Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igazak ezek a császármetszésse...

Igazak ezek a császármetszéssel kapcsolatos információk vagy csak rémhírek?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz így szinte folyamatosan ezzel kapcsolatban olvasgatok a neten, különböző fórumokon, orvosi portálokon, illetve blogokban.

Most rábukkantam egy oldalra ahol a császárról a következőket írják:


- a nem sürgősségi (tervezett vagy más néven programozott) császármetszés esetében, háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében

- szükségessé válhat a belek eltávolítása vagy annak oldalra történő kivezetése, statisztikai adatok alapján 10 császármetszésből 4 így végződik

- nagy esély van a tüdőembóliára

- az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet

- a császármetszések 16%-ában belemetszenek a babába (harántfekvéses babáknál ez az arány 20%) és gyakran maradandó károsodásokat okoznak ezzel

- a császárral világra jött gyerekek gyakran szellemileg visszamaradottak lesznek, az autisták 80%-a császármetszéssel született


Ezek azért eléggé megrémisztettek most.. Valóban így van ez? Olvastam a kockázatairól és a doki is elmondta (ő azt mondta a programozott császároknál a dokik kipihentsége, felkészültsége miatt és annak köszönhetően hogy nincs vészhelyzet, nem kell kapkodni minimálisra csökken a veszély és kb minden 1000. ilyen beavatkozásnál van valami hiba, de akkor sem életveszélyes vagy maradandó).

Viszont itt azért elég brutális dolgokat állítanak és ez nagyon megdöbbentett.



2013. márc. 15. 21:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

Igen csatlakozom az előttem szólókhoz ebben, hogy valóban történhet ilyesmi de az biztos hogy ennél sokkal sokkal kisebb százalékban.

Mint ahogy a hüvelyi szülésnél is előfordulhat csomó komplikáció de nem úgy megy az ember szülni sem, hogy húú ezek valamelyike tuti bekövetkezik.

Egyébként nekem sajnos a kisfiam autizmus gyanús (még elég kicsi hogy biztosra mondják) pedig minden gond nélkül 5 óra alatt szültem hüvelyi úton.

2013. márc. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

- a nem sürgősségi (tervezett vagy más néven programozott) császármetszés esetében, háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében


Pont, hogy a programozott császárnál tudnak az orvosok nyugodtabban,pontosabban dolgozni, nem sürget az idő, nincs életveszélyben a baba és az anya sem. Ahhoz, hogy az anya belehaljon, belső vérzésnek kell kialakulnia, ami a természetes szülésnél ugyanúgy megtörténhet, ennek köze nincs az orvoshoz. Lehet, hogy több a haláleset, mert sokakat altatnak, és ugyebár az altatásnak van kockázata, mert lehet, hogy nem ébredsz fel. De leginkább érzéstelenítéssel csinálják.



- szükségessé válhat a belek eltávolítása vagy annak oldalra történő kivezetése, statisztikai adatok alapján 10 császármetszésből 4 így végződik


Munkám során több, mint 50 császármetszésen átesett emberrel találkoztam, ilyen egynél sem fordult elő. 10ből 4? És hol vannak ezek az emberek?


- nagy esély van a tüdőembóliára


Trombózist sima szülésnél ugyanúgy kaphat az ember, nem növeli ennek esélyét a császármetszés.


- az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet


Igen ez a bénulás 4 órán át tart, ez az érzéstelenítés lényege. Nagyon nagy orvosi hibát kell elkövetni ahhoz, hogy a vége halál legyen.


- a császármetszések 16%-ában belemetszenek a babába (harántfekvéses babáknál ez az arány 20%) és gyakran maradandó károsodásokat okoznak ezzel


Tény, hogy megesik, de inkább a sürgősségi császárnál, hisz sietnek, bár ez nem mentség. Sokszor hallottam, hogy már a burokrepesztésnél megsérthetik a baba fejét, ehhez nem kell császár. Ne is beszéljünk a vákuumról, fogóról, na ezek okozhatnak igazán maradandó károsodást.


- a császárral világra jött gyerekek gyakran szellemileg visszamaradottak lesznek, az autisták 80%-a császármetszéssel született


Ebben semmilyen összefüggés nincs. Mivel Magyarországon kb minden 3. baba császármetszéssel jön a világra így kb minden 6. embernek autistának, vagy visszamaradottnak kéne lennie.



Ezt minden bizonnyal egy unatkozó, elvakult császárellenes anyuka találta ki, akinek olyan rosszul sikerült a természetes szülése, hogy attól érzi csak jobban magát, ha félelmet kelt azokban, akiknek könnyebb lesz, mint neki.

2013. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
12 es könnyebb lesz ? Ezt hogy érted? Nem biztos hogy a császáros szülés könnyebb mint a hüvelyi.
2013. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%
Maga a szülés könnyebb, utána már más kérdés.
2013. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Szia kedves kérdező! Elég brutális dolgokat olvasol,kiváncsi lennék,hol mernek ilyet írni!?

Én azt mondom, ne aggódj. 5 hónapja volt program császármetszésem faros baba miatt,és a végén a magzatvíz is nagyon fogyott,így előbb ki is vették. Az ég adta világon semmi bajom nem lett tőle. Bíztam az orvosomban és bármikor újra a keze alá feküdnék,egy percig se paráznék,ha a következő baba is császáros lenne. Persze kockázat az van,de hol nincs? Komolyan mondom a vakbél műtétemet ezerszer rosszabbul viseltem. Persze fáj utána a hasad,de minden egyes felállással,sétálással csökken a fájdalom és mire haza mehetsz a kórházból már nem is azzal fogsz foglalkozni. Én azt mondom ne parázd túl a dolgot,5-en voltunk egy szobában,abból 4-en voltunk császárosok és senkinek nem volt semmi gondja. Én hamarabb regenerálódtam császár után,minta sógornőm,aki simán szült,mert utána még hetekig szenvedett a gátsebével. Fel a fejjel,nemsokára anya leszel. :) Gratulálok a babához! Mikorra vagy kiírva?

