Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnél otthon? Ha igen...

Szülnél otthon? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Felkészült orvosi vagy bába segítségével, kórházhoz közeli helyen, ha az otthonod közelében nincs kórház.
2009. nov. 13. 16:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném, a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen jó a kórházban a beavatkozás lehetősége, mert ők mentették meg a babám életét.
2009. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem szülnék itthon.

Egyrészt minden úszna a magzatvízben/vérben (nem lenne kedvem ezt takarítani, vagy valakivel felmosatni), másrészt fontosnak tartom, hogy legyen orvos, orvosi műszerek, műtő, inkubátor, stb a közelben.

Felelőtlennek és hülyének tartom, aki otthon szül, még csak elnézést sem kérek azoktól, akiknek viszont az otthonszülés mellett van a voksuk.

2009. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az előbb nem írtam de, én minden választ pozitívan fogok értékelni, hiszen mindenkinek a saját véleményére vagyok kiváncsi!!!

2009. nov. 13. 17:06
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szülnék otthon. Nekem kijutott a kórházból a terhesség alatt jó pár hét, a hátam közepére sem kívánom, de mindennek ellenére nem szülnék otthon.

Ahogy előttem is írták már, nem lenne épp gusztusos és higénikus látvány a lakás kellős közepén tátongó vérfolt stb. A férjem a szülőszobán is ott lehet velem, ahhoz nem kell otthon szülni. És arról nem is beszélve, ha baj van, akkor édes kevés, hogy közel a kórház és az esetleges életmentő felszerelések. Nem mindegy, hogy egy karnyújtásnyira van mondjuk egy lélegeztető gép vagy épp 5 perc autóútra.

Te esetleg otthon szülésre készülsz?

2009. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Már nem készülök szülni többet, van 3 gyönyörű gyerekem. Közvéleménykutatok :)))
2009. nov. 13. 17:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
én meg totálisan megértem azokat akik otthon akarnak szülni.A minap olvastam a babamagazinba egy szülész véleményét,miszerint,nem szeretik ha a szülőnőnek kívánságai vannak,mert az extra erőt von el tőlük,ő nem ad fájdalomcsillapítót sem,mert szenvedjem meg a az a nő gyerekért,mindig igy szokták.Nem tudom mit mondanának,ha ők nők lennének és fekve kifeszítve,kényelmetlenül szenvedve tízen akárhány órákat kéne megszülni a babájukat.Nem értem ebbe az országba miért nem jó az,ha szülőotthonokat alakítanak ki,ahol ugy szülnének a nők,ahogy nekik a legjobb,ha fejen állva akkor úgy.így én megértem azt az érzést amikor az ember ezen hezitál,ugyanakkor rém veszélyesnek tartom,pont azért mert nincsenek erre felkészülve,mert miden megtörténhet,és mégiscsak a gyerek az első.igy én őt tarva szemelött inkább szenvedek a korházba 3.gyermekemmel,HA LESZ!!
2009. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem a komplikációk miatt.
2009. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Amilyen szerencsés vagyok,biztos,hogy lenne valami komplikáció,mellesleg egy kisbaba,egy ember élete sohasem játék,önzésből,csak mert SZERINTEM otthon kedvesebbek,nem fogok kockáztatni.Nekem az a legfontosabb,hogy ez a kis Mana egészségesen jöhessen a világra,ne az legyen,hogy már élete első pillanatában rohanni kell vele a kórházba,mert kitudja milyen balszerencse esik meg.

Oké elhiszem,hogy régen simán megszülték a kicsit otthon a nők,apámat is otthon szülte nyanyám 50 éve,de most komolyan,mi van,ha tegyük fel téraránytalanság van,a baba elakad,mit csinál a dúla vagy bába?Semmit,bepakol a kocsiba lábad közt a gyerekkel és visz a kórházba.

Én sem kérek bocsánatot,hülyének nézem azt aki ilyet be mer vállalni és oltári felelőtlen,nem adnék a kezébe egy gyereket sem.


Ada és Abigél:)

2009. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szülnék itthon. A műtőbe annyi idő alatt beérnék itthonról is, mint a kórteremből, olyan közel van.

És nagyon sok minden szól mellette. Szülőotthonban is volt szerencsém szülni, és sajnos kórházban is, össze sem lehet hasonlítani a kettőt -az otthon javára.

Ha felkészültek a segítők a bajra, közel a kórház, akkor otthon is lehet biztonságos szülni. Én örülnék, ha lehetne de ahhoz meg kellene teremteni a megfelelő feltételeket, amik jelenleg nincsenek meg Magyarországon :(

2009. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Megsem fordult a fejembe,hogy itthon szüljek!!Félnék a komplikáciktól!Szerintem ez nem játék!
2009. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!