Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A marha alacsony fájdalomküszö...

A marha alacsony fájdalomküszöb lehet ok a császármetszésre? (ha valaki tényleg annyira nem bírja, sőt pánikszerűen fél a fájdalomtól)

Figyelt kérdés
Kontra régebbi mentális problémák:depresszió,pánikbetegség,az utóbbi még most is fenáll.
2013. márc. 3. 23:36
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Igen,budapesti vagyok,ezt a Krasznai nevűt lehet hogy felkeresem,ha segít.Esetleg tudnátok vele kapcsolatban segíteni? Hol keressem? Milyen orvos?


A betegségemnek korkrét okát nem tudtak megnevezni a mai napig vagy hogy mi hozza elő,kb. a semmiből jön.Pedig elég jó ez az orvosom is,a pszichiáter.AKik nem ismernek mélyen,nem is tudnak a betegségemről,csak a közelebbi ismerőseim.

2013. márc. 4. 19:56
 32/41 A kérdező kommentje:

Az antidepresszánst elhagyhattam,mert egyrészt ugye nem tenne jót a babának,másrészt pedig ugye mivel ez javult,nem feltétlenül szükséges szedni.

Altató az azért kell,mert különben nem tudok pihenni,semennyit.A közérzetem nappal egész jó,de éjszaka szörnyű.Nyugtató nélkül nem tudnék szinte aludni,max. rettentő nehezen.

Nyugtatót jelenleg nem szedek,de a rohamom után szükséges volt folyamatosan egy erős.Most van egy gyenge,amit max. ha érzek valami rosszat,akkor kell bevennem.Ha elkap a roham,akkor sajna terhesség ide-vagy oda,be kell adni az erőset.


És annak a kedves válaszolónak üzenem,aki azt írta,ha már megszülni se tudom,akkor mi lesz ez után,javaslom:próbálja ki,milyen ez.Majd,ha kigyógyult egy mélydepresszióval & pánikbetegségből,akkor pofázzon.Addig ne...

2013. márc. 4. 20:09
 33/41 A kérdező kommentje:

És igen zum Schluss:van köze a pánikbetegségnek a szüléshez,vagyis nem konkrétan ahhoz,hanem a fájdalomtól való félelmhez.Ha nem félek konkrét dologtól,akkor is kitörhet a roham.Na ha konkrét dolog van,akkor még rosszabb,80% hogy elő is tör.


Én meg akarok gyógyulni,de sajnos a jön,nem tudom kontrollálni.Jártam már százezer féle terápiára,pszichológushoz,természetgyógyászhoz is,egy kicsi javulás látszódott.De a lényeg nem:a rohamok ritkultak ugyan,de meg nem szűntek...

2013. márc. 4. 20:19
 34/41 anonim ***** válasza:
67%
Azért én meggondoltam volna a terhességet pánikbetegséggel..:S Pláne, hogy nyugtatókkal alszol, meg ilyenek..Nem akarok ítélkezni, meg ilyesmi, én is pánikbeteg vagyok, de neharagudj, sajnálom a gyereket..Nem tudsz majd rá koncentrálni 100 %-osan, mert a saját nyavajád jobban leköt.Agyban dől el minden.
2013. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Ja....lehet lepontozni...:) Nem hat meg..:)
2013. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#14 vagyok:)

Szívesen adok elérhetőséget, de szerintem mielőtt elmész a nődokihoz szerezd be a pszichiátriai igazolást és akkor már rögtön az első vizsgálatnál tisztázhatjátok hogy te császárt szeretnél.

2013. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Ez a Krasznai doki altatásban műt, hogy 6 órával a műtét után már fel lehet kelni? Vagy nála a spinális érzéstelenítés is különleges?

Bocs az offért.

2013. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Olvasd végig: www.informed.hu/egeszsegpolitika/?article_hid=8044


Egyébként a Péterfyben 99%ban epidurális érzéstelenítőt használnak a császárhoz, ezért van hogy olyqn hamar fel lehet kelni és fejfájás sincs.

2013. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Elolvastam, nagyon jó cikk. Az viszont érdekes, hogy ez egy 2002-es cikk, ha jól látom és azóta sem terjedt el a módszer Magyarországon. Vagy igen? Én nem hallottam még erről. Mondjuk nálam nem hiszem, hogy szóba jöhetett volna, mert bizonyos okokból nekem eléggé szét kellett nézni bennt, így közel 2 órás műtétem volt. Azért nekem a műtét után 1 napig nagyon fájt és még 2-3 napig eléggé kellemetlen volt. Nagyon jó orvosom volt, nagyon szép a hegem is. A babát azért el tudtam látni én is miután kikerültem az őrzőből 24 óra elteltével.

Talán annyit tudnék mondani a kérdezőnek, hogy ha a császár fáj is, mégis valahogy egy műtét utáni fájdalomra valahogy jobban fel lehet készülni lelkileg. Azt jobban el tudtam képzelni előre, hogy fájdalmaim lesznek, de a sima szülés nekem teljesen elképzelhetetlen volt. Nem tudtam volna, hogy mire számítsak, arra sokkal nehezebben készültem volna lelkileg, talán attól jobban féltem volna. (ettől függetlenül egyébként simán szültem volna, ha lehetett volna választási lehetőségem, de a Te helyedben én is a császárt választanám)

2013. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Hogy alakult végül a szülésed kedves kérdező? Már 3 éves a kicsid ha jól számolom. Nagyon érdekelne,írj ha még olvasod.
2017. jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!