Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apukát "illik" értesíteni a...

Apukát "illik" értesíteni a fia megszületésérol, ha nem beszéltünk mióta megtudta hogy lesz?

Figyelt kérdés
Nem akarok gyerektartást vagy hasonlót, csak közeleg a szülés. Amúgy az én véleményem az hogy nem.

2013. okt. 13. 21:09
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
72%
Felnőtt ember és feltételezem tud 9-ig számolni. Szóval ki tudja számolni h mikorra várható a gyerek. Felesleges neki szólni, mert tud róla hogy terhes vagy és azzal is bizonyosan tisztában van h ebből gyerek lesz. Én biztos nem adnék meg apát hanem azt mondanám h ismeretlen.
2013. okt. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező tudja jól. Valaki elkezdte azt a hülyeséget, hogy lemondó nyilatkozat, a többiek meg kántálják utána.


Ilyen nincs. Lemondó nyilatkozat nem létezik. A gyerekről nem lehet lemondani csak úgy. 1 eset van, ha van egy másik férfi, aki örökbe fogadja azonnal.

2013. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarod hogy részt vegyen az életetekben, én csak simán nem jegyeztetném be apának, gondolom amúgy sincs akkor apasági nyilatkozat. Nyilván ő sem akar részt venni a Ti életetekben, mert akkor legalább érdeklődött volna hogy egészséges-e a pici, fia lesz vagy lánya? stb.
2013. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
68%

váleményem szerint ne a kérdező keresse fel a volt párját! egy apának apaként kell viselkedni attól kezdve hogy megtudja, babája lesz! ha eddig nem kereste, hát sajnos, ő szúrta el! Nem köteles a kérdező értesíteni az apát.

És a gyerek sincs az apjától elszakítva. gondoljunk bele, mi van, ha az apa úgy dönt hogy mégis csak látogatja a gyerekét, ha már az anyuka értesítette?! lehet hetente vagy kéthetente elmegy egy fél napra. Viszont lehet hogy egy a gyereknek fájdalmasabb lesz mintha nem is ismerné meg az igazi apját! Tudja hogy ki az igazi apja, és mégsem törődik vele úgy mint ahogy kellene. lehet épp ezzel lesz a gyerek életében valami megsértve.

Kedves kérdező, Természetesen Te döntöd el mit szeretnél! :) ha nem akarsz szólni neki, ne tedd, csak mert pár ember azt írja!

2013. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:
Olyan ismerős van aki engedi beíratni magát hogy ne kelljen fantom apát és a vérszerinti se léphessen be "hivatalosan" a képbe
2013. okt. 14. 09:13
 26/57 anonim ***** válasza:
52%

Hát kérdező, ha van ilyen és Te ennyire nem szeretnéd hogy hivatalosan Ő legyen az apa, akkor....

Nem a legszebb eljárás, de nem fogok sajnálni egy olyan illetőt, aki nem is érdeklődik a saját gyermeke iránt, hogy egyáltalán jól van-e. Viszont ha nem hivatalosan szeretne majd közeledni, azt azért ne tagadd meg... hisz a gyerek érdeke hogy legyen apukája!

2013. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon megértelek, a helyedben látni sem akarnék, és még azt is elfelejteném, hogy ő az apja.

De a gyermeked megérdemli az esélyt, hogy megismerje az apját.


Tehát csakis a kicsi érdekében próbálkoznék, amíg nem látom úgy, hogy tényleg sza*ik az egészre.

2013. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

A kicsinek per pillanat szerintem egy nyugodt mamira van szüksége:)

Nem akartam fantom apát, és anno a fejemhez lett vágva hogy majd 10 év múlva megjelenek pénzért a gyerek miatt...ezért kerül be valaki a papírokba. Jól indít a kicsi:) lesz

majd még ajtócsapkodás vele amikor kamaszodik:))

2013. okt. 14. 12:11
 29/57 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem szólj, de tényleg csak ridegen, tényszerűen.

Megszületett, slussz-passz.

Nem kell lesüllyedni az Ő szintjére. Te játssz tisztességes kártyákkal.

Az anyakönyvezve gondolom úgyis a Te nevedre lesz.

2013. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ugy volt,hogy lelépett az apuka miután kiderült,hogy terhes vagyok,de végig beszéltünk,csak az utolsó hónapban nem,de értesítettem amikor megszületett a fia, bejött a kórházba is és rendszeresen látogatta,a mai napig gyakran elviszi,imádják egymást.Mi az apukával nem vagyunk rosszban szoktunk beszélni a gyerekről,mi kell neki,milyen program lesz az oviban stb... kérdés,hogy ti mért mentetek szét, mért nem érdeklődik a gyermeke iránt stb....Lehet,hogy most azért sem jelentkezik,mert még nincs meg a baba.
2013. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!