Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a vajudás? Mit...

Mit jelent a vajudás? Mit csinál a terhes kismama olyankor? Szüléskor miért kell pénzt adni a dokinak? Azt nem támogatja az EÜ?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 08:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom kb csak 2 - 3 ember értette amit kérdeztem, nagyon szépen köszönöm nekik. :) A kérdés nem az volt hogy ki hogy szült meg hol meg hol milyen szokások vannak hanem itt Magyarországon milyen szokás van!!
2009. nov. 12. 15:23
 12/14 anonim ***** válasza:

A vajúdást nagyon jól leírták korábban illetve a szülés menetét is. Én szüléskor való pénzadással és a fogadott orvossal kapcsolatos dologhoz szólnék hozzá.


Én fogadott orvoshoz járok, mert nekem sokat számít, hogy egy orvos vizsgál végig, bármikor hívhatom 0-24 óráig és a rendelkezésemre áll, lehettek extra kéréseim a szüléssel kapcsolatban (csendes szülés) - ő pénzt kap amitől jobban motivált abban hogy rendesen vizsgáljon, jobban figyel rám stb.... De testvérem nem járt fogadott orvoshoz ő úgy volt vele ahogy esik úgy puffan...

Ez egyénfüggő kinek mi a komfortja mitől érzi magát biztonságban.

2010. máj. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott szülésznőm volt, miattam nem ment haza műszak után, s maradt benn velem 24 órát, majd felvette a rendes műszakját, tehát 36 órát volt benn egyfolytában. Végig velem foglalkozott, biztos pont volt a férjem mellett,ő vezette le a szülést, nem volt kérdés, h adok neki pénzt. A doki aki ügyeletes volt épp, nagyon fiatal lelkiismeretes orvos volt, emberséges, szabadságról járt be minden nap,amíg benn voltam. Neki a 6hetes kontrollon adtam könyvutalványt. Teljesen meghatódott!! Akikről írtam: Morvai Andrásné, Emmi -szülésznő és Dr. orosz László szülész-nőgyógyász(Debrecen-Klinika)
2010. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Reniimage válasza:

# 2/13 na azért ne mondj olyanokat, amiről nem tudod, hogy igaz-e... külföldön azért az sem mindegy, hogy azon belül hol... itt angliában, ahol én élek, itt nagyon rendesek az orvosok akár háziorvos, akár kórházi... nagyon megértőek, segítőkészek :) Amikor én voltam kórházban, akkor előtte vagy legalább 20szor elmondták, hetente, hogy "ekkor és ekkor itt és itt lesz a vizsgálat"... stb...

Most a terhességem alatt rengetegszer hívott már az orvosom, aki külön a terhes nőkkel foglalkozik, állapozukról, stb. Ha van valami kórházi dolog, akkor azt már 2-3-4-5 héttel képes előre mondani, hogy "azon a napon, x orakkor, és ezt meg ezt hozd magaddal"...

Szóval nem mindegy, hogy melyik országról van szó! Persze, biztos franciaországban, vagy bárhol máshol teljesen másképp van, de ez országfüggő is...

2014. febr. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!