Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes jogi útra vinni ezt...

Érdemes jogi útra vinni ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett a kislányom, páromnak toxin mérgezése volt, az utolsó utáni pillanatban szült, császárral (Nem indult be a szülés a mérgezés miatt). Már a szülés előtti leletekből a szülést megelőzően 2 hónappal lehetett volna tudni, hogy itt baj van, nem voltak jók az értékei, de nem is a legutolsók, már az előtte levők sem, de a védőnő mindent rendben talált többször is. Kinézetre is lehetett volna gondolni, hogy baj van, ugyanis közel 90 kilós lett a párom a vizesedés miatt (60 kiló volt a terhesség előtt), már a szülést megelőzően ruhák, cipő nem ment rá, mi furcsálltuk ezt a jelenséget, nekünk első gyermekünk, nem gondoltunk rosszra, de az ő szülei, és az én szüleim már akkor mondták, hogy valami nincs rendben, de mi a védőnőre hallgattunk, mert ő ért elvileg ezekhez a dolgokhoz. (Ő nem vett észre semmilyen rendellenességet, mondta az ellenőrzésekkor, hogy majd elmúlik a vizesedés, minden rendben) A szülést követően párom intenzív osztályra került, napokíg nem láthatta a babát, nem tehette mellre sem, ezért a baba nem tanult meg rendesen szopni, bimbóvédővel is kínlódás az evés. Kb. 1 hónapíg csak cumisüvegből tudott enni, 4 féle mellszívót is kellett venni, hogy le tudjunk fejni tejet. A.szülést megelőző hetekben a méhlepény már nem tudta táplálni a babát, fogyott kb. fél kilót. Most 2 hónapos a baba, de amióta itthon van, nem tudtam magam kipihenni, a konyhában alszok már, de nem tud 2 óránál tovább aludni a baba, állandóan sír, páromnak kell nyugtatgatnia, de mivel ő sem tudja kipihenni magát, kezd kikészülni. Ha a védőnő a leletekből időben észrevette volna a mérgezést, ezek a dolgok mind elkerülhetők lettek volna, és nem került volna veszélybe mindkettőjük élete. Családtagok, ismerősök sokan kérdezik, hogy miért nem pereltük még be a védőnőt, orvosnak is az első kérdése az, hogy ki a védőnő, ugye már nem dolgozik? Mi hogy jöhetnénk ki egy ilyen perből, érdemes elindítani? Ha ez velünk előfordult, ki tudja még hány ember van veszélyben nála...

2013. febr. 28. 01:34
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit.

Nem akarok perelni, csak a véleményetekre vagyok kiváncsi, azért írtam ide. Nem is vagyok ilyen beperelek mindenkit típus, sosem csináltam ilyet, azt sem tudom, hogy kell. Hellp szindrómája volt a páromnak, nem lett bajuk szerencsére.

Egyébként még az is érdekes, hogy már a szülést megelőző 2 hétben 4-szer bementünk a kórházba, 3-szor kocsival, negyedszerre meg már mentővel mert olyan rosszul volt, hogy felkelni nem bírt, sírt a fájdalomtól. Vérnyomást nem mértek az első 3 alkalommal, csak a méhszáját nézték meg, meg rátették arra a szívhangos gépre. A 3. alkalommal hajnalban mentünk be, már ki volt tágulva több, mint 2 ujjnyira a méhszáj, és akkor is alig állt a lábán már, azért hívtuk este a mentőt. (Pont karácsonykor, és a telefonba még azt mondták, hogy jöjjünk be busszal, vagy kocsival inkább) Aztán amikor beértünk a mentővel, akkor mértek vérnyomást, nagyon magas volt, akkor döntötték el, hogy fél óra múlva császár lesz, de még nekünk mondták, hogy miért nem jöttünk hamarabb. Pedig jöttünk mi már.

