Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy valakit érzéstelenítés és altatás nélkül megcsászározzanak?

Figyelt kérdés

Egy anyuka mesélte ma a játszótéren, hogy 3 napig vajúdott, majd nem volt már idő érzéstelenítésre, sem altatásra és úgy császározták meg. Ez egy magyar nagyváros jól felszerelt kórházában történt másfél éve.

(Ha olvasod ne haragudj, hogy megkérdeztem, de annyira hihetetlen számomra.)


2013. ápr. 29. 13:33
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó háromnak üzenném, igen, üvöltöttem, már levegőt sem bírtam venni, ezért sem értettük (később a gyerekorvos stb. sem), miért nem altattak el.

Higgyétek el, jobban örültem voltna egy fájdalmas, de szép szülésnek.

2013. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Amikor ezt előadta, nekem lefagyott az agyam. Csak annyit bírtam kinyögni, hogy "nagyon fájt?". Azt mondta, hogy igen, de én ott a helyszínen nem kérdeztem tőle többet. Illetve, még annyit hogy volt-e fogadott orvosa és azt mondta, hogy volt. Na nekem ez is fura, szerintem egy ügyeletes sem hagyna 3 napig vajúdni, nemhogy egy fogadott orvos. És mégegyszer mondom teljesen normális kórház, színvonalas szülészetéről van szó.
2013. ápr. 29. 13:50
 13/34 anonim ***** válasza:
63%
Nezd, erzestelenitesnel -legalabbis nalam- spricceltek a hasat es kerdeztek, hogy erzem e. Amikor azt mondtam, hogy nem, akkor lattak hozza. Ne haragudj, de nekem hihetetlen, amit meselsz.
2013. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Igen, számomra is hihetetlen.
2013. ápr. 29. 13:52
 15/34 anonim ***** válasza:
68%

Hmmm erős kételkedéssel fogadom. ha valóban semmiféle érzéstelenítést és altatást nem kapott, elájult volna a fájdalomtól az biztos. Olyat már hallottam hogy féloldalasan hatott csak a hátba adott érzéstelenítő. De ilyet hogy NEM VOLT idő...ez elég hülye magyarázat mert valóban az általános altatás kb. 10 mp...

Azt el tudom képzelni hogy félrement neki a hátába adott érzéstelenítő és félig meddig érezte.

Ez is borzalmas élmény lehetett önmagában is nem kellett volna még színeznie rajta egy nagyot...

2013. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
Volt egy ilyen történet egyszer a Bezzeganyán is. Valami gond volt a babával, ezért császár lett, kapott érzéstelenítőt de nem hatott. Mivel nem volt szívhangja a babának, nem altatták el a nőt hanem befejeték a császárt.
2013. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Ő nem azt mondta, hogy nem hatott az érzéstelenítő. Egyértelműen úgy hangzott el, hogy egyáltalán meg sem próbálták a gerincközeli érzéstelenítést, mert nem volt rá idő. Erre én kérdeztem tőle, hogy akkor altattak, ugye? Erre előadta ezt a sztorit.
2013. ápr. 29. 13:57
 18/34 anonim ***** válasza:
85%
Ez kamu, ilyen barbár orvos nincs. A másik meg az, hogy ha átvágják a hasfalat meg a méhet az olyan fájdalommal jár hogy abban a pillanatban elájult volna mert az agya és a szervezete nem tudott volna ekkora sokkot megemészteni.
2013. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
70%

NEM!

Azt viszont el tudom képzelni,hogy nagyon kellemetlennek érezte,(esetleg pánikolt)amiket műtét közben mégiscsak érezni(matatás,gyerekkihúzás),-de az semmiképp nem lehet erős fájdalom!

2013. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%
Köszi a lepontozást tudnám mivel írtam rosszabbat mint bárki más:DDD
2013. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!