Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméleti kérdés. Mi történik,...

Elméleti kérdés. Mi történik, ha megszületik otthon a baba, mert nem érek be a kórházba?

Figyelt kérdés
Eszembe sincs "otthonszülni", de van rá esély, hogy gyorsan jöjjön, és a tesókat sem hagyhatom magukra, míg ideér vki. Ideköltöztetni nem tudnék senkit az utsó hetekre, mi ilyenkor a jó megoldás? A normális szomszédok dolgoznak ugye, a nem normális meg ugye szóba se jön...Mit érdemes tenni?
2013. júl. 16. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hívod a mentőket.
2013. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az utcában gratuláltak az otthon született babához. Nem volt mit tenni, ha egy gyerek jön, akkor ő jön.

Mennyi idő alatt tudnád a többi gyereket biztonságba helyezni?

2013. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek volt ilyen villámszülése. Negyed órával később ért oda a mentő, akkor vitték be őket a kórházba.
2013. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Pároddal mi van?Szabadságot nem tud kérni?Tudom nem lehet tudni mikor indul be a szülés, de ha nincs más megoldás??!
2013. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A párom is dolgozik, idő neki is hazaérni. Szabadságot meg akkor van értelme elkezdeni, amikor màr itt a kicsi. Több hétre ő se tud elszabadulni sajnos.
2013. júl. 16. 08:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Az volt a kisfiamnál, hogy amíg a víz el nem folyt, nem éreztem semmit abból, hogy ő kèszülődik... ctg-re kellett menni és haza se engedtek. Utána pedig nem hitték el, hogy már jön is, volt nagy rohangálás :))). Ezért talán nem alaptalanul agyalok. Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 16. 09:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is esélyes volt hogy gyorsan jön. Szerencsére pont jött anyum és a párom is még itthon volt amikor elindult a dolog. A dokim azt mondta fogunk két madzagot,elkötjük a köldökzsinort és elvágjuk. TErmészetesen közte..(ilyen humoros dokim van:D:D)
2013. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, gyorsan jött már a második is, most még a szülésznő is a lelkemre kötötte, azonnal induljunk, hogy beérjünk. Mi azt találtuk ki, hogy a nagyszülők jönnek a gyerekekhez, ha éjjel jön a kicsi, a férjem gyors megy értük kocsival :) Szerencsére közel laknak, ha nappal, meg? A férjem katasztrófavédő, csak megoldja :) Vicc volt, remélem nappal is gyorsan hazaér. Jó szülést neked!

36+3 h km

2013. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mentőt hívsz, amikor érzed a fájásokat (vagy taxit, de inkább mentő). Aztán bevisznek, ha esetleg mégis otthon születik meg.

Én is tartok ettől, mert az első baba is elég gyors volt.

2013. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van ismerősöm, aki így szült és én is majdnem (már a lépcsőházban jöttek a tolófájásaim, amikor vittek le a mentőbe), de készültem is rá, h előfordulhat, mert épp javában tombolt az árvíz, egy csomó út le volt zárva felénk és minden rokon minimum 30 km-ről érkezhetett volna, beleértve a férjem munkahelyét is, nekem pedig egy 2 évesre kellett vigyáznom.


Ha érzed, h itt az idő mentőt hívni lassan, illetve értesíteni azokat, akik jönnek vigyázni a gyerekeidre, érdemes tiszta lepedőt, manuális orrszívót vagy orrszívó porszívót és egy csipeszt (én olyat tartottam a kórházi csomag tetején, amivel az ételes zacskókat lehet összecsippenteni vákuumosan) a kezed ügyében tartani a köldökzsinórra. A barátnőmnek ezekre volt szüksége, ő a 3 éves fia mellett vezényelte le a 30 percig tartó szülését, a mentők jóval később értek oda hozzá.

2013. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!