Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A marha alacsony fájdalomküszö...

A marha alacsony fájdalomküszöb lehet ok a császármetszésre? (ha valaki tényleg annyira nem bírja, sőt pánikszerűen fél a fájdalomtól)

Figyelt kérdés
Kontra régebbi mentális problémák:depresszió,pánikbetegség,az utóbbi még most is fenáll.
2013. márc. 3. 23:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
4%
Nem értem miért kell lepontozni, így van ahogy írtam, ha még nem hallottál róla inkább nézz utána.
2013. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
75%
Azért kell lepontozni mert blődségeket állítasz, engem 4x császároztak, mind a 4x jó előre, napra, órára pontosan megszabott időpont szerint és egy másodpercet nem hagytak vajúdni.
2013. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
84%
Programozott császárom volt 39+0-ra és egy percet sem kellett vajúdnom.
2013. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

Én nem pontoztalak le, de én sem vajúdtam (2x császároztak), a barátnőm se (1 császár), a nővérem se (3 császár), se az unokatesóm (1 császár) de még anyukám sem, mert ő is progis császárral szült engem, de nem hagyták vajúdni már akkor sem, pedig nem ma szült..

És valóban, már a szülés előtt hónapokkal tudni fogod hogy melyik héten, melyik nap és hány órakor császároznak.

2013. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
91%

ha van papírod, vagy csak meg tudod beszélni a nődokiddal, kérj császárt.

NEM SZÉGYEN CSÁSZÁRRAL SZÜLNI! a saját és a babád (mentális) egészsége a legfontosabb.

az egészségügyi ok, igenis idok a császárra. szinte biztos, hogy programozott császár lesz (a 39.héten szokott lenni), amit kérhetsz helyi érzéstelenítéssel és altatással is (nekem altatásos volt), de már aznap du. a kezembe vehettem a babámat, másnaptól végig velem volt, és el tudtam látni. fájt, az igaz, köhögni nem nagyon mertem. de nekem olyan szobatársaim voltak, akikkel ha kellett, ha nem röhögtünk, és attól tartottunk, hogy a sok nevetéstől fog felszakadni a seb (természetesen nem így történt).

és már nem kaszabolnak (régóta nem), hanem a bugyi vonala alatt vágnak egy kb 10 centit, vizszintesen, így SZÜLETIK meg a baba.

ne stresszeld magad feleslegesen! :)))

2013. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%
Kétszer szültem császárral, szeptemberben fogok haramdszorra! Tény, hogx az első 2 nap szar, de azt rohamosan javul. Én sem választanám a helyedben, ha félsz a fájdalmotól, de azért túl lehet ám élni! :)
2013. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Nekem csak szép emlékeim vannak a császárról.

Szuper dokit és műtőscsapatot fogtam ki, az aneszteziológussal végig viccelődtük az egészet, a doki mindent mondott közben, sőt én nem kértem paravánt így láttam mikor kiemelte a hasamból a babát és Ő is engem pillantott meg először,utána én meg is kaptam, az ölemben volt mikor elvágták a köldökzsinórt, és persze apuka is benn lehetett. Miután megfürdették, megvizsgálták stb, szintén megkaptam és még a doki összevarrt addig is velem lehetett.

Én könnyen felkeltem utána, az első pillanattól el tudtam magam látni, nem fájt sem az ülés, sem a fekvés, sem a járás, sőt még a doki szólt rám hogy azért ne virgonckodjak és a liftet használjam ne a lépcsőt. :)

A babával is minden rendben volt 10es Apgar értéket kapott és annyira gyönyörű volt, kis kisimult manóka! :)

Frenetikus és gyönyörű élmény volt, hogy olyan kórházba és olyan dokihoz/csapathoz kerültem akik a császárt is ennyire meghitté tudták számunkra tenni.

A második baba jövő héten fog születni, kedden, szintén császárral, már alig várom! :)


Egyébként a pszichiátriai papír valóban elegendő az ilyenhez, amikor én szültem volt egy anyuka aki szintén ilyen szakvéleményt vitt és valóban kérdés nélkül megcsászározták, pedig neki még fogadott dokika sem volt.

2013. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
13%

A szülés így is úgy is fáj.Pánik betegként ép úgy rohamod lehet ha az érzéstelenítéstől nem érzel deréktól lefelé... vagy rögtön altatást kérsz?

Nem igazán értem mert a megoldás nem a szülés módjában lenne hanem hogy felkészítsenek rá lélekben...

2013. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
20-as, nehéz eset vagy, ne haragudj, fogalmad nincs a dolgokról, kevered a dolgokat és nincs igazad, mert van a sürgősségi császár és van a programozott császár. Akinek programozott császármetszése lesz, annak általában a 38-39. van műtétje még a szülés megindulása előtt, ezért is rakják korábbi időpontra többek között. Valóban, vannak olyan kivételes esetek, amikor hiába van az anyuka kiírva a 38. héten a progis császárra, de megindul a szülés előbb, akkor valóban sürgősségi császár lesz a vége. De itt sem vajúdik hosszú órákon át, mert már eleve ki van írva császárra, tehát, viszik is egyből a műtőbe és nem a szülőszobába. Persze, van, aki megszül az autóban, de ritkaság. Ezek kivételes esetek, de itt is hamar megkapja a kismama az érzéstelenítést (EDA) vagy az altatást. A legtöbb progis császár időben történik vajúdás nélkül. Ez tény, ezt nem értem, hogy nem lehet felfogni, így zajlik és pont. Nem kell az embereket félrevezetni.
2013. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Huh,mennyi válasz! Köszi :)

Hát,nehéz kérdés,a dokimjaim között ellentmondás van.A pszichiáter javasolja a császárt,a nőgyógyász meg pont hogy nem.Éppen az miatt,hogy ha a fájdalomtól félek,akkor az se biztos,hogy jobb.


Betegségről:súlynak igen súlyos.Gyerekkorom óta kínoz,részben született,részben pedig családi okokra viszavezethető (ezt most nem részletetném).A depresszió volt a legsúlyosabb,amiatt feküdtem zárt osztályon is régebben.Mára ez javult,elhagyhattam terhességem alatt az antidepresszánst,amit szedtem jó ideig.

A pánikbetegség viszont most rosszabb: éjszaka csak nyugtatókkal tudok aludni,nem tudják,mikor törhet rám egy roham.Ilyenkor fulladok,sírógörcs,menekülés,legrosszabb esetben ajulás is lehetséges.Ezért a fél a nőgyógyász,hogy nem tudja,hogy mit lehetne csinálni,ha rámtör egy ilyen,akár szülés alatt vagy után.Nem vagyok könnyű eset,nem hat akármi...remélem érhető.


A picit már nagyon-nagyon várom,azt mondják,segíthet legküzdeni végleg ezt a poklot.Csak nehogy mégjobban visszaessek...

2013. márc. 4. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!