Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes jogi útra vinni ezt...

Érdemes jogi útra vinni ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett a kislányom, páromnak toxin mérgezése volt, az utolsó utáni pillanatban szült, császárral (Nem indult be a szülés a mérgezés miatt). Már a szülés előtti leletekből a szülést megelőzően 2 hónappal lehetett volna tudni, hogy itt baj van, nem voltak jók az értékei, de nem is a legutolsók, már az előtte levők sem, de a védőnő mindent rendben talált többször is. Kinézetre is lehetett volna gondolni, hogy baj van, ugyanis közel 90 kilós lett a párom a vizesedés miatt (60 kiló volt a terhesség előtt), már a szülést megelőzően ruhák, cipő nem ment rá, mi furcsálltuk ezt a jelenséget, nekünk első gyermekünk, nem gondoltunk rosszra, de az ő szülei, és az én szüleim már akkor mondták, hogy valami nincs rendben, de mi a védőnőre hallgattunk, mert ő ért elvileg ezekhez a dolgokhoz. (Ő nem vett észre semmilyen rendellenességet, mondta az ellenőrzésekkor, hogy majd elmúlik a vizesedés, minden rendben) A szülést követően párom intenzív osztályra került, napokíg nem láthatta a babát, nem tehette mellre sem, ezért a baba nem tanult meg rendesen szopni, bimbóvédővel is kínlódás az evés. Kb. 1 hónapíg csak cumisüvegből tudott enni, 4 féle mellszívót is kellett venni, hogy le tudjunk fejni tejet. A.szülést megelőző hetekben a méhlepény már nem tudta táplálni a babát, fogyott kb. fél kilót. Most 2 hónapos a baba, de amióta itthon van, nem tudtam magam kipihenni, a konyhában alszok már, de nem tud 2 óránál tovább aludni a baba, állandóan sír, páromnak kell nyugtatgatnia, de mivel ő sem tudja kipihenni magát, kezd kikészülni. Ha a védőnő a leletekből időben észrevette volna a mérgezést, ezek a dolgok mind elkerülhetők lettek volna, és nem került volna veszélybe mindkettőjük élete. Családtagok, ismerősök sokan kérdezik, hogy miért nem pereltük még be a védőnőt, orvosnak is az első kérdése az, hogy ki a védőnő, ugye már nem dolgozik? Mi hogy jöhetnénk ki egy ilyen perből, érdemes elindítani? Ha ez velünk előfordult, ki tudja még hány ember van veszélyben nála...

2013. febr. 28. 01:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%
Nincs értelme perelni, nem nyernétek meg. A babák többsége pedig ilyen pici korban sírós, ez szerintem teljesen független attól, amit leírtál. Én is inkább azt javaslom, hogy pereskedés és kiköltözés helyett inkább segíts a feleségednek.
2013. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%
Ezek szerint az értelmes válaszok nem hasznosak.... Nos, akkor perelj. A beadvány illetékmentes. Az ügyvédi költséged 100e felett lesz. A per független szakértőket igényel, legalább kettőt, ez szintén minimum egy százas, fejenként. A pervesztes fizeti a költségeket. Ez 99% hogy te leszel, ez ugy fél millió körül lesz. A védőnő, illetve akit beperel az, be adhat ellen indítványt hitelrontasert es kérhet nem vagyoni kártérítést, ez is lesz parszazezer. 1:100 az esélyed, hogy nyersz. Sot, túloztam, 0,1%. Perelj.
2013. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

Elmondanám, hogy hogy jár el ilyen esetben egy felelőség-teljes orvos.

A toxémia tünetei a magas-vérnyomás, fehérje a vizeletben és a vizesedés. Ezt egy védőnőnek is tudnia kell. Nem értek egyet azzal, hogy olyan ritka, hogy nem kell rá gyanakodni.

Szóval mikor nekem először mérte a dokim a magas vérnyomást, rá egy hétre egyből behívott újra vérnyomást mérni a lapomra ráírta a toxémia gyanút, a védőnő rendszeresen nézte a vizelet-fehérjét és második alkalommal mikor mérték a magas vérnyomást beutalt a kórházba kivizsgálásra, ahol rendszeres vérnyomásmérés, vizelet és súlymérés volt. Egy hét alatt kiderült, hogy nem alakult ki a toxémia, de utána is rendszeresen mérték ezeket az adatokat.

