Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiváncsi vagyok, hogy mit...

Kiváncsi vagyok, hogy mit csináltatok az otthoni vajúdás ideje alatt? (úgyértem van aki elkezd telefonálgatni stb. ) Ti mivel töltöttétek el azt az idöt amig bementetek a korházba?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tvztem, meg írtam, hogy milyen időközönként fáj. Ja, és párhuzamosan szüléses rémtörténeteket olvasgattam a neten.:)

Másik terhességemnél kártyáztam. Még egy parti, még egy parti..., míg majdnem lekéstem a saját szülésemet.:D

2009. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már a kórházban voltam, mert hamarabb befektettek. feküdtem, ameddig megbizonyosodtam arról, hogy ez már tényleg az(közben írtam a fájások időpontjait a telefonomba), aztán szóltam a nővérnek. Ezután kezdődött a java: órákig kellett bizonygatnom a nővérnek, hogy szülni fogok és megy a vizem!
2009. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én aludtam , amíg tudtam, mert este 7-kor jött az első fájás, éjfélig óránként. Akkor még tudtam is aludni közben. Aztán 3-ig 20 percenként, még néha itt-is, de már nem annyira, majd 3 után 7-8 percesek voltak, akkor már nem aldutam, de feküdtem. 5-kor hívtam a szülészetet, hogy mit csináljak, azt mondták a hangom alapján még nem szülök, ráérek bemenni a 10 órás NSTre. Reggel reggeliztem, megfürödtem , hajat mostam, 10-re NST, még mindig 7-8 percesekkel, a menés kínszevedés volt..

Este fél 6-kor meglett első lányom.

2009. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szülinapi bulin voltam,mikor biztos lettem benne,hogy szülök még hazavezettem és hívtam a mentőket.Bár én kapásból félpercesekkel kezdtem,tehát a vajúdással együtt másfél óra alatt megszültem.
2009. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajnal 5-kor indult a vajúdás, 7-kor indultunk be a kórházba, nekem egyből 5 perces fájásaim voltak. 5-től 6-ig azt tesztelgettem, hogy tényleg fájások-e, szóval mentem a zuhany alá, sétálgattam. Mikor rájöttem, hogy megyünk szülni, akkor átnéztem még egyszer a kórházi táskát, felöltöztem, kávét főztem, reggelit készítettem a férjemnek, ilyesmi. Semmi extra, bár tényleg nem volt sok idő. Nem vajúdtam valami sokat, nagyon hamar megszületett a babám.
2009. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz mentem:-)Éjfélkor kezdődtek a fájások,amik akkor még csak 20 percesek voltak,reggel elment a nyákdugó,a fodrásznál reggel 10-kor már a 10 percesekkel küzdöttem.Írtam folyamatosan a fájásokat estig,de mindent ugyanúgy csináltam,mint egy rendes hétköznapon.Első babám volt,de valahogy megéreztem,hogy mikor kell ,,felkapni" a bőröndöt.Este fél 11-kor három perces fájásokkal mentünk be a párommal a kórházba és 01:18-kor megszületett a kislányunk:o)Szerintem sokkal kellemesebb volt otthon vajúdni,én megőrültem volna a kórházban...

26 éves kismama

2009. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A párom kresz-vizsgára készült, őt kérdeztem ki, + megfőztem közben neki a következő napokra, kivasaltam az ingeit. Semmi extrát. Indulás előtt gyors zuhany. Igyekeztem állni vagy járkálni, hogy segítsem tágulást. Ezt az elsőnél. A másodiknál örültünk, hogy az első fájástól számítva beértünk a kórházba és nem útközben bújt ki. Tervezni ezt nem lehet, lelkiállapot és a fájások mennyisége, minősége, sűrűsége dönti el, épp mire vagy képes.
2009. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jaj istenem , én pedig úgy képzelem el hogy semmi egyébre nem fogok tudni gondolni , ülni fogok a böröndön, bőgök s várok . elsö terhességem ezért izgulok emiatt is . köszi a válaszokat , majd kiderül mi lesz:))
2009. nov. 25. 18:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem a délutáni nst után nem akartak szűnni a fájások,aztán a doki elég intenzíven vizsgált meg.Még poénkodtam is hogy este visszajövök szülni.Hazaértem olyan 5körül.neki álltam sajtot rántani,krumplit sütni.Csak fájdogált a hasam,volt egy gyors nagy wczésem,ami akkoriban elég ritka volt.aztán leültem eme oldal elé,és kérdezgettem,hogy ez vajon az lehet?meg olvasgattam,hogy kinél hogy volt.akkor olyan 3renszeresen 8percre,majd 1 pl10-12percre jött.Beleültem a kádba,hátha jobb,de nem múlt.Majd apa nagyon korán kidőlt,én a kis cetlivel telefonnal leültem emlékszem a vészhelyzet ment,tv-t nézni.és közben írogattam,a fájásokat.Majd elaludtam vagy 20percet.De egyre intenzívebb volt a fájás.Fél 12kor szóltam apának,azt hiszem menni kell.Akkor 5percesek voltak.A tesónál májusban biztos nem megyek be ilyen hamar!De hát 1.babával-jobbnak láttam.Éjfélre érünk be,keltettem az ügyeletest.Azt mondták reggel 10előtt nem szülök.Egy ideig a folyósón mértük apával az időt,majd annyira fáradt voltam,hogy inkább lefeküdtem-Na ezt sem fogom a 2.babánál(májusban)mivel így nehezebben tágultam.Reggel 6:42kor szültem
2009. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukam es a ferjem tamogatott. Nagyon orultem, hogy elkezdodott vegre, ugyhogy bohockodtunk, nevetgeltunk 2 fajas kozott. Amikor jott a fajas, vagy anya, vagy a ferjem kezet szorongattam. Utana segitettek letusolni, meg pakolasztam egy kicsit, atneztem a listat, hogy mindent bepakoltam-e. A ferjem addig agyon idegelte magat, hogy induljunk mar. De en tudtam, hogy nem kell sietni, hiaba faj nagyon, nem valoszinu, hogy ennyi fajdalommal meguszok egy szulest. Ejjel 1-kor kezdodott, 9:10-kor lett meg a babam. Konnyu szulest
2009. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!