Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 24 óra letelte után saját...

24 óra letelte után saját felelősségre hazamenni?

Figyelt kérdés
Megoszlóak a vélemények, nekem is meg van a magamé, miszerint így szeretnék hazamenni. De, mi van akkor, ha ebben senki nem támogat a családon kívül? Nem első gyerek, természetesen csak problémamentesség esetén. Első babám besárgult de nem volt vele teendő, hazaengedték időben. Felöltözöm és közlöm, hogy megyünk? Mi van, ha nem adják ki a papírokat? Minden érdekelne a témáról! Egy meglehetősen elmaradott kórházban szülök ismét.
2014. márc. 4. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mehetsz, ha a védőnő, gyerekorvos naponta kijár a babához. Azt hiszem írásba is kell adniuk. Természetesen a kórház nem börtön, viszont a babát elég macerás elvinni mert akkor a kórház nem kap utána kvótát...de ettől még lehet.
2014. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

úgy hallottam, iszonyat bonyolult elintézni és nagyon húzzák miatta a szájukat

én egyébként támogatnám a dolgot, ha tehetném

32hkm

2014. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz egyszerű ezt elintézni,de sztem nem lehetetlen. Amúgy csak nálunk van ekkora szigor,más országokba nem hogy kérheted,kiraknak 24 óra után! Még sincs baj. Bár a mi védőnőnk 1 héten 1x van itt,nálunk ez nem lenne megoldható pl. :/ A gyerekdokiról már nem is beszélve. Sz@r a rendszer.
2014. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon tetszene ha hazaengednének minket így...sokkal könyebb lenne a babának is meg az anyukának is az első pár nap amíg összeszoknak. védőnő, doki már húzós téma...egyik rokon 2 éves lánya mellé 2-3hete szlte a tesót, a nagy beteg lett, de nem tudta megoldani hogy elvigye dokihoz, így felhívta a védőnőt aki azt mondta hogy biztos nem fog kirohangálni hozzá se ő sem a doktornő...errőlennyit :/
2014. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy próbálkozásom:) Császáros voltam, vasárnap szültem, ugy volt szerdán mehetünk haza. Aztán kijelentették, hogy szerdán huzzák ki azt az edényt ami a sebembe volt belekötve, és én miattam kell még egy éjszakát ott tölteni. Bömböltem a páromnak, hogy hazaakarok menni, és "dühöngve" ámbár probáltam normális hangnembe menni a nővérekhez hogy semmi bajom a gyereknek se irják meg a zárót és engedjenek haza saját felelősségre!

Hát nem jött össze! Viszont csütörtökön már 7 kor megvolt irva a váró, és mehettünk haza...

A miértre való válaszra nem emlékszem...


Szerintem ha erősködsz akkor haza fognak engedni! Isten ne adja de ha bármi baj lesz belőle ne oda menjetek vissza... És a védőnőd is kérdezd meg!

2014. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fiatal, egy éve szült a védőnőm, erről mégsem hallott. Az akaratom mellett mindenképp kitartok, csak az oltást, a pkut ki mikor csinálja meg? Hogy lesz tajkártyája, anyakönyvi kivonat stb.
2014. márc. 4. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom egy újszülöttnek még nincs kifejlődve az immunrendszere, szerintem jobb a védelme érdekében "steril" környezetben maradni egy kicsit.

de persze mindenkinek szíve joga menni, stb. vannak akik eleve otthon szülnek...

erről már nem is írok.

2014. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a taj kártyát, anyakönyvi kivonatot postán küldik, a kórházban csak felveszik hozzá az adatokat. A többiben nem tudok segíteni, de én nagyon meggondolnám a helyedben. Ha bármi gond miatt vissza kell mennetek (sárgaság, lehet, hogy nála nem úszod meg kékfény nélkül, vagy oltás után galiba, esetleg valami fertőzés a vizeletben), nem kapsz ágyat, maximum, ha van lehetőség vip szobára (jó pénzért), így akár napokig is ülhetsz az ágya mellett egy kisszéken és szoptathatod úgy, ha lesz erőd és tejed így. Nálunk szülés utáni 4. nap engedik haza a kismamákat, de amikor én szültem, akkor volt egy anyuka, akinek nem volt varrata, a babája is szépen hízott, minden vizsgálatot el tudtak végezni, így 3. nap hazamehetett. Az már tényleg nem sokkal több mint a 24 óra.
2014. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!