Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha rendben találna...

Szülés után ha rendben találnak mindent hazamehetek saját felelősségre?

Figyelt kérdés
Engedélyezik Magyarországon az un. "ambuláns szülést"?

2014. ápr. 10. 12:47
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
most persze vannak akik lehurrogják az embert ilyenkor, ám ne felejtsük el azt sem, hogy egyre több országban engedélyezik az ambuláns szülést, egyre többen szülnek igy, és ha kell minden nap elvégeztetem a vizsgálatokat a kicsin, ha kell. szerintem nem bün az ha az ember aggodik a nagyobbik gyermekéért is. és nem helyezem előbbre, hanem egyszerüen csak nem ugy neveltem, ő még egy órát se töltött el nélkülem, mindenhova viszem magammal, ezért is nagyon anyás.
2014. ápr. 10. 13:17
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Én V.I.P. szobát vettem ki,szinte egész nap velem volt a másik gyerek is,senkit sem zavartunk,berendeztük magunknak,van tv,vittünk játékot,7 napot kellett bent lenni,nagyon besárgult,de az első szülésem utáni tapasztalatok miatt előre így készültünk,külön szobába,így tökéletes volt minden és mégis kórházban voltunk
2014. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%
Olyan országokban engedélyezik az ambuláns szülést, ahol teljesen másképp működik a szülés utáni ellátás. Nálunk jelenleg a kórházban adott az orvosi háttér, a szükséges vizsgálatok elvégzéséhez. Ezen a problémádon már előbb kellett volna gondolkodni, és szoktatni hozzá a nagyobbat, hogy mással is ellegyen. Amúgy ez a te hisztid. Hidd el a gyerekednek semmi károsodása nem lenne abból hogy nincs veled három napot. Biztos nem örülne neki, de ettől maradandó károsodást nem szenved. Akicsit meg baromi jó ötlet lenne minden nap becibálni a kórházba ha ott egyáltalán van erre lehetőség, hogy ambulánsan végezzék el a vizsgálatokat. A gyerekorvosok meg a védőnők felkészültségéről meg csak egy történet. Nálunk pl a kicsinek nem tudták a PKU-t megcsinálni a kórházban. Otthon kellett levenni. Kétszerre sikerült, úgy hogy szarrá szúrták az üvöltő gyerekem sarkát, hogy még egy év múlva is nyoma volt. Mert mint bevallották még sosem csináltak ilyet. A kórházban 2 perc volt, itt fél óra. De persze te tudod. De most te hisztizel!
2014. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen ez a te nevelésed eredménye. Jól magadhoz szoktattad nehogy már ellegyen nélküled mert még felesleges lennél egy órára jaj.

Ezzel veszélyezteted a másik gyerekedet csak önzöségből. Most komolyan inkább haza viszed ahelyett hogy vetted volna a fáradságot hogy elkezd hozzászoktatni hogy nem vagy mindig ott. Remélem nem engedik veled haza. Egyébként vannak korházak ahol 5 napig kell bent lenni.

2014. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%
Én nem hurroglak le, nincs hozzá semmi jogom, de az elsőtől az utolsó szóig egyetértek a 9-es válaszolóval. Te most már nem egy, hanem két gyermekedért vagy felelős, nem teheted ki a picit semmilyen kockázatnak a nagyobb miatt.
2014. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem érdemes lenne magánkórházban szülnöd. Ott egész nap bent lehetne veled a nagyobb saját szobában, csak estére kell hazavinni, de azért remélem egy altatás már csak tud egyedül is a férjed. Mondjuk nekem mindig is fura volt,amikor a férj nem igényli,h ő is el tudja látni a gyereket.
2014. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
83%

Én 12 napig voltam a kòrházban! (Elöbb befektettek)

Kibírtam,pedig minden nap bögtem,hogy már nem birom!

Ismerösöm egész terhessége alatt kòrházban feküdt,mert veszélyeztetett terhes volt,itthon pedig 2 gyereke volt már! De kibírta....

Biztos,hogy nem okoz lelkisérülést a masik kicsidnek az a három nap! Akkor mi lesz az oviban?

Ha még nem ovis ez a legjobb alkalom,hogy kicsit csùnyán iron most,hogy "leválaszd magadròl"!

Az a biztos,ha Ott maradsz 3 vagy 5 napig a kòrházban! Ha hazamész és történik valami (akár veled is) a kòrhàz nem válalja a felelöséget az egészségetekért!

De a te életed...

2014. ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem járj utána. Beszélj a neonatológussal, nőgyógyásszal és gyerekorvossal. Mindenkinek jobb, csak Magyarországon KELL bent rohadni, és azt is csak a pénz miatt a többi csak duma, hogy az OEP fizessen minél többet. Ha egészséges terhességed volt, komplikáció mentes szülésed, akkor semmivel nincs nagyobb esélyetek problémára, bizonyítja ezt több ezer külföldi szülés. Hamarabb regenerálódtok otthoni környezetben. A mi gyerekdokin és védőnőnk pl 1 hétig minden nap jöttek, kértem, fizettem, mert be voltam rezelve. Megnyugtatás végett légzésfigyelőtök legyen, bár szerintem a babaöbölnél és az összebújásnál nem jobb semmi, a hospitalizáció meg rémes dolog. Nem veszélyeztetsz senkit, ha körültekintően jársz el és előre egyeztetsz mindenkivel a tervedről. Ha lesz 2. baba én is így tervezném, de ha lesz, biztosan császár lesz, így az ambuláns szülést nem tudom meglépni, de az egy ágyas szobát feltétlenül, elsőre is jó volt.
2014. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
72%

El se hiszem, hogy komolyan gondolod, hogy a nagyobbik gyerekednek ettől a 3 naptól lesz majd lelki sérülése... 1 éves gyerekeket már hétvégékre nagyszülőknél hagynak, nem lesz semmi bajuk tőle, főleg, hogy alapjáraton persze minden kisgyerek anyás, de ha anyuka erre rátesz egy lapáttal és úgy is neveli a gyereket, hogy anya nélkül ne bírja ki és hisztizzen, akkor nem kell csodálkozni és a gyerekre fogni, hogy jaj hát anyás szegényke...

Egy anya nem kockáztatja egy kisbaba egészségét azért, mert a nagyobbiknak biztosan visszafordíthatatlan lelki sérülése lesz, ha 3 napig nem látja az anyját...

2014. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
44%

mennyi idős a pici egyébként?


ha van még időd rá,akkor én a helyedbe elkezdeném máshoz is szoktatni a gyereket-mert így nagyon nehéz lesz neked is! sok minden közbeszólhat ami miatt bent kell maradnod a picivel. pl be is sárgulhat.

2014. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!