Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A marha alacsony fájdalomküszö...

A marha alacsony fájdalomküszöb lehet ok a császármetszésre? (ha valaki tényleg annyira nem bírja, sőt pánikszerűen fél a fájdalomtól)

Figyelt kérdés
Kontra régebbi mentális problémák:depresszió,pánikbetegség,az utóbbi még most is fenáll.
2013. márc. 3. 23:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem marha alacsony fájdalomküszöbbel inkább ne kérj császárt. Nagyon durván fáj és nem pár órán keresztül.
2013. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
12%
Császárnál ugyanúgy vajúdhatsz, mert nem császároznak meg azonnal. És már ez is rohadtul fáj, ezt nem tudod kikerülni, csak ha szerencséd van. A császármetszés egy komoly hasi műtét, átvágnak ott mindent, nézd csak meg youtube-on. Nagyon durva. De aki ettől pánikol, mi lesz vele a gyereknevelésnél? Mi lesz amikor lefekteted aludni? Egész éjjel remegsz majd, hogy reggel felkel-e? Aztán, hogy bántják-e az óvodában, iskolában, nem-e rabolják el, stb. Főleg, hogy gyógyszert sem szedhetsz majd, sem a terhesség, de főleg nem a szoptatás alatt.
2013. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
86%
kedves kérdező. nagyon meg szeretnélek nyugtatni úgyhogy olvass végig, nem lesz hosszú. hasonló képp féltem a szüléstől habár nekem magas a "küszöböm". 24.-ére voltam kiírva és 27ére kaptam császár időpontot gerincbajok és csípőm miatt. erre nem elment a víz 24.-én reggel? fél6kor elment 7kor kint volt a baba, olyan volt az egész mint egy nagyon erős kakilás (viccen kívül), mint amikor székrekedésed van nyomnád mert kakilni kell de alig jön...akarni kell látni azt hogy mindjárt vég...hallod? másfél óra alatt megszültem... légy optimista, de nagyon, legyen veled az én történetem...meg fogsz gyógyulni mentálisan ha elhiszed hogy képes vagy rá. 8 hós anyuka
2013. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
66%

Ha pszichiátriai szakjavaslatot kérsz onnantól kezdve egyetlen szó vagy kérdés nélkül kötelessége a nőgyógyászodnak megcsászározni.


Egyébként nem kell hinni a császáros rémhíreknek, annyi a titok hogy jó dokit kell keresni, olyat aki a Misgav-Ladach féle új módszert használja nem pedig kaszabol össze-vissza. Én 2 gyereket szültem eddig a Péterfyben dr Krasznainál (ő hozta be Magyarországra ezt a módszert) reggel 9kor megműtött délután 3kor felkeltem tusoltam és elsétáltam a gyerekért tök egyedül este pedig még lépcsőztem is, másnap már semmi bajom nem volt.:)

Olvass utána ennek a módszernek és olyan dokit keress aki így csinálja!


Sok sikert!:)

2013. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
71%

Olyan édes, ezen az oldalon ha valaki feltesz egy kérdést akkor az esetek nagy részében először megpróbálnak "megtéríteni" majd jön valaki aki beböfög egy sértőt, utána talán valaki érdemben is hozzászól és végül rémtörténeteket írnak.

Természetesen van aki kifog egy olyan dokit aki csak úgy vagdos és ezért borzalmas dologként emlékszik a császárra, és természetesen lehetne olyat is írni hogy hüvelyi szülés után az anyuka napokig nem tudott ülni a gátsebtől vagy leírhatnám az én példámat is mikor az egyik szobatársamnak brutálisan kijött az aranyere és hashajtó után is visítva kakilt úgy hogy benn voltak vele 4en, két nővér lefogta, egy masszírozta a hasát majd végül a doki szedte ki belőle amit ki kellett mert a szülés úgy tönkretette az altestét hogy képtelen volt ilyen alapvető dolgokra. Volt olyan szobatársam is aki combig szétrepedt 4 óráig varrták és végigsírta az éjszakát olyan fájdalmai voltak.

