Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek előfordulhat,...

Szerintetek előfordulhat, hogy valakit érzéstelenítés és altatás nélkül megcsászározzanak?

Figyelt kérdés

Egy anyuka mesélte ma a játszótéren, hogy 3 napig vajúdott, majd nem volt már idő érzéstelenítésre, sem altatásra és úgy császározták meg. Ez egy magyar nagyváros jól felszerelt kórházában történt másfél éve.

(Ha olvasod ne haragudj, hogy megkérdeztem, de annyira hihetetlen számomra.)


2013. ápr. 29. 13:33
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy valaki lepontozza a válaszolókat. Én mindenkinek nyomtam a zöld kezet.
2013. ápr. 29. 14:02
 22/34 anonim ***** válasza:
29%
#20, úgy tűnik most a lepontozó offline mert fel tudtuk tornászni ezt a válaszod 100%-ra! :)
2013. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%
20 vagyok igen közben észleltem hogy mindenki lepontozódott úgyhogy valaki nagyon unatkozik, vagy idetévedt az akiről a kérdés szól és jól lepontozott:DDD ÁÁ vicc ez az egész pontozás téma már.
2013. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
Minden kérdésnél ez van már,hogy lepontozgatják az embert,szánalmas,hogy valakinek ez a hobbija.
2013. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Megtaláltam: [link]


Döntse el mindenki maga, mennyire igaz :-)

2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem baj, nem is kell, hogy elhiggyétek, én tudom mit éltem át, és minden rosszindulat ellenére csak az kívánom, a jelenlévőknek soha ne kelljen hasonlót átélni (a félreértések elkerülése végett nem a játszótéri anyuka vagyok, hanem akit csak félig érzéstelenítettek).
2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
73%

Én sürgősségi császáros vagyok.

Engem mentővel vittek be. Eltört a jobb lábam és a bal csuklóm. A mentőben szétvágták a ruháimat, beszúrták az infúziót és elkezdtek fertőtleníteni, ahol értek. Szinte csupa vér voltam, így azt is le kellett mosniuk. Az út hosszára nem emlékszem, mert félig "kómában" (azt se tudtam, hol vagyok), félig üvöltésben telt. Adtak nyugtatót is, bár kis dózisút a lányom miatt.

A kórházi papír szerint (mivel rajta van) kevesebb, mint 10 perc alatt értek be velem a város egyik végéről a másikba.

A kórházban már vártak rám, mindent előkészítettek, az orvosok, köztük az enyém is már be volt öltözve, stb.

A mentőben mértek 2× vérnyomást, mielőtt vágtak volna a műtőben, mértek még egyszer. Az egyik orvos áment mondott és már altattak is. Szó sem volt érzéstelenítésről.

Egyébként mire a műtőbe toltak, már a hasam be volt kenve. Teljesen elő voltam készítve, már amennyire tudtak.

A lányomat nagyon hamar kivették, mivel az altatás a magzatnak sem tesz jót.


Arra emlékszem, hogy délután kinyílt a szemem és azt hittem, hogy majd meghalok a fájdalomtól. A nővérkék egyből jöttek és adták a fájdalomcsillapítókat. Megnyugtattak és hívták az orvosokat. A dokim pedig betoltak a kislányomat. Annyira megható volt! Gratuláltak és megbeszéltük a további kezeléseket.

2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
85%

#25, ott a mondat: "Azt mondták vagy bealtatnak, vagy kibírom, hogy ne legyen baja a babának. És én kibírtam." Hát ha az anyuka olyan hülye, hogy nem kéri az altatást, hanem inkább kibírja hogy érzéstelenítő nélkül vagdossák, akkor meg is érdemli.

Egyébként ez a sztori is sántít, ilyen esetben az orvos nem kér engedélyt arra, hogy elaltathat-e hanem egyből nyomják be a cuccost!

2013. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Kedves 26-os. Nagyon sajnálom, ami veled történt, remélem túl tudtad tenni magad ezen és boldog vagy a gyermekeddel. Én elhiszem, hogy van olyan, hogy nem sikerül az érzéstelenítés, de ő azt mondta, hogy egyáltalán nem kapott és nem is altatták. A kettő nem ugyanaz.
2013. ápr. 29. 14:16
 30/34 anonim ***** válasza:
78%

26 os nem kell magadra venned, nem a te sztoridban kételkedik itt senki, a kérdező kérdésére válaszoltunk. Ezért nem kell végigpontozgatni mindenkit.

A kérdező is leírta hogy anyuka nem azt adta elő hogy NEM HATOTT A beadott érzéstelenítő hanem hogy SEHOGY sem próbálták meg altatni vagy érzésteleníteni. És azért ez hihetetlen, nem a 17.században vagyunk...

2013. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!