Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sote I vagy uzsoki utcai...

Sote I vagy uzsoki utcai kórház? Orvost váltanátok inkább vagy kórházat?

Figyelt kérdés

Második gyermekemmel vagyok 12 hetes terhes. Az orvosom, aki az elsőt világra segítette (fogadott volt), most mondta hogy átmegy a sote 1-ből az uzsoki utcai kórházba. Meg voltam vele is és a szülésznővel is elégedve, a sote 1-el sem volt különösebb problémám.

Az uzsoki utcai kórház messzebb van tőlünk, oda kb 50 perc - 1óra kocsival, míg a sote 1 20 perccel közelebb van.

Ti mit tennétek? Keresnétek új dokit és a régi kórház, régi szülésznőnél maradnátok?

Vagy régi doki, új kórház, új szülésznő?


2013. dec. 12. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
régi doki, új kórház, új szülésznő.
2013. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Uzsoki kórházban szültem, igaz 2010-ben- nagyságrendekkel jobbak a tárgyi feltételek, illetve akkor még úgy volt, hogy szülésznő ügyeletes volt, azt külön nem kellett választani, csak az orvost.


Maximálisan meg voltam elégedve a környezettel, a választott orvossal, a szülésznővel, a csecsemős nővérekkel és az osztályosokkal is. Tényleg.

2013. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Én a SOTE I-en fogok szülni pár hét múlva. Mi pont most voltunk megnézni a szülőszobát, császáros műtőt, megdöbbenve tapasztaltuk, hogy nyugaton a privát kórházakban nincsenek ilyen modern feltételek, mint a Baross utcában. Évekig éltünk külföldön, volt nagyon drága privát biztosításunk, tapasztalatból mondom. Az Uzsokiban nem voltam - az épület valóban újabb, de nálunk ez nem volt szempont. Mi nem bababarát kórházat akartunk választani, hanem egy természetes szülés párti orvost, maximálisan biztonságos háttérrel. Az oka pedig ennek az volt, hogy a baráti körünkben 2 kisbabát vesztettek el, bababarát kórházakban - ezzel nem akarlak ijesztgetni, de sajnos erre is készülni kell. Olyan helyet kerestünk, ahol mindenre fel vannak készülve, van gyakorlatuk a problémás esetekben és van újszülött intenzív ha úgy adódik. A SOTE I mellett szólt még az is, hogy nem csak egy orvos van ügyeletben, ha gond lenne, akkor azonnal van egy második vélemény is.

A gyerekágyas rész már egy másik kérdés, de azt a 3 napot ki lehet bírni.

2013. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

SOTE I:


Két évvel ezelőtt voltam ott(nőgyógyászati osztály),nem tudom változhatott e valamit a helyzet.

A kórtermek nagyon lepukkantak.Nem tudom az előző válaszoló hol járt vagy azóta történt e újítás,de akkor 2 db négyágyas szobához járt egy zuhanyzó+wc,ahol se wc,se kuka,se szappan,se wc papír..A szobák is nagyon-nagyon egyszerűek,igazából az elmúlt pár évben több helyen voltam látogatni nem csak nőgyógyászati osztályon,de véleményem szerint a SOTE I,még vidéki viszonylatban is eléggé lepukkant.

A nővérekkel különösebb gondom nem volt,volt köztük egy-két kifejezetten kedves is.Az orvosok a zárójelentésre akkora hülyeséget írtak,ami teljesen ellentmond az uh felvételeknek,sajnos ezt csak később egy másik orvosnál,másik kórházban tudtam meg..Nem mennék többet vissza,nem csak a körülmények miatt,hanem az orvosok szakértelme(annak hiánya) miatt sem.


Az Uzsokiban nemrég szült egy barátnőm,megvolt elégedve nagyon.

Én a régi orvos,új kórház opciót választanám.

2013. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok: ahogy írtam a szülőszobán és a császáros műtőben voltam - szülésnél ezek a fontos helyek:) A nőgyógyászat nem tudom milyen, szerencsére soha nem kellett oda befeküdnöm.

A bababarát kórházak egészen addig jók, ameddig nincs koraszülés vagy bármi más probléma, akár a szülés után is. Ha gáz van, akkor viszont a klinikákra irányítanak. Ha a picivel van gond és áthozzák ide, akkor nem szeretnék a gyerek nélkül ücsörögni a város másik végén, míg engem kiengednek. Mi maximális biztonságra törekszünk, hogy komplikációk nélkül szülessen meg a pici sokkal fontosabb, mint hogy hány ágyra jut egy WC. A gyerekágyas szobák lehet, hogy nem a legszebbek, de 3 napot kibírunk - ha a gyerekkel történik valami, annak viszont az egész életére lehet hatása.

