Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnél otthon? Ha igen...

Szülnél otthon? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Felkészült orvosi vagy bába segítségével, kórházhoz közeli helyen, ha az otthonod közelében nincs kórház.
2009. nov. 13. 16:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én szülnék otthon, mert onnan már em kell sehova menni, a baba is egyből otthon van, csak mi vagyunk, ez olyan jó, meghitt, nincsenek bab számára sem zavaró tényezők.

Neki nagyon fontos, ha szülés után csönd van és nyugalom, ez egy kórházban általában nincs meg.

Nem kell a gátsebemmel ücsörögnöm a kocsiba míg haza érünk (ez nekem nagyon szar volt)



Nem szülnék otthon, mert minden tiszta vér, magzatvíz, esetleg hányás lesz.

Ha esetleg kell valami olyan eszköz, ami nincs otthon, úgyértem dokinál sem mondjuk, akkor az gáz.

Otthon hagyja mondjuk a cérnát, amivel össze varrna ha kell.

Illetve bármi van azt kórházba könnyebben kezelik, erre vannak berendezkedve a szülőszobák.

Oltást kell kapni, mert kötelező és nekünk pl a gyerek orvos ezt nem vállalta, hogy ő beadná. Kórházba meg nem mehet az ember sztem csak úgy be egy BCG-ért.

Meg én nem igazán tudom pl eldönteni, h a sárga mennyire sárga, kell-e neki kék fény.

Főleg ha első gyere klehetnek kérdése, amiben a csecsemősök a kórházban segíthetnek, pl. szoptatással kapcs vagy mi van akkor ha....

Bár sajna vannak olyaok is, akikkel nem egyezik az ember nézete, vagy ha nem tudod mit gondolj egy dologról és vki nem egészen jó nézetét fogadod el, mert csak ő tudja az nem jó.


Én is kórházba szültem, de felmerült a gondolat, h otthon is jó lenne, de nem igazán mertem, pedig fiatal vagyok egészséges, jó adotságokkal a szüléshez a doki szerint és a babával is minden oké volt, de mondom legyen inkább a kórház, mert ha valami van, nem is feltétlenül valami óriási baj, csak... mit tudom én. :)

(szerencsére nekem volt alkalmam magán klinikán szülni szép helyen, nyugiban meg minden. én ún. csendes szüléssel szültem )


Ha egy sima közkórházba kellet volna hangzavarba stb...

Inkább itthon maradtam vona szerintem.

2009. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!