Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire adtál magadra a...

Mennyire adtál magadra a kórházban, szülés után?

Figyelt kérdés
Pl. mostál hajat, zuhanyoztál többször, kifestetted magad, vagy épp a szükséges zuhany, és semmi egyéb?
2009. nov. 17. 13:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Alig bírtam mozoni... első nap este zuhany, az minden nap volt, szememet nem festettem egyáltalán, semmi smink, hajat sem mostam, a barátnőm fodrász, ő jött minden nap látogatni, és ő befonta a hajam apróbb fonásokba, és nem volt vele gondom, itthon bontottam ki, és itthon mostam ki a hajam, dezodor volt. pedig vittem smink cuccot, vagy 3 fésűt, mindent... hogy majd én... én ápolt kismama leszek..... hát örültem hogy élek
2009. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%
Különösebben nem puccosítottam ki magam, nem is pingálgattam a szemem, végülis kórház, nem az opera, elmosódik az ágyban, stb., de a higiéniára rendesen adtam, testápolót, arckrémet stb. használtam, tusoltam, többször fésülködtem. Hálóingben maradtam, sok látogatóm nem volt, csak a szűk család, de normális köntöst vettem fölé. Amúgy meg igyekeztem minden időmet a babával tölteni. Persze volt, aki rendesen kicsípte magát már másnap, volt, aki még a szülőszobába is legújabb divat szerinti hálóingben ment, engem az ilyesmi akkor nem motivált, már csak a nagyi Tena-lady betétje, a betonkemény labdaméretű és fájdalmas cicik és a lifegő üres hasam miatt sem. A terhes ruhákhoz nem volt kedvem, a többi úgyse ment volna rám. Megvártam, amíg valamennyire vissza tudtam nyomni a hasam (kb. 2 hét), akkor kezdtem el aztán öltözködni, sminkelni, emberek közé járni, akkor vihettem úgyis először utcára a babát.
2009. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Visszanyomni a hasadat? Azt hogyan?
2009. nov. 17. 14:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Nálunk szülés után két órával már zuhanyozni kellett és pisilni. Aki nem tudott pisit produkálni úgy, hogy a szülésznő ott áll az ajtóban azt még nem engedték le szobára, hanem maradt az örzőben. Másnap már én is zuhanyoztam a szobában is, harmadik nap már hajat is mostam és leborotváltam a lábam. Mi 5 napig voltunk bent, de mire hazajöttünk már semmi bajom nem volt, egy picit az ülés volt még kellemetlen.
2009. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Szülés előtti estén hajat mostam, leszőröztem magamat, így ezekkel nem foglalkoztam a kórházban. A kórházban csak zuhanyoztam, izzadásgátlóztam, testápolóztam.

Eszembe se jutott kifesteni magamat, tök sokat aludtam, nem hiányzott a szempillaspirál egyáltalán.

Naponta friss hálóing.

Hát nekem ennyi fért bele :)

2009. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Minden este zuhanyoztam,mielőtt bementem hajat mostam, de ott is egyszer, minden evés után kezet és fogat mostam, többször fésülködtem, de a smink eszembe sem jutott, szerintem nem való oda, kisebb bajod is nagyobb annál...
2009. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szülés előtt megcsináltam a szőrtelenítést, manikűr-pedikűrt, a szemöldökszedést már a kórházban csináltam, arra várva, hogy megindítsák reggel a szülést. Épp kész lettem és elfolyt a magzatvíz, úgyhogy mégsem indították :-))


A kórházban első nap örültem, hogy fel bírtam állni.

Másnaptól naponta hajmosás, zuhany 1x vagy 2x, fogmosás, fésülködés. Plusz a gátápolás jó gyakran.


Otthon 3 hetes babám mellől mentem fodrászhoz (apa vigyázott reá addig), kozmetikushoz csak 4 hónap után, mert addigra untam meg, hogy magamnak csinálom.

2009. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

szülés után 4 órán belül kötelező a felkelés. így minden nap kétszer zuhany, mivel hosszú volt a hajam ezért apuci befizetett a fodrászhoz :) egyébként pedig a szokásos szépítkezés (mosakodás, dezodor, fésülködés, fogmosás, körömápolás stb)

minden nap tiszta kórházi hálóing(nehogy már a sajátom legyen csupa vér), ha a férj is bejött, akkor otthoni csinos, rokonoknak jó volt a kórházi is :D


Több hétig voltam egyébként benn. (sajnos)

2009. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Császáros voltam. 6 óra múlva a kötelező fürcsi, aztán fogmosás, pici smink és a hajamat összefogtam egy laza kontyba, megmosni nem tudtam. Csini melegítő és papucs. Vártam a kisbabámat:D, de nagyon!! Azért akartam szép lenni gyorsan.
2009. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!