Egyébként vannak a klinikán is természetes szülés párti orvosok és azt az inkompetenciát, amiről írt a 4. én nem tapasztaltam.

2013. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, egyetértek a 3-as válaszolóval a Sote 1-el kapcsolatban. Én magával a szülészettel maximálisan meg voltam elégedve! Az ottani orvosommal és a fogadott szülésznővel is. Ha a doki menne másik kórházba (főleg hogy csak 20 perc a különbség időben) biztos mennék utána... és reménykednék, hogy az Uzsokiban is van legalább egy profi szülésznő! :))
2013. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sajnos nekem sincs jó tapasztalatom az I-es női klinikával kapcsolatban.

11 hónapja született itt a kislányom,fogadott orvossal és szülésznővel,37.hétre,de egészségesen 2700 gr-ra.

A kislányomnál nem vettek észre egy enyhe szívritmus zavart,amit később a háziorvos illetve egy magán újszülött gyógyász segítségével sikerült diagnosztizálni és kezelni.

A bent töltött 4 nap alatt,több gyerekorvos is dolgozott,és meg is vizsgálták,sajnos ez senkinek nem tűnt fel:(

Én is úgy gondoltam,hogy itt jó kezekben leszünk,tévedtem..2,5 hónappal később mikor már sikeresen gyógyszerrel kezelve lett a kislányom és visszamentünk a SOTE I-re kérdéseinkkel,azt a lenéző,megalázó beszélgetést,amit a főorvossal folytattunk nem kívánom senkinek.

Sajnos,itt sem adjunktusok/professzorok rohangálnak legtöbbször a folyósokon,hanem rezidens tanulók,az én gyerekemet például szerintem 25 évnél idősebb orvos nem látta..Aláírni,komolyabb(pl.huszonhetekre született) eseteket ők kezelik,egyébként nem hiszem,hogy nagyobb szakértelem van.

Amire rájöttem,hogy a legfontosabb az idő!Olyan kórházat fogok másodszor választani,ahol van idő a kismamára és van idő a gyerekre,mert itt nagyon nagy a leterheltség,sokan vannak,így sok mindent még az orvosok szemére se lehet vetni,hozzáteszem egy szívritmus zavart "illet" volna diagnosztizálni.


A kórtermek olyanok,amilyenek,valóban nem a legszebbek,de ez legyen a legkevesebb.A nőgyógyászommal elégedett voltam,de másodjára pont az újszülött dokik miatt nem mennék vissza.

2013. dec. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem nem volt problémám a SOTE 1-el az első szülésemnél, de az is igaz, hogy teljesen sima szülés volt és a babaámmal sem volt semmi gond. Az igaz, hogy eléggé le vannak terhelve, nagyon sok a páciens.

Az igazi kérdésem az, hogy kőrházat váltsak-e, vagy orvost, de úgy látom a legtöbben azt írták hogy inkább az orvos után menjek át a másik kórházba. (a dokim is azért vált kórházat egyébként mert a sote-n túl nagy a hajtás)

2013. dec. 15. 08:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak az Uzsokiról tudok nyilatkozni, de arról csak jót.

Maga a kórház gyönyörű, felújított és jól felszerelt.

A kórtermekre tényleg semmi panasz, külön akadálymentes fürdőszoba kórtermenként, az ágyak meg szuperek (állítólag nem minden szülészeten vannak fej-illetve lábrésznél emelhető ágyak. Ez szerintem fontos, pl szoptatásnál. A császárosok nagy hasznát vették)

A gyermekágyas osztályon a nővérkék kedvesek, segítőkészek. (3 hétig kellett ott feküdnöm szülés előtt, szóval mindenkivel találkoztam a személyzetből) Mivel minden gyermekágyas nővér szülésznő végzettséggel rendelkezik, és forgórendszerben vannak szülőszobán és osztályon, így a szülésznőkre sem tudok rosszat mondani.

Igaz, amikor én szültem másik 5 szülés volt egyszerre (indított szülések) így a szülésznő nem volt mellettem állandó jelleggel, de nem is igényeltem, hiszen ott volt a férjem. De gyakran jöttek hozzám, ellenőrizték hol tartok.

A kórház abszolút bababarát, a kicsi végig velem lehetett, ugyanakkor én nem éreztem, hogy ne lennénk maximális biztonságban. Azzal ellentétben, amit a hármas írt a bababarát kórházakkal kapcsolatban, én a 4 hét alatt (gyerekágyas napokkal kb ennyi) egyetlen elveszített babáról nem hallottam nálunk. Én is minden apró aggodalmammal mentem a csecsemős nővérekhez (a folyosó elején voltak) és mindig megnyugtattak, készséggel segítettek.

Én majd a második babámat is ott szeretném szülni.

2013. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!