Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igazak ezek a császármetszésse...

Igazak ezek a császármetszéssel kapcsolatos információk vagy csak rémhírek?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz így szinte folyamatosan ezzel kapcsolatban olvasgatok a neten, különböző fórumokon, orvosi portálokon, illetve blogokban.

Most rábukkantam egy oldalra ahol a császárról a következőket írják:


- a nem sürgősségi (tervezett vagy más néven programozott) császármetszés esetében, háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében

- szükségessé válhat a belek eltávolítása vagy annak oldalra történő kivezetése, statisztikai adatok alapján 10 császármetszésből 4 így végződik

- nagy esély van a tüdőembóliára

- az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet

- a császármetszések 16%-ában belemetszenek a babába (harántfekvéses babáknál ez az arány 20%) és gyakran maradandó károsodásokat okoznak ezzel

- a császárral világra jött gyerekek gyakran szellemileg visszamaradottak lesznek, az autisták 80%-a császármetszéssel született


Ezek azért eléggé megrémisztettek most.. Valóban így van ez? Olvastam a kockázatairól és a doki is elmondta (ő azt mondta a programozott császároknál a dokik kipihentsége, felkészültsége miatt és annak köszönhetően hogy nincs vészhelyzet, nem kell kapkodni minimálisra csökken a veszély és kb minden 1000. ilyen beavatkozásnál van valami hiba, de akkor sem életveszélyes vagy maradandó).

Viszont itt azért elég brutális dolgokat állítanak és ez nagyon megdöbbentett.



2013. márc. 15. 21:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

ritka hogy belevágjanak a belekbe ugyanis a méh a legtöbb esetben előrébb van.

a családunkban szinte mindenki császárral szült, de senkinek nincsenek kivezetve a belei.

tüdőembóliára nagyjából ugyanannyi az esély mint más műtéteknél.

ugyanúgy érzéstelenítenek természetes úton szülő kismamákat is, ha nagyon gyakori lenne a bénulás, nem választanák olyan sokan.

rengeteg ismerősöm született császárral, de visszamaradottat egyet se láttam.

pont olyannak volt visszafordíthatatlan károsodása (elszakadt az egyik karjában az összes ideg mikor kirángatták és béna, sorvadt a keze) akit természetes úton születsztettek "á, ez még kifér, ha nem, kipréseljük" -szöveggel.

meg találkoztam fogós gyerekkel, akinek felnőttként is igen érdekes maradt a fejformája.

2013. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért én előhoznám azt is,hogy mandulaműtétbe is haltak már bele, most a 21. században!

Tehát ennyi erővel mindennek van kockázata!

Nyilván a császár egy műtét, aminek van kockázata (hozzáteszem a sima szülésnek is), de nem kell ilyeneket olvasgatni!

Szomszéd egy vakbél műtét miatt feküdt egy hétig intenzíven!

2013. márc. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért a császármetszés nem mészárlás, nem kell félni tőle. Nekem 2 volt, szeptemberben lesz a 3., tudom miről beszélek.

Persze, komoly dolog, műtét, fáj, az első 2 nap nehéz, stb..., de abszolút túlélhető és gyorsan fel lehet épülni. Ne félj, minden rendben lesz! :)

2013. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Hála az égenk a gyerekeim nem autisták, nincsenek visszamaradva, egészségesek, gyönyörűek, okosak. Ahogy a 3.baba is az lesz! :)
2013. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%
Ezt biztosan nem orvos írta. Mindegyik tétel hibás min. 1 ponton. Az EDA pedig soha nem okoz benulast, aki szúrt már ilyet, az tudja, hogy ez anatómiailag lehetetlen.
2013. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nagyon erős túlzás az a "statisztika", amit találtál. Tény, hogy mint MINDEN műtétnek, a császármetszésnek is vannak kockázatai, de rémhíreket olvashatunk (bőven!) természetes szülésről is. Személy szerint nekem mindkét programozott császárom a fiaim életét - és fizikai, vmint mentális egészségét mentette meg: az első esetben a köldökzsinórral annyira körbetekerte magát (közben 5x!!) a nyakán.. hogy nem tudott volna természetes úton megszületni. Második esetben is a nyakon volt 2x a zsinór, de emellett még rajta egy valódi! csomó, ami természetes úton elzárta volna az oxigén útját... Tehát az én esetemben mind2x a természetes szülés és a sürgősségi császár is tragédiával végződött volna, míg így van két gyönyörű, okos, egészséges kisfiam, akikért örökre hálás leszek a sorsnak!

Minden jót, sok boldogságot, jó egészséget kívánok Nektek is!

2013. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még egy gondolat: egyetlen hátránya ennek a dolognak, hogy maximum még 1x szülhetek a jelenlegi orvostudomány álláspontja szerint, de többször nem is lenne talán tervben. Az, hogy anno dédnagyanyáink 10 gyereket szültek természetes úton, nem jelenti azt, hogy mellette nem vesztettek el 2-3-at, mert nem volt megfelelő a baba fekvése, vagy beakadt a szülőcsatornába, és lehet, hogy a császár megmentette volna...
2013. márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Golan Trevize ***** válasza:
67%

Nettó hülyeség, valószínűleg rémhírkeltés az egész.


Vegyük sorban:


"- a nem sürgősségi (tervezett vagy más néven programozott) császármetszés esetében, háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében"


Baromság, ha fordítva írnák, még azt mondom, OK, de pont a programozott császárra lehet jobban felkészülni.


"- szükségessé válhat a belek eltávolítása vagy annak oldalra történő kivezetése, statisztikai adatok alapján 10 császármetszésből 4 így végződik"


Ez akkora ökörség, különösen a 10-ból 4-es adat, hogy nem is kommentálnám.


"- nagy esély van a tüdőembóliára"


Mekkora az a "nagy"? Mihez képest?


"- az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet"


"Gyakran". Az persze. Jó, hogy nem 10-ből 8 lebénul, egy meg meghal... Amúgy szerintem császárba kevesebben halnak bele, mint hüvelyi szülésbe.


"- a császármetszések 16%-ában belemetszenek a babába (harántfekvéses babáknál ez az arány 20%) és gyakran maradandó károsodásokat okoznak ezzel"


Belemetszésről már hallottam, de az arány túlzás, és szerintem nagyon kevés lehet a maradandó sérülés. Amúgy a belemetszés nem kifejezetten a császárra, hanem a burokrepesztésre igaz.


"- a császárral világra jött gyerekek gyakran szellemileg visszamaradottak lesznek, az autisták 80%-a császármetszéssel született"


Már megint az a "gyakran". Meg az a légbőlkapott 80%.

Szellemi visszamaradottság ott jellemző, ahol normál úton kezdődik a szülés, és sürgősségi császár lesz a vége a szülés közben fellépő komplikációk miatt.

2013. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!