Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apukát "illik" értesíteni a...

Apukát "illik" értesíteni a fia megszületésérol, ha nem beszéltünk mióta megtudta hogy lesz?

Figyelt kérdés
Nem akarok gyerektartást vagy hasonlót, csak közeleg a szülés. Amúgy az én véleményem az hogy nem.

2013. okt. 13. 21:09
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy az a döntés, hogy nem szólok. De jó volt ennyi hozzászólást átböngészni

2013. okt. 15. 13:34
 32/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apának van joga a gyerekhez, hanem a gyereknek az apjához, pontosabban a tartásdíjhoz, amit a bíróság állapít meg. A helyedben ehhez tartanám magam. Abban reménykedni, hogy meggondolja magát, mert "illemből" megkeresed, felesleges.
2013. okt. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Szó sincs semmilyen reményrol, hogy meggondolja magát. Tartásdíj sem motivál, ezt már írtam az elején.
2013. okt. 16. 06:58
 34/57 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, én veled értek egyet. Egy ilyen tuskót egyáltalán nem "illik" értesíteni, hogy megszületett a fia. Aki arra nem méltatja a gyermeke édesanyját, hogy legalább néha egy sms-t vagy egy telefont megengedjen magának, hogy mi van a fiával, hogy halad a terhesség stb., az szerintem arra sem érdemes, hogy a szádra vedd a nevét. Nem hogy majd te jelezz neki, hogy apuka lett. Az ilyen nem apuka, de sajnos még férfinek sem nevezhető. Egy külön faj az emberiség történetében, és sajnos kutyából nem lesz szalonna.

Kívánom, hogy találj magadnak egy hozzád méltó társat, aki majd apukája lesz a babádnak, melletted pedig férfiként fog állni.

2013. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
46%

Itt valóban nem is az apa a lényeg, hanem a gyerek akinek joga van megismernie az apját akármilyen ember az.

Kötelességed elősegíteni a kapcsolattartást a gyerek érdekében.

Ha eltiltod tőle, vagyis nem is szólsz az apának, akkor kár volt gyereket vállalnod, mert egy felelőtlen tini vagy aki nem érti, hogy ez már nem róla szól.

Mit mondasz a gyereknek, aki mondjuk 15-16 évesen kíváncsi lenne az apjára, de fogalmad sincs már, hogy hol lehet, mi a címe?

Akkor jogosan fog meggyűlölni a fiad.

2013. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
53%
UTOLSÓ! NEM KERESI A KÉRDEZŐT!!!! TALÁN TUD SZÁMOLNI 9-IG AZ "APUKA", NEM GONDOLOD?
2013. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Tini:)) bárcsak:))))
2013. okt. 16. 10:15
 38/57 anonim ***** válasza:
61%

én gyerekszemszögből nézném.

nekem nincs szükségem ugyan az apára, az apának meg ránk, de a gyerektől nem venném el az apját. feltéve, ha az apja normális. pl nem alkoholista meg ilyenek, tehát nem kell félteni a gyereket tőle.

2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
látom valaki lepontozza a hozzászólókat:( én mindenkinek zöld kezecskét nyomtam....
2013. okt. 17. 17:08
 40/57 A kérdező kommentje:
nem érzem úgy, hogy én vettem el az apját...hisz tudja, hogy gyereke lesz...talán csak a visszakeveredéshez nem adom meg a lehetőséget...
2013. okt. 17. 17:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!