Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön ha persze...

Szülés után rögtön ha persze még nincs tejed adnak valamit a babának enni a kórházba mert sok helyen olvasom 2 napig orditott éhségében? , mert ha igy van én viszek tápszert.

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem a 6. nap körül (már itthon) kezdett tejem lenni. A kórházban első nap csak cukros vizet kaptunk, 24 óra elteltével kaptunk tápszert is. Ez a SOTE I-en volt.


Barátnőm a Péterffyben szült, ott konkrétan semmit sem adtak a babának, az anyja 3 napig vízzel itatgatta, mert tényleg semmit se csináltak, hiába mondta, hogy nem indult be a teje. :(((


Egyébként a babák 24 órán át kibírják az első nap táplálék nélkül, ha nincs tejci. Dokim mondta. Tele van még a gyomruk meg a nyelőcsövük magzatvízzel.

2010. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg előtej rögtön elindul, ahogy leszakad a placenta. Nekem legalábbis volt, még rám is tették a babát szülés után és pár kortyot szopizott. Hát, ha nem lenne mégsem akkor talán tápit adnak neki; de egy 'gyakorlott' anyuka azt mesélte , hogy cukrosvizet itatnak velük....hát, nem tudom...
2010. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk /Kecskemét/ választani lehetett, hogy tápszer v. tej /nem fertőtlenített/.

Hát én a tápszert választottam, 1. hét végére lett csak tejem. Addig is sűrűn cicire raktam, ami kicsi volt kiszopizta, majd tápszer cumisüvegből és közben néha tea pohárból. Nálunk ezt adták, ezt tanácsolták, miért is kérdőjeleztem volna meg a munkájukat.

1. hét végére lett tejem, azóta csak cicizik, nem volt nagy súlyvesztésünk és nem is sárgultunk be, hazajöhettünk időben.

Nem mindenkinél alap, hogy dől belőle a tej, ha leszakad a placenta. Tájékozódj az adott szülészeten, hogy náluk mi az eljárás.

Üdv.

2010. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt tejem,a lányom semit sem kapott.De hasfájásra pici fecskendöböl szirupot.Na adíg hallgatott el.Egyébként szege´nykém 2 napig éjjel nappal sírt.....
2010. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért nem adnak neki tápszert, hogy majd szopizzon rendesen, ha már megjött a tejed. Amúgy ezen nem görcsölnék, fogod magad és ráteszed a cicire, amennyiszer csak tudod. Amikor megszületik a pici annyi tartaléka van még, hogy napokig kibírja evés nélkül. Azért adnak neki vizet.
2010. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondtak, hogy szules utan/alatt az elotej egybol megindul es az olyan magas kaloriatartalmu, hogy az elso par napban eleg a babanak. Ahol en szulok kiegesziteskent maximum csak vizet kap a baba, hogy ki ne szaradjon. Tapszert azert nem adnak a babanak, hogy majd biztosan elfogadja az anyatejet. En is ezen izgulok mar elore, hogy szegeny ehezni fog, de bizok a korhazi szakemberekben.
2010. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Miskolc: egy kis teát adnak vagy más anyukától lefejt tejet.

Pohárból.

2010. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem éheznek normál esetben elég az a kis előtej! Nagyon pici a gyomruk, fokozatosan tágul. Gyakran kell mellre tenni már az elejétől fogva. Előtej, de csak nekünk tűnik kevésnek, a természet jól kitalálta: a babának tápláló, tökéletes első táplálék, nincs szükség semmi kiegészítésre. Gondoljátok, hogy nagyanyáink tápszert adtak az első napokban? vagy a középkorban? Afrikában?
2010. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hol szülsz? szombathelyen nem adnak,én is vittem be magammal,nem volt még előtejem se,igy azt kapott...
2010. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3.napra lett rendes tejem. Az én babám nem kapott se vizet, se tápszert, se semmit addig. Nem sírt, hogy éhes lenne. Pár napra elegendő "kaja" van még a babákban, amit magukba szívnak a pocakban.
2010. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!