Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, nektek teszett a...

Anyukák, nektek teszett a room-in rendszer (4-6 baba-mama a szobában) a kórházban töltött pár nap alatt? Az egyágyas szobában lévő kismamák kérem ne írjanak! Az külön kategória.

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 08:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is Fehérváron szültem. Hallottam, hogy le lehet adni ugyan a babákat éjszakára, de a nővérkék húzkodják a szájukat. Gondoltam, engem ez nem érdekel, az a dolga. 1. éjjel mindenképp elviszik a babát, hogy tudj pihenni. Akkor nem voltak szobatársaim, mégsem aludtam egy szemhunyásnyit sem. Újra és újra átéltem a szülést, állítólag ezzel mindenki így van. 2. éjjel kaptam 2 szobatársat, szerencsére elég normálisak voltak. Mivel nekik ez volt az 1. éjjel, nem voltak babák. Az enyémet leadtam, a nővérkék nem szóltak semmit rá.

Na, akkor akkorát aludtam, mint már hónapok óta a nagy hasammal soha. 3. éjjel meg megbeszéltük, hogy mind a 3-an leadjuk a babákat, hogy tudjunk pihenni. Szóval nem volt semmi gond, én többet pihentem, mint utána otthon, ahol nem vette át senki a babát, hogy tudjak pihenni.

De úgy láttam, hogy itt azért lehetőség szerint figyeltek arra, hogy fehéret fehérrel tegyenek össze.

Remélem a 2.-nál sem lesznek rosszabb tapasztalataim. Úgy tudom itt nincs is egyágyas szoba, még pénzért sem.

2009. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 ágyasba akartam menni, de nem volt hely, így 6 ágyasba kerültem. Azthiszem életem egyik legpozitívabb csalódását éltem meg. Még nem voltam sosem kórházban, így csak az elmeséltek alapján arra számítottam szőrnyű lesz. Aztán... Ilyen fokú segítőkészséget amit egymás iránt nyújtottunk még sosem tapasztaltam. Akit éppen császároztak annak az segített aki még nem szült vagy már jobban van és amikor ők jobban lettek akkor ők segítettek az újjonnan érkezőknek. Elképesztően jól működött minden. Éjszaka így volt hogy a szomszédom babáját is a másnap császárra várakozó kismama ringatta, mert ő még nem tudott felkelni hozzá olyan könnyen. Így szinte minden éjszaka tudtunk aludni valamennyit. Nekem jó emlékem van az egészről.

Egyébként nálunk is két szoba volt a "fehér és a fekete". de a nővérkék ügyeltek arra, hogy fehér ne kerüljön a fekete szobába. Ott azért biztosan nem így mennek a dolgok! Mások a szokások..

2009. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!