Ez nem játék, nagyon veszélyes és egyszerű módon ki lehet szűrni. Nem értem miért nem figyelt a védőnő a jelekre.

2013. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%

Ügyvéd vagyok de ha valaki ilyen miatt felkeresne lehet még én is megmosolyognám..

A kérdés komoly volt?

Elmesélek neked egy ügyet: apuka feljelenti az orvost, hasonló kis indokkal. Elfogadták a kérelmét "szórakozzunk egy jót" címszóval.

Hatszor tárgyalták az ügyet, még mindig tart, a család eddig -3.3 milliónál tart, a gyerek meg már ovis, semmi baja ahogy az anyukának sem.

Ja és közben az orvos visszaperelt. Tudod kit bérelt fel? Hát Bárándyt! Mit gondolsz, mennyire alázta szét a felperest? Csak egy kicsit..

Ha te is így szeretnél járni, perelj nyugodtan!

2013. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Komolyan azt hiszed ezzel foglalkozni fognak?

Nekem HELLP szindrómám volt, folyamatosan rosszul voltam, azt észrevették hogy valami nem stimm mert három hónapos terhesen befektettek, ki sem engedtek már. Öt hónapos voltam mikor elájultam, rámjött eegy epilepsziás roham, akkor már tudták mi a baj, megcsászároztak én 2 hétig kómában voltak, a baba 3 nap múlva meghalt.

Mégsem pereltem mert 1) bárki hibázhat 2) rohadtul lesz.rom a pénzt ugyanis az nem hozza vissza a picit!

Mit kezdjek mondjuk fél millióval ha a gyerekem egyszer halott?

De ha neked megéri tárgyalásokra járni és ilyen pénzéhes vagy akkor perelj, de azt tudd hogy ha ezt meg akarod nyerni akkor olyan ügyvédet kell fogadnod akinek az órabére magasabb mint amennyit esetlegesen nyerni fogsz. De nincs olyan bíróság aki téged hozna ki ebből nyertesen!

Egészséges a feleséged és a gyereked is, nem ez a lényeg? Ne gyűlölködj hanem örülj hogy van családod, a konyhából meg sürgősen költözz vissza!

2013. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

Az hogy a baba sír, és ti nem tudtok aludni, elárulom neked, az a SZÜLŐSÉGGEL jár! Ahogy az is hogy mellszívót kell venni stb..

Én már 6 hónapja nem aludtam át egy éjszakát sem, kit pereljek be??

Inkább örüljetek hogy egészséges a baba-mama is, és tényleg inkább segíts az asszonynak ne költözz ki a szobából.Az én férjem is 10 órát dolgozik egy nap, és mégis felkel mikor nem boldogulok, nem kimenekül.

2013. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező jól eltűnt. Talán ő is rájött hogy hülyeséget kérdezett.:)
2013. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
előszőr is inkább az orvosnak kellett volna észrevennie, ő elemzi ki a laboreredményeket meg hasonlókat, a védőnő annyit tesz hogy azt mondja diétázzon ha sokat hizik, vagy ha magas a vérnyomás akkor azt tanácsolja hogy konzultáljon orvosával, a szoptatásos, alvási gondok a szülőséggel járnak, nekünk is kellett mellszívót venni, még sebes is volt a mellem, és kb a gyerek egyéves korában jutottunk el odáig hogy csak egyszer kellett felkelni éjszaka ugyanis hasfájós volt, utána jöttek a fogak, mindig van és lesz is valami ami miatt nem tud aludni. nagyon sajnálom ami veletek történt, de nem hinném hogy sok esélyetek lenne egy perben
2013. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Lett valami maradandó baja a babának?

Lett valami maradandó baja az anyukának?


Nem? Akkor meg miért pereskednél? Örülj neki, hogy egészségesek!

2013. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
60%
A helyzet az, hogy még komoly maradandó károsodásokkal meg haláloknál is az orvosok összezárnak és jön, hogy a kolléga nem mulasztott semmit blablabla
2013. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!