Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha rendben találna...

Szülés után ha rendben találnak mindent hazamehetek saját felelősségre?

Figyelt kérdés
Engedélyezik Magyarországon az un. "ambuláns szülést"?

2014. ápr. 10. 12:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
48%
Ez a korán szoktatni kell máshoz egy orbitális baromág, tévhit. Egy jól kötődő gyerkőcnek nem jelent problémát. A fiam 21 hónapos, 2 hete vigyáz rá délutánonként a nagynéném, elaltatom és megyek dolgozni, heti 4 alkalommal. Előtte max pár órát volt nélkülem. Gond nélkül megy a dolog. Járjon utána, nem felelőtlen, szerintem itt sokan nincsenek tisztában a lehetőségeikkel és a jogaikkal.
2014. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
27%
már miért lenne tévhit? egy gyerek nem lesz el csak úgy egy olyan emberrel akit nem sokat lát..! legalábbis nem nagyon találkoztam olyan gyerekkel aki olyan könnyen viselte volna ezt a szitut.
2014. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
A fiam 2x találkozott a nagynénémmel eddig, most heti 4 délutánt ő vigyáz rá: elaltatom, vele ébred és este 6ig vele van. 1x volt itt 1 órát velünk együtt, aztán kettesben 2 órát. Ennyi. Van ilyen.
2014. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ja, és igény szerint szoptatom, legalábbis még 3x szopizik és ennek ellenére semmi gond. Ő mindenkivel jól érzi magát, ha érzi a szeretetet, ha nem 5 perc után húz az ajtóhoz akárhol vagyunk, hogy menet van, ha minden ok, bárhol maradhatunk bármeddig.
2014. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
nem mondom hogy nincsenek kivételek-de azért a nagytöbbség nem ilyen szerencsés mint te..
2014. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
63%
Jogod van az ambuláns szülésre, de mint Magyarországon nagyon sok jogért, ezért is meg kell küzdened. Kérdezz rá előre a kórházban, ha nagyon agresszívek még kórházat is válthatsz.
2014. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, jó tudni hogy jogom van az ambuláns szüléshez, ez számomra nagy megkönnyebbülés, főleg ha minden rendben lesz a babával is.

Azok viszont akik nem értik meg a problémám a lehurrogásokra nem vagyok kiváncsi, nem kell szerintem sem szülőt sem gyereket általánositani, nem a saját kényelmem érdekében választanám ezt a lehetőséget, hanem hogy mindkét gyermekemmel egyformán törődhessek. De mindegy, a lényeg hogy megtidhattam a kérdésemre a választ, mert ugye végül is ez a gyakorikérdések, nem pedig a gyakorivélemények..... köszönöm.

2014. ápr. 10. 21:04
 28/33 anonim ***** válasza:
47%

Én erre a három napra úgy gondoltam, hogy addig is csak a picivel vagyok egymasra tudunk hangolódni. Én nem tenném, hogy ambulante haza menjek. Igaz én császáros voltam. Nálunk nem volt gond. A lányom gyönyörüen elvolt otthon párommal és a szüleimmel. Igaz sírtam nekik,hogy hiányzott a lányom de ő meg remekül nevetgélt. Semmi baja sem volt tőle. Ő éjszakára nem volt még nèlkülem.

A picinek is joga van pár dologhoz. Nem tudom frissen szülve mennyire lesz könnyebb két gyerekkel rendelőbe járkálnod,illetve a tejed hogy fog beindulni.

2014. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
47%

A nagyobbik gyereked is bemehet hozzád látogatni,ha nem tudnál róla.A férjed,vagy anyukád,anyósod meg szerintem el tudja látni a gyereket.

Én is terhes vagyok a második babámmal,az első babám 8 hónapos,mégse jut eszembe ilyen hülyeség,hogy megszülök,és hazamegyek!Ne haragudj,de szerintem nem vagy normális,hogy ilyen az eszedbe jut.Itt van a párom,meg anyukám,anyósom,akik addig tudnak vigyázni a picire.

Csak egy kis tanulságos történet:

Amikor először szültem,bent a kórházban a 3.napon derült ki,hogy műtenie kell a kisfia szívét.A pontos okot nem tudom,nem kérdezgettük,de látod,azt is a 3. napon vették észre,amikor én már jöhettem haza!!!!!Ne csinálj hülyeséget,nem igaz,hogy azt a 3 napot nem bírod már ki!Meg mi lesz akkor,ha a nagyobbik gyereked óvodába megy???Te is ott ülsz egész nap az oviba???????

2014. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok,egy másik kismamának a kisfiát kellett műteni,és csak a 3.napon vették észre.Te meg jó hülye vagy,hogy haza akarsz menni,pedig 2 gyereknél már nem lehetsz olyan gyerekes felfogású....Vagy,hány éves vagy?19????Mert úgy jön le...
2014. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!