2013. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
tenyleg ,hol talaltad ezt ?
2013. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
49%

háromszor akkora az esély arra hogy az anya belehaljon mint sürgősségi császár vagy hüvelyi szülés esetében"

En azt olvastam, a hüvelyi szülessel szemben ez a "nem civilizalt" körülmenyekre igaz, a fertötlenites es hasonlo modern dolgok hianya miatt. A sürgössegi csaszar meg szerintem egy varatlan helyzet, amire nincs senki sem annyira felkeszülve, mint a programozottra, igy inkabb a programozott a veszelytelenebb.

"az érzéstelenítés végkimenetele gyakran bénulás, egyes esetekben halál is lehet"

Az epiduralis erzestelenites (EDA) csak bizonyos foku gerincferdüles, gerinctorzulasok eseten rizikos (erröl sajn szemelyesen ateltek, de ez sem bizonyitott). Az EDA nem hat viszont a babara, igy ranezve a legbiztosabb erzestelenitö szer! Mas gyogyszerekröl, amiket csaszar utan is jelentkezö mehtevekenysegre adnak (de nem muszaj bevenni), elterö velemenyek, egyesek szerint a babara kabito hatasuak.

Forras: [link]


Az egyetlen ervet, amiben lehet valami, pont szemelyesen eltem at: a nagyon koran kezdödö gerincferdülesem (az ilyen amugy nagyon ritka) miatti torzulas lehetett az oka a szüles utan kb 2 evig tarto hatproblemaknak, de ez sem benulas (!), es nem bizonyitott, es mas oka is lehetett, pl. valamilyen elmozdulas. A többi ervvel, amiröl szo van, egyetlen esetben sem talalkoztam, senkit sem ismerek, akinek barmi problemaja lett volna programozott csaszar utan! Igy pl. 10 csaszaros ismerösömböl nem 4-nek, hanem egyetlen egynek sem tavolitottak vagy vezettek el a beleit, es mas mellekhatasok sem. Csupan hallottam olyanrol, akinek csaszar utan erös, csillapitathatatlan fejfajasa volt allitolag, ennek oka, ha az EDA-t tul melyre szurjak es ott ilyen idegekre hat.

2013. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem irtad: hol vegeztek ezt a felmerest? Nem a civilizalatlan vilagban?

Az igaz, hogy a csaszar egy hasi nagymütet, emiatt nagyobb a kockazata, mint egy sima szülesnek, igy ha valasztani lehet, a normalt valasztanam. Ehhez erdemes ugy hozzaallni, hogy neha megis ez a legjobb megoldas. Nekem medencefekvesü volt a nagyobbik gyerekem, emiatt csak igy vallaltak az orvosok. Az majd ne ijesszen el, hogy csaszar elött ala kell irni egy papirt, amiben felhivjak a figyelmedet a halal esetere meg mindezekre - ennek oka, hogy az orvosok kivedjek magukat, hogy esetleges problema eseten ne tudjak beperelni öket. De ettöl függetlenül miert ne tenne meg minden töle telhetöt egy orvos?

17.

2013. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

ha csak az ismeretségi körünkben kutakodunk, minden császáros szépen felépült, a babák egészségesek. Azon túl nem nőne ilyen rohamosan a császáros szülések aránya a rendessel szemben ha ennyire komplikált lenne.

Amiket írtál, arra mindkét dokim (1. császár, 2. természetes volt más városokban) azt mondta, hogy kevesebbet kellene kutakodni neten:-) én is ilyen netbúvár voltam:-)

Próbálj meg csak pozitívat olvasni, ha már olvasol és hangolódj rá lelkileg, nagyon kicsi az esély rá h épp veled történik valamelyik fenti rémtörténet.

Ajánlom figyelmedbe, nekem sokat segített:


[link]


ui: a dokimat szombaton buliból hívták be, szombat éjfélkor császároztak ügyeletben, hallottam amint végig puffogtak hogy minek kell ezt nekik épp szombat éjjel, mégis megcsinálták szépen, hamar felépültem, a gyerek pedig természetesen tökéletes lett;)

2013. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%

a fent leirt dolgok mind igazak ezert nem szabad csak ugy divatbol felelelmbol csaszart kerni.

vesztettunk mar el fiatal edesanyat 3. csaszar utan longemboliaban es verzett mar el anyuka csaszar utan is.Tavaly egyik kismama holyagjat keleltt eltavolitani mert a mehlepeny a 3 csaszar miatt ranott a holyagra es a belekre Igy 2 stomaval ment haza es a mehet is otthagyta de ez eleg ritka dolog.

..Tehat csaszar csak eletmentoen fontos indokolt esetben szabad vegezni es a WHO szerint a csaszarok max 15% tehetik ki a szuleseket nem 50% mint Magyarorszagon.

A ciki dolog majd a kovetkezo gyereknel jon tobbekl kozott hirtelen mehrepedes a terhesseg alatt ami a baba es neha a mama halalat is okzohatja.

A csaszart csak indokolt komoly indokkal szabad elvegezni a szules a huvelyen keresztul a termeszetes es a legkisebb riziko.

2013. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!