Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnél otthon? Ha igen...

Szülnél otthon? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
Felkészült orvosi vagy bába segítségével, kórházhoz közeli helyen, ha az otthonod közelében nincs kórház.
2009. nov. 13. 16:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok elírtam "komplikációktól"
2009. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, és jól is jártam, mert nagyon felment a vérnyomásom, és a baba szívhangja is rossz lett e miatt.

És nem voltak tüneteim a magas vérnyomásra!

2009. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem szültem meg a kislányomat úgy véltem, hogy ez kellene nekem is, otthon szülni, stb. Meg hogy ez milyen jó.

Most, egy könnyű és komplikációmentes kórházi szülés után (négyágyas, paravános szülőszobában), boldog édesanyaként azt mondom, hogy NEM szülnék otthon.

Nem véletlenül fejlődött idáig az orvostudomány. Nagyon sok gyerekről csak a születésekor derül ki, hogy beteg pl a szíve és sok esetben az azonnali orvosi segítség mentheti csak meg az életét. És ezeket nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert ez civilizációs probléma. Anno otthon szültek az asszonyok és sok helyen amikor eljött az idő, az asszony feketébe öltözött, hátha belehal a szülésbe. És sokkal nagyobb volt a babahalandóság. Most, amikor sok babát vagy mamát az azonnali orvosi beavatkozás megmenthetne, ha kórházban zajlik a szülés, ezért vannak ennyire az otthonszülés mellett.

Plusz azért is lett felfújva az otthonszülés, mert a körülmények zavaróak a legtöbb kórházban. Meg hogy a család nem lehet a mamával és a babával.

Egyébként a média mindig a negatív híreket veri nagydobra.


És inkább azt mondom, hogy a szülészorvos és szülésznő mellett lehessen bent dúla is a papa mellett (nálunk csak egy ember lehetett bent a mamával).

Valamint azt gondolom, hogy otthonszülés helyett a kórházakat kellene átalakítani úgy, hogy egyágyas szülőszobák legyenek otthonosan berendezve. Sok külföldi kórházban az a szoba, ahol szült az anyuka, az lett később a szobája a babával.

Na ez lenne szerintem a jó megoldás és így a papa is láthatja a gyerekét, mert annál rosszabb nincs, amikor 4-5 napig a papa nem veheti kézbe újszülöttjét a szülés után.

2009. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a kisfiam születés előtt azt mondtam, hogy nincs az a pénz, amiért bevállalnák egy otthonszülést. Pedig rettegtem a kórháztól. A véleményemet azóta is tartom.

És nem hiszem el azt, hogy otthonról ugyanannyi idő alatt elér valaki a műtőbe, mint a kórházból.

Az én kicsimnek másodperceken múlott az élete. Ha akkor otthon vagyunk, nem élne. És én sem.

2009. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!

Nem tartom biztonságosnak és a gyerekem életével nem játszom

2009. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Soah!

Mind két szülésem után vérzetem, ert blül szétszakadtam egy órát varrtak, az elsőnél érzéstelnítés nélkül, a másodiknál szerncsére még bennem volt az EDa hatása

Ha otthon szültem volna, simán elvéreztem volna és már föld alatt lennék.

2009. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pedig biztos voltam benne, hogy tök sima szülésem lesz. A családban mindenki komplikáció mentesen, hamar szült. Hát, én lettem a kivétel pedig a terhességem is tök normálisan panaszmentesen zajlott. Sajnos mégis császározni kellett mert nem jött le a baba a szülőcsatornába a szívhangja meg kezdett lassulni. A kis kezét rossz helyen tartotta a drágám így már a fejénél elakadt, egyszerűen nem fért be és ezért nem jöttek tolófájások sem. Ezzel nem tudtak volna mit csinálni egyedül a császár segíthet. Ha nem csinálták volna időben talán ma nincs kisbabám és talán én sem vagyok már. Nem játék ez és nem olyan egyszerű dolog, én mindenkit óvok az otthon szüléstől. Életveszélyes.

9 hónapos anyuka

2009. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülnék,ha a lakásomba lenne egy komplex mütő,teljes felszereltséggel,és egy orvosi team.
2009. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
szintén a "nem"-et válaszolók táborát erősíteném. Sajnos, ha itthon maradunk lehet, hogy már egyikünk sem élne.
2009. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem, pedig autóval 5 perc a kórház. Lehet hogy nekem kényelmesebb lenne, de soha nem tenném kockára a babám életét, egészségét, sosem lehet tudni, hogy milyen koplikáció adódik. Egyébként nemrég egy ismerősöm otthon szült, de "véletlenül". Annyira gyorsan elindult a baba, hogy mire kiért a mentő, a lány már szoptatott :) és a férje vezette le a szülést.
2009. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!