Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik otthon szültek (és előre...

Akik otthon szültek (és előre megtervezetten) azok miért döntöttek így?

Figyelt kérdés

egyre többet gondolok arra, hogy inkább itthon hoznám világra a kislányomat. nem tudom miért, csak talán a megszokott környezet miatt. de ugye sokan lebeszélni akarnak róla. kinek mi a véleménye erről? és aki otthon szült, azoknak milyen előkészületeket kellett csinálniuk? és ki volt mellettetek?

előre is köszönöm!!



2012. nov. 15. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Párom sebészeten dolgozik, ott volt egy orvosházaspár, akik otthon szültek :) Mivel teljesen problémamentes volt a terhesség, a kórház pedig közel, ezért megbeszélték egy ismerős nőgyógyásszal, aki támogatja az otthonszülést, hogy ő megy ki hozzájuk, egy szintén ismerős szülésznővel. Meg volt beszélve a kórházzal, hogyha bármi gond van, oda mennek (egyébként elég rossz véleménnyel vannak ott a nőgyógyászokról, minden joggal...), valamint voltak eszközök arra az esetre, ha oxi, infúzió, adrenalin stb kellene (ezek egyénként minden bábatáskában vannak, a törvény is előírja). Gyerekorvos utána megnézte a babát, minden rendben volt :)
2012. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem rossz élmény volt az első szülésem. Amikor kérdeztem hogy mi történik, mit kapok, miért van rá szükség nem kaptam felvilágosítást, csak hogy "mert kell, ez a protokol". Nem hagytak nyugodtan vajúdni és úgy általában nem vettek emberszámba.


Nagyon gondolkozok hogy a következőt itthon szülöm.

2012. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Éppen tegnap mondta egy neonatológus doktornő, hogy iszonyatosan nagy felelőtlenség az otthon szülés.

Nemrég volt egy konferencián, ahol még az amerikai neonatológusok is azt mondták, hogy gyerekorvos nem adhatja a nevét otthonszüléshez.

Pedig ott kicsit jobban működik már ez az otthonszülős dolog. De még Amerikában is azt mutatják a vizsgálatok, hogy csak a mortalitás 3szoros az otthonszülés esetén, és akkor még a súlyos károsodások nincsenek is benne ugye.

2012. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Amerikában teljesen más az otthonszülés, azt nem szabad ide keverni! Ott nagyon dívik a szaksegítség nélküli otthonszülés (ahol ugye nincs bába, se senki, aki felismerné idejében, ha gond van), ami valóban elég veszélyes. De itt Európában ebből nagyon kevés van (szerencsére). Érdemesebb olyan otthonszülési statisztikákat nézni (pl. a hollandot, ami még így is engedékenyebb, mint a magyar, pl. VBAC vagy strepto ügyben), ahol van szaksegítség, az megegyezik a kórházival (mielőtt valaki beleköt, csak azokat az eseteket veszik bele a kórháziból is, ami nem eleve veszélyeztetett terhességű stb, tehát ami rontaná a kórházit). Van jó pár orvos (nőgyógyász, gyermekorvos stb), akik támogatják az otthonszülést itthon is.

Első voltam.

2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Csakhogy mi nem Hollandiában vagyunk. Még csak Amerikában sem.

Itthon igen is veszélyes az otthonszülés, mert nincs minden sarkon kórház, meg minden ház előtt egy mentő.

2012. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Ott sincs több kórház, mint itthon, és nem áll a ház előtt a mentőautó :) Itthon is megvan rá a szabályozás, ráadásul sokkal szigorúbb, mint bármelyik másik országban, az a lényeg, hogy be kell tartani mindent, amit leírtak (ezt már a kérdezőnek mondom)!
2012. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Kérdezőnek, és minden érdeklődőnek, ezt a fórumot érdemes elolvasni! Rengeteg infó van benne a szabályozásról, a tévhitekről, statisztikákról stb.

2012. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Ez mind oké, de kérdezem én,hogy ki tudja azt előre 100%-ra megjósolni,hogy minden rendben lesz.

Mert pl. most a szomszéd kislányának pont azon múlt az élete,hogy megcsászározták (amit otthon nem igazán lehet), és ellátta a doki egyből, ahogy kiemelték. Így talán megússza maradandó károsodás nélkül.

Speciel én meghalnék a lelkiismeretfurdalástól, hogy azért lett baja a gyereknek, mert az én komfort érzetem nagyobb kellett,hogy legyen!

Nekem annyira túl van fújva a szülés mizéria, meg az utána töltött kórházi napok. Ez nem üdülés,nem wellness. Jobb esetben pár napig van bent az ember lánya, azt meg ki lehet bírni.

Ezer meg egy embernek rossz emlék a szülés, mégis megtöltik az ovikat, tehát vállalnak még utána több gyereket!

2012. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem a kényelemről szól. Akik az otthonszülést választják, általában nagyon sok vívódás és nem egyszer rossz élmény, műhiba miatt választják ezt (lásd általam említett orvosházaspár), nagyon tudatosan. Hiszen miért kéne beletörődni a kórházi rutinba, kötelező oxi, burokrepesztés, gátmetszésbe, amire a legtöbb esetben nincs szükség, és csak további beavatkozásokat hoz maga után. A vidékieknek sok esetben nincs lehetőségük kórházat választani... Én magam nem szülnék otthon (ehhez hozzátartozik, hogy van kísérőbetegségem, és nem lehet tudni, hogy hogyan viselkedik majd), de nem ellenzem. Ez egy lehetőség, ugyanúgy, ahogy a kórházi szülés, mindig lesz rá igény, ezért kell kidolgozni a pontos szabályozást.
2012. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

kövezzetek meg, de nekem mindig az otthonszülészről az a kisbaba jut eszembe aki elakadt a szülőcsatornába, így mire kiért a mentő és bevitték a kórházba, már nem élte túl.

borzasztó lehet az a 20-30 perc míg folyamatosak a tolófájások, baba a lábaid között félig kint és mégsincs már... áh, nincs az a műhiba, rossz élmény, gátlás, stb. amiért ezt meglehet kockáztatni!

gondolom nem ettől fogsz kórházban szülni de azért ebbe is gondolj bele, nem is olyan rég történt ez :(

2012. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!