Lehetne ilyen sztorikat is mesélni de minek is? Ezeknél mind a doki a hibás, esetleg az extrém alacsony fájdalomküszöbbel rendelkező kismamák.


De hogy a kérdésre válaszoljak: az előttem szóló mindent jól leírt, én is Krasznai dokinál szültem, semmi bajom nem volt után, sőt engem hétfőn megműtöttek szerdán d.u. már haza is mehettem, hamarabb mint a simán szült nők, úgyhogy nem befolyásoljanak a rémtörténetek, mások vagyunk és ez tényleg csak arról szól hogy megtaláld a jó dokit!

2013. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
78%

Krasznai egy zseni, nala biztosan nem lesznek fajdalmaid utana, en ket masik anyukaval voltam egy szobaban akiket szinten o csaszarozott es mindharman csodasan voltunk utana, ra par oraval mindharman fel tudtunk allni, kivettek a katetert, lezuhanyoztunk es setaltunk, lepcsoztunk, ellattuk a babat, fogadtuk a latogatokat stb.

Bar nekem huvelyi szulesnek indult de nem tudtam kinyomni es igy lett csaszar, ha Budapesti vagy en ot mindenkepp ajanlom Neked is! :)

2013. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%
A pánikbetegség már alapból jogosít a császárra, szóval igen, elég egy pszichiáteri javaslat és nyert ügyed van!
2013. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
14%
Nem értek egyet azzal, hogy aki fél a szüléstől, azt császározzák meg. Mindenki fél, van aki kevésbé, van aki jobban. De ez van, túl kell élni. Semmi köze a pánikbetegségnek a szüléstől való félelemhez, csak az orvosoknak könnyebb kiállítani egy papírt, meg felírni egy nyugtatót, mint meggyógyítani a beteget. Én is pánikbeteg vagyok, de köze nem volt a szülésemhez. Volt ott a kórházban kismama aki jobban rettegett a fájdalomtól, mint én. Pedig neki semmi baja nem volt. Aki nem bír ki pár órányi szenvedést a gyerekéért, az számomra nem anya.
2013. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
92%

Én meg nem értem, miért ír valaki olyan dolgokat, amiről fogalma nincs. Írta az egyik válaszoló, hogy a császárnál is szenved, mert nem azonnal császároznak, hanem vajúdni fog előtte, stb. Miről beszél? Ha hoz valaki papírt a pszihiátertől és meg kell császározni, akkor programozott császár lesz, azaza kiírt napon (ami jóval előbb van, mint a szülés várható időpontja) bemegy a kismama és megcsászározzák, ennyi. Az már kérdés, hogy utána fáj nagyon. De én természetesen szültem ésnekem is hetekig fájt a sebem, napokig alig tudtam járni. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe és a szervezete.

Kérdésre visszatérve, nem ismerem a kérdezőt, nem tudom, mennyire súlyosak a problémái és szakember sem vagyok. Lehet,hogy az orvosod jobban tudja. Ha nem vagy vele megelégedve, akkor válts orvost. Ha jársz pszihiáterhez, akkor miért nem kérdeztél erre rá? Hogy működik ilyenkora szülés,biztos,hogy több tapasztalata van,mint itt a válaszolóknak. Van egy egyedi eseted, problémád, ott a két orvosod, velük kell megbeszélned. Csak alacsony fájdalomküszöb nem ok a császármetszésre. Én sem bírom a fájdalmat, mivel magánkórházban szültem, tudtam volna kérni császárt, de végül sikerült megbirkóznom a félelmeimmel, mert ugye a természetes szülés mindenképp jobb. Más, ha pszihiátriai gondjaid vannak, ezt az orvosoddal beszéld meg, kiadnak ilyen papírt vagy sem, ők értenek ehhez.

2013. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
3%
Kiírt nap előtt nem császároznak. Csak a betöltött terminuson túl. És ha fájásokkal kezdődik általában nem azonnal végzik a műtétet. Volt itt már erről szó, sokan mesélték, hogy hiába a progis császár, ők is órákat vajúdtak.
2013. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!