éves korod között is, miközben egy nőnek célszerű 30 éves kor előtt vállalni az első gyereket mindkettejük egészsége érdekében. A Down-kórnál maradva, 27 év alatt legkevesebb a kockázat.

A munkalehetőség részéről pedig annyit, hogy ahová gyerekkel nem vesznek fel, az valószínűleg nem az a munkahely, ami nem a kizsákmányolásodról szól, nem arról, hogy majd megteremted a kis családod jövőjét a remek fizetéssel meg óriási elismeréssel. (Tapasztalat).

2013. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Egy szomszédom 20on évesen szült Down-kóros gyereket... Abszolút nem életkorfüggő. engem anyum 23 évesen szült, de mai eszével mondta h várt volna még 4-5 évet inkább
2013. jún. 2. 12:04
 46/54 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kisebb a kockázat 27 éves kor alatt, az nem jelenti azt, hogy nem lehet fiatalabb anyának down kóros gyereke. Hallottál már statisztikáról?

Bár már a kérdés megfogalmazása sem vall óriási műveltségre.

2013. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Draga kérdezö, te irigy vagy esetleg? vagy mi a bajod? én 24 vagyok , férjem 26 van egy 1 éves kislányom és tervezzük a következöt , csak hogy boldog légy azért írom :D ja és van miböl eltartani a gyerekeket, képzeld saját házunk is van :D szerintem nem jól fogalmaztad meg a kérdésedet, nem minden 20-24 éves asszociális és képtelen eltartani a gyerekét, szóval szerintem te egy irigy, buta, tájékozatlan régimódi személy vagy. Öszintén kivánom hogy rátalálj a boldogságra és találj egy jó hobbyt hogy ne legyen olyan unalmas az é3leted hogy ilyen alaptalan kérdéseket kérdezzgess itt. :)
2014. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Utolsó: Van párom, munkám is, tehát van én nekem h jobb dolgom is minthogy ezzel foglalkozzak, csupán 1 észrevételemet írtam ide!!! Bár tény h a környezetembe sok ilyen lány van akik még nemis dolgoztak, majd kiesnek az iskolapadból de azért a semmire szülnek, csak kapják a GYEST csp-t ami kb alig pénz, meg a segélyekre, de dolgozni már luxus
2014. jan. 11. 11:16
 49/54 anonim ***** válasza:
Te meg majd szülsz 38-40 évesen és félhetsz az ammniocentézis előtt, hogy vajon beteg-e a magzat. Ugyanis 35 felett-e nélkül a "hasbaszúrós" vizsgálat nélkül kétlem h elvállal egy orvos is. Vajon miért? Statisztika!! Nem hazudik. Nem csak a down kór hanem számos veleszületett betegség kockázata nő idősebb korban. Sok nő esik abba a hibába, hogy építgeti a karrierjét amit utána nem tud otthagyni, ezért húzza a dolgot. Mi nők vagyunk biológiai órával. Híres professzorok állítják azt, hogy amelyik korosztályt te itt leartad az a legideálisabb egy nőnek a gyerekvállalásra. Arról meg nem beszélve, hogy ne a nagyanyja akarj lenni hanem a fiatal és megértő anyja annak a gyereknek.
2014. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Köcsög pénzéshes karrierista világ!
2014. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!