Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire adtál magadra a...

Mennyire adtál magadra a kórházban, szülés után?

Figyelt kérdés
Pl. mostál hajat, zuhanyoztál többször, kifestetted magad, vagy épp a szükséges zuhany, és semmi egyéb?
2009. nov. 17. 13:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Az első nap örültem hogy fel tudok kelni, mivel császáros voltam. Másnap reggel tusolás, és hajmosás, enyhe smink, Melegítő ruci átvétel mert a rokonokat barátokat nem fogom pizsiben fogadni. 4 napot voltam bent.
2009. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első napom elment azzal, hogy fel tudjak kelni, ülve tudjam elfogyasztani a kórházi kosztot, meg ki tudjak menni wcre, estére egy gyors zuhanyzás és ettől már boldog voltam. Próbálkoztam egy csomószor a szoptatással, ami a napon legnagyobb részét kitöltötte. Második nap 2-szer tudtam zuhanyozni, evés, szoptatás, tanulgattam a tisztába tevést, öltöztetést, kajálás, ennyi. Harmadik nap délben meg már mentünk is haza. Ami az önmagam ápolását illeti, csak a tisztálkodás és fésülködés fért bele. Nem festettem ki magam nem mostam hajat, de amit hazaértem, az volt az első. 5-en voltunk a kórteremben, arra egyikünknek sem volt ereje, hogy hajat mosson, meg szárítson. Ez persze nem szentírás. Mondjuk visszatekintve, nem is nagyon kívántam a dolgot, mivel a zuhanyzó olyan állapotú volt, hogy jobb érzés volt minél előbb elhagyni a terepet, ráadásul kb. 25 emberre jutott egy, mert a többi vagy eleve rossz volt, vagy el volt dugulva. Az ablakok legfeljebb azt a célt szolgálták, hogy ne nagyon lássanak be kívülről, csukott állapotukban is kifért a kisujjam. Mindezt január végén... Szóval az is lehet, hogy ez is közrejátszott abban, hogy eszembe sem jutott bent.
2009. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez attól is függ, kit mennyire viselt meg a szülés. Nekem nagyon könnyű szülésem volt, miután kibújt a baba 4 órára rá már zuhanyoztam. Másnap hajat is mostam, mert szörnyű koszos volt, a szüléskor csurom víz lett. Zuhanyozni természetesen minden nap zuhanyoztam, mondjuk ezt el is várják mindenkitől, hacsak nem kell feküdnie. Alapozót használtam minden reggel, mivel az egész arcom bevérzett és nagyon csúnya volt.

De volt olyan is, aki annyira oda volt, hogy egész nap feküdt és jajgatott. Persze előfordul ilyen is, hogy iszonyú fájdalmai vannak, de ez pl az ápolókat nem érdekli, nem hagyhatod el tejesen magad. Nálunk enni nem lehetett a szobában, akármilyen sza*ul voltál. Szóval rángatták az anyukákat, hogy ne hagyják el magukat teljesen.

Amit viszont nem értek az azok a nők, akik véres hálóingben botorkálnak a kórházban a bőfébe pl. Ha annyi ereje van, hogy megmásszon 2*5 emeletet /a büfé az épület másik végében van/, akkor át is öltözhetne. Ez már szerintem igénytelenség.

2009. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát, igen...emlékszem, az elsőnél úgy véreztem utána, hogy ihaj, és jöttek a sógorék meg mindenki, órákig ott voltak, fel sem mertem kelni, mert merő vér voltam. Na, ez most máshogy lesz, nem jöhet látogató a szűk családon kívül, és talán én sem hagyom el magam annyira. Szegény fiam, néha egy bányarém nézett rá, nagy szeretettel...tök rossz volt látni az igényes nővérkéket, én meg ott, mint egy élőhalott feküdtem...persze nem ez a fontos, de a második babánál talán már erre is gondolhatok...
2009. nov. 17. 13:35
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Közérzettől függött.

A rendszeres, és többszöri zuhany nélkül meg is vesztem volna, mert utáltam koszosnak érezni magam. Pedig nagyon kimerített a szülés, utána a felkelésnél még 2x is majdnem elájultam. De hajat egyszer sem mostam, azt már nem bírtam volna. Örültem, hogy éle, és hogy el tudom minimálisan látni a kisbabámat.

2009. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

zujanyoztam, hajat is mostam, és msuzáj volt a szememt kihúzni, mert bedagadt az arcom szülés után, és így valamivel jobban néztem ki. minden nap tiszta hálóinget vettem

és állandóan kentem magam dezodorokkal....:)

2009. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én igyekeztem mindent úgy csinálni mintha nem is a korházba lennék, császáros voltam, zuhanyoztam segitség nélkül, kifestettem a szemem mert igy szeretem. Csak azzal volt bajom hogy kompressziós harisnyát kellett hordanom a negyven fokba ezért nem tudtam a hálóingen kivül mást felvenni mivel megsültem. Pedig szivesen lettem volna másban.
2009. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk nem volt rokonjárás. A párom, nővérem és az anyukám volt csak bent nálam a 3 nap alatt. Szerencsére senki sem akart az elején bejönni, de, ha kérdezték volna, nemet mondtam volna. Az egyik szobatársam jóvoltából mindenki a lehető legnagyobb tena betétet vett, ami olyan szinte, mint egy pelenka nagyban, no, ebben nem kellett vigyázni, nehogy elcsússzon, vagy, hogy nehogy átázzon. Így nálunk senkinek sem volt ilyen problémája, hogy átvérzett volna. Azóta mindenkinek ajánlgatom én is :) A hálóing dolog is fontos, szüléskor kórházi volt rajtunk, másnap zuhanyozás után vettük fel a sajátot, így pl én is minden nap tisztában lehettem, ami jó érzés, ha egész nap más sincs az emberen. Arra is emlékszem, hogy annyira csak kifelé figyeltem azokban a napokban, a várandósság után kicsit furcsa is volt. Órákig csak bámultam a babámat, hogy hogy is lehet, hogy ilyen gyönyörű? :)
2009. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én erőmből annyira futotta, hogy mindnen reggel beraktak a kontaklencsémet és este kivettem. Meg naponta 2x lezuhanyoztam. Sminkelni, öltözködni nem tudtam, örültem hogy élek, és hogy 1/2 óra alatt fel tudok kelni. Sürgősségi császáros voltam, és elég nagy a vágásom.
2009. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Adri baba ***** válasza:
100%
lezuhanyoztam,fogatmostam:)
2009. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!