Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az egyik előző kérdésről...

Az egyik előző kérdésről jutott eszembe, ezért írtam külön kérdésbe: akinek éjszaka indult be a szülés vagy akkor szült, nem volt nagyon kimerült?

Figyelt kérdés
Éjjel, mikor felkelek pisilni, annyira fáradt vagyok, hogy félálomban rendszeresen nekimegyek az ajtófélfának. Szerintem bele fogok aludni a szülésbe, vagy elalszom a fájásokat, ha éjszaka indul be. Hogyan lehet éjszaka, olyan fáradtan szülni? Ittatok esetleg kávét, kólát közben? Vagy annyi adrenalin szabadul fel, hogy egyből kipattan az ember csipája?
2009. dec. 17. 09:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

érdekes, az otthoni éjszakázástól nem félek. Mióta van egy kutyánk, sokkal éberebben alszok, minden zörgésére felébredek, és mikor nagymamám a kórházban volt és ott aludtam vele, akkor is nagyon éberen aludtam, és úgy-ahogy ki voltam pihenve. És 13 éves koromban született az öcsém, 21 éves koromig egy szobában aludtam vele. Szóval az éjszakázástól nem félek.

Attól sokkal jobban tartok, hogy még nem szültem és nem tudom, tulajdonképpen mi vár rám, ha kérdeznek, válaszolnom kell, ráadásul Romániában élek, szóval mégcsak nem is magyarul fognak hozzám szólni. Zavarni fog, hogy idegen helyen leszek, nem fogok-e valamit elfelejteni stb. Otthon azért egészen más. A cicit félálomban is ki lehet bontani, rajtam kívül senki sem lesz mellette, Apa aludni fog, szóval sokkal nagyobb a nyugalom egy éjszakázánál. Ha sír, akkor meg sétálok vele. Az otthoni éjszakázától valahogy egyáltalán nem félek.

2009. dec. 17. 13:14
 12/17 A kérdező kommentje:
de az tényleg jó, ha éjszaka nincs nyüzsgés a kórházban. A munkában is sokkal jobban szerettem dolgozni vasárnap, mert sokkal kevesebben voltunk. Ez megnyugtató.
2009. dec. 17. 13:15
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia! Első szülésnél a kiírt után 2. napon befektettek, hogy majd reggel indítanak. Aznap este 6-kor lekísértem a látogatókat a 2. emeletről. Fölfelé gyalog mentem és akkor kezdődtek el a fájások, olyan gigantikus fájások.

Egész éjjel sétáltam a folyosón, miközben mindenki jót aludt, még a nővérke is a pult mögött. Nem tudtam lefeküdni, mert úgy sokkal jobban fájt. Alig vártam a reggelt, mert nagyon uncsi volt és nagyon fájt és nem tudtam, hogy hogy áll a dolog /méhszáj/.

Reggel jött a dokim 8-ra megnézett akkor voltam 1 ujjnyira nyitva, burkot repesztett, majd 2 x megszúrtak oxitocin, aztán délután 3-50-re lett meg a lánykám.

Akkor nem éreztem a fáradtságot érdekes módon, csak mikor kibújt a babó, elmúlt minden fájdalom és akkor tudtam volna egy jó nagyot aludni, de nem hagytak.

39 km

2009. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én sem aludtam semmit mert éjjel 2-kor feküdtem le aludni és 3-kor ébredtem a fájásra. Csak este fél7-kor jutottunk el oda, hogy császár lesz. Addig az alvás eszembe se jutott örültem, hogy élek de császár közben elaludtam.
2009. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy de hiába vagy álomszuszék nem fogod átaludni a fájásokat.Amikor megszületett a babám én már 26 órája fennt voltam.Szinte alig emlékszem valamire annyia kimerült voltam.Még arra sem emlékesztem hogy a férjem vágta el a köldökzsinórt.Emlékszem ugyan abban acipőben jártam mint te.Éjjelente felébredve mindig mondtam a pocaklakómnak hogy éjjel alszunk nappal megszüledhetsz:)De nem hallgatott rám. Könnyű szülést kívánok Neked!
2009. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
2.20-kor lett meg a babám, és vajúdás közben egyszer nagyon erős fáradtság kapott el, úgy éreztem elmegy minden energiám. Aztán elmúlt. Közben folyamatosan kaptam a cukros vizes infúziót. A szülés végeztével, amkor pihennem kellett és lehetett volna pár órát, na akkor meg mindenem fájt odalenn.
2009. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy éjszakát vajúdtam át, de 2 fájás között aludtam is (5 perceseknél:) Még álmodtam is, minden hülyeséget, ez jobban kimerített, mintha ébren lettem volna. Másnap dél körül született meg a kislányom. A nagy izgalomban elfelejtettem szőlőcukrot enni, pedig be volt készítve. Sima szülés volt, de a végére teljesen kimerültem, még infúziót is kaptam. elaludni nem fogsz szülés közben, de az energiát pótold szőlőcukorral, ne úgy, mint én. Könnyű szülést kívánok. És boldog Karácsonyt!
2009. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!