Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy élnétek meg ha babátok...

Hogy élnétek meg ha babátok aznap születne amikor édesanyátok meghalt?

Figyelt kérdés
Márimint nem ugyanabban az évben, hanem olyan 10 évvel később.Velem van baj, h frusztrál a dolog?Aznapra vagyok ugyanis kiírva.
2013. aug. 12. 21:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ptóbálom úgy felfogni, h mivel a mai napig nem emésztettem meg az aznapi rémes emlékeket, most jön egy új, jó emlék ami talán felülírja ezt.Lehet ez kell ahhoz, h túllegyek rajta.Bár egyelőre én sem vagyok ebben biztos, csak próbálom elhitetni magammal.Aztán ki tudja, lehet igazam lesz.De attól még a lelkem mélyén tényleg zavar a dolog.
2013. aug. 12. 22:44
 12/22 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmondanám az orvosnak, hogy mi történt aznap évekkel ezelőtt, és hogy emiatt nem szeretnéd, ha aznap születne meg a babád. Érthető, ha frusztrál a dolog, az én előző terhességemnél a szülés kiírt dátuma nagyon közel volt a nagymamám halálának a napjához, akit nagyon szerettem. Ha addig nem született volna meg a kisfiam, akkor mindenképpen kértem volna, hogy ne azon a napon... (ő is császárral született). Indok van, ha normális az orvos, akkor figyelembe veszi.

Egyébként pedig, ha mégis aznap születne, akkor elfogadnám a dolgot, és ahogy az előttem válaszolók is írták, úgy fognám fel, hogy 10 éve rossz dolog történt aznap, ezúttal nagyon jó dolog fog történni.

Drukkolok, hogy úgy alakuljon, ahogy a legjobb mindkettőtöknek!

2013. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nekem arra van esely, hogy pont aznap lesz inditas (vasarnap), amikor apu meghalt. Illetve csak a nap, az ev persze mas. 5 eve halt meg. Engem fusztral es nagyon remelem, hogy kibujik hamarabb. Nem is azert mert apu aznap halt meg, inkabb azert mert tudom, hogy anyu mindenfeleket gondolna bele.

Mar egy hetnel tartok tulhordasban, talan nem varja meg az inditast. En remenykedek.

2013. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A legrosszabb, h nincs fogadott orvosom, most nem akartam, így akihez eddig jártam az sztk-ba ő telefonált a kerületileg illetékes kórházba időpontot kérni.nem rajta múlt.szóval kivitelezhetetlen áttenni az időt, de köszönöm a bíztató válaszokat:)
2013. aug. 13. 00:28
 15/22 anonim ***** válasza:
megpróbálnám úgy felfogni, hogy anyukám küldött "egy ajándékot" aznapra. Bárhogy is lesz, kitartást Neked!
2013. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le, de engem nem zavarna. Anyukám már 17 éve meghalt, és a kisfiam a halála évfordulója kózvetlen közelében született. Eszembe sem jutott ezen aggódni. Szerettem az anyukámat, de meghalt. Ha a baba aznap akar születni, ki vagyok én, hogy ezt megváltoztassam?

Nemcsak a halála napján gondolok anyukámra, ügyhogy az a nap akkor a kisgyereked napja legyen, ha úgy alakul.

2013. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nemhiszem hogy ez felülírja a régi rossz emlékeket!Bennem később biztos vegyes érzelmek lennének.
2013. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
szegény anyukám, pont a nővérem szülinapján halt meg. Azóta, nincs ünneplés, csak puszi- puszi. Ajándékot sem fogad el tőlünk.
2013. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy halt meg az édesanyád?!


Engem nem zavarna. Ebben az értelemben a napoknak nincs semmi jelentősége. Nálam beteg volt, és meghalhatott volna 1-2 nappal, de akár hónappal is előbb vagy később!


365 nap van egy évben. Jó pár családtag és ismerős. Mindenki születik és meghal valamikor. Ezen felül teli vagyunk még más jelentős eseményekkel is. Óhatatlan, hogy néha több nagy esemény is jut egy napra!


Szüleim halálának évfordulóján 1-2 gondolattal biztos eszembe jut, hogy ma volt, de az biztos, hogy ezzel nem rontom el a napom, vagy koncentrálok rá egész nap.

Biztos pozitívan fognám fel, ha így alakulna!

2013. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
.
2013. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!