Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki ordított vagy hangosan...

Van aki ordított vagy hangosan szült? és milyen fajta ordítás?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás alatt nem kiabáltam, hangom se volt. Nem voltak erősek a fájások. De a kitoláskor nem bírtam csendben maradni, úgy éreztem, szét szakadok és közben égett lent mindenem (gátvédelem). Nem kiabáltam, de valamiféle hang mégis kijött a torkomon. nem lehet leírni, milyen..leírhatatlan, normál esetben ilyen nem jönne ki a torkomon.
2009. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy mellettem vajúdó kismama mondta, hogy olyan hangokat adtam ki, mintha most "készülne" a bébi...(lihegés, meg ilyenek) :) hát nekem nem volt olyan vicces... De nem ordítottam.
2009. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

18 éve, amikor a legídősebb fiam született, a szomszéd szülőszobában vajúdott egy nő a negyedik gyerekével (volt vagy 20 éves). Na az végig ordítozott:

-Nem akarom megszülni!

-Haza megyek kiherélem!

-A rák essen belém, ha még egyszer szétteszem a lábam!

Stb...

2009. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vajudás alatt egyszer hangosan mondtam, hogy én tuti meghalok, aztán a kitolásig csak nyöszörögtem és anyut hívogattam. Kitoláskor pedig én is olyan hangokat adtam ki, amire nem gondoltam, hogy képes vagyok, de nem voltam hangos. Én nem tudtam volna egy szál hang nélkül nyomni, semmi érzéstelenítővel.
2009. nov. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A fájásoknál sóhajtoztam, és ahogy erősödtek kiabáltam (ÓÓÓÓÓÓ, szinte sírásba csuklott néha), mint valami állati, ősi dolog... egy kicsit szégyelltem magam miatta, főleg azért, mert édesanyám szinte megijedt tőle, és sajnált, de segített, valahogy arra koncentráltam, és vibrált valami valahol, így segített.

Szerencsére viszont se nem káromkodtam, és a férjem sem szidtam :) Viszont kibírtam komolyabb fájdalomcsillapítás nélkül, így a babának is jobb volt, nekem megérte. De az volt a legjobb, mikor tudtam a levegővételre is koncentrálni, főleg a végén.

Egy kalappal neked ha szülni fogsz!

2009. nov. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát én egész terhesség alatt mondtam, hogy tuti nem ordítok, akár mennyire fáj, mert tök ciki. Hát a vajúdásnál nem ordítottam, csak folyt már a könnyem, meg mondtam páromnak, hogy nagyon fáj. A kitolásnál viszont nem bírtam visszatartani, nagyon fájt. Bár nekem sokáig is tartott, mert nagyon szűk volt a hüvelyem és hiába nyomtam, nem jött a baba, beragadt és úgy éreztem szét fog szakítani. 1 tolófájás alatt kettőt kellett nyomnom és a második végén ordítottam. Volt vagy 15-20 nyomás, mire kijött. Nagyon féltem, hogy baja lesz, de hál istennek egészséges. 7,5 hónapos.
2009. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyéni dolog.

Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm mégsem ordítottam.

Az orvos azt mondta hogy az elveszi az erőt a fájástól, így csendben maradtam.

De van aki attól könnyebbül meg ha kiabál.

Azt tedd ami neked abban a helyzetben jól esik és ne törődj azzal ki mit szól.

Sok sikert.

2009. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is megfogadtam,hogy nem ordítok,mert az milyen ciki.Aztán amikor már a szülőszobán voltunk(nem a vajúdóban)kínomban ordítottam(nem sikítottam)1-2öt hátha jobb lesz,de nem lett,úgyhogy nem ordítottam többet.Nem használt,semmi értelme nem volt.
2009. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amennyiben hangos szülésnek minősül,h végig beszéltem,akkor igen hangos voltam. Szülés alatt,kitolákor is végig beszéltem. Mondták,h ne beszéljek,dehát rám jött és hiába akartam befogni,csak mondtam a magamét,de igy is kijött 3 nyomásra a baba.
2009. nov. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy szavam sem volt a vajúdás alatt. Meg sem szólaltam. Csendben tűrtem, mert tudtam, hogy a kiabálás energiát vesz el. Szülés alatt pedig az erőlködés miatt adtam ki hangot...

A legszebb dolog a világon...:)

2009. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!