2013. febr. 28. 14:58
 22/27 anonim ***** válasza:
80%
A védőnő nem orvos,és mivel ilyen gondokkal jártatok orvosnál többször,neki kellett volna észrevenni...Amikor az első fiamat szültem,fogadott orvosom volt,mégis vajúdtam 36 órát,a gyereknek eltörte a kulcscsontját,mert megpróbálta visszatolni a kezét,és hiába volt megszorulva a gyerek,nem császározott meg.Nem lett szellemi fogyatékos,de van éppen elég baj vele...Nem pereltem,mert nem is volt miből,és valószínü,hogy csak pénzkidobás lett volna.A barátnőm,negyedik gyermekét kihordta,megszülte,és három nap után vették csak észre,hogy komoly baja van a babának,de mire komolyabb szintű intenzívre került,nem tudták megmenteni.Perelt volna?Elveszti.És a kislányt sem hozta volna vissza egy per...Az orvosok nevetve fizetnek ki olyan összegeket egy ügyvédnek,hogy biztosan megnyerjék az ügyet.És az alvás?Elárulom neked,hogy az én fiam alvászavaros,(akiről az elején írtam)így mi már 9!éve nem aludtunk végig egy éjszakát.A kisbabám 3 hónapos,szintén sokszor ébred és nem akar aludni,a három mindíg felváltva ébred éjjel.És kibírjuk,mert ki kell bírni.Segítségűnk sincs.Inkább tedd össze a két kezed,és örülj annak,hogy egyiküknek sem lett maradandó baja.Én is hálát adok az égnek mindennap,már kilenc éve a férjemmel együtt,és szerintem még nagyon sokan mások is.Kitartás,és ha teheted,inkább segíts minél többet a baba körül!Minden jót:)
2013. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a furcsa, hogy az orvos nem vett észre semmit...
2013. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A babák általában ilyenek hogy nem alszanak.

Az én babám már 15 hónapos mégsem alussza végig az éjszakákat.A kezdetektől jól szopizik hiába császáros és ennek ellenére 2 mellszívóm van.

Örülj hogy egészséges a párod és a babátok,perelni felesleges szerintem is.

2013. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

1 babámat két napig szültem, szülésznő bizonyítani akart..... kézzel tágítás óránként, 8 órán át oxitocin. végül meglett a babám, kinyomta az orvos belőlem. 6 napra inkubátorba került, mert kabinoxigént igényelt a 40. hétre született, közel 4 kg-os gyerekem.

Ennek ellenére 1,5éves koráig igény szerint szoptattam, semmi gondom nem volt a szoptatással.

Ő is egy visítógép volt, én a szülés körülményeire fogom, de ezt soha nem fogom bebizonyítani. Jelenleg kezelhetetlen, örökmozgó, hiperérzékeny, hipermozgékony, akaratos, okos gyerek. Hm. bennem is megfordult, hogy másként is történhetett volna.

főleg azért, mert azóta született, pár óra alatt, minden beavatkozások nélkül még két gyermekem, akik csecsemőkorukban ettek-aludtak, könnyű természetűek.

Az is lehet, hogy kifogtatok egy nyűgös, sohasemminemjó kisbabát. Reménykedjetek, hogy kisgyerekként megjavul.

2013. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom a babát ,hasonlóan jártam és csak a szerencsének köszönhetem hogy nincsen baj, ha vallásos lennék Istennek hívnám nem szerencsének...

De tudtam hogy mire kell figyelni ezt ne hárítsd, toxémia,HELLp szindróma,preeklapsia

Ha a szülő nincs észnél nem működik a rendszer ...

Az hogy kimerült vagy az nem e maitt van ,és így lesz ez még egy darabig ..

Szoptatás detto,baba barát kórházban.... de megtanult csak küzdenem kellet, egy szülő jó ha hozzászokik.

Kicsit értékeld át a Ti szerepeteket is.

A védőnőre ne bízz semmit még csak nem is orvos, olyan mint ha a helyi trafikosra bíznád a feleséged , sőt ha Ő ad egy kismama újságot lehet nagyobb segítség mint egy akármilyen védőnő.

2013. márc. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon tetszik.Védőnő vagyok.Bármilyen felelősség elsősorban az orvosé,mivel ő az orvos.Mi orvosok nem vagyunk.Ha bármit észreveszek elküldöm a várandóst az orvosához,aminek általában az a vége,hogy "hülye a védőnő",nincs itt semmi baj.Diagnózist nem állíthatok fel,gyógyszert nem írhatok,csak tanácsot tudok adni,vagy orvoshoz küldöm.Azt mindenki eldönti hogy megfogadja a tanácsomat vagy nem.Kis faluban dolgozom,nagyon jó,mert együtt (tényleg együtt) dolgozom a háziorvossal és a havonta egyszer kijáró MSZSZ szakorvossal.Partnerek vagyunk.A gyerek sírásáról meg csak annyi a véleményem,hogy én 3 gyereket nevelek,és a kicsi nekem is sírt,2 éves koráig nem aludtam vele végig egy éjszakát.Dolgoztam mellette 10 hónapos korától,és hogy éjszaka tudjak pihenni,amikor lehetőség volt rá,az apukája "rázta". Felváltva is voltunk ébren nem egyszer,de soha nem volt nyűg egyikőnknek sem,mert a mi KISFIUNK.
2013. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!