Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvileg majd császárral kell...

Zaza75 kérdése:

Elvileg majd császárral kell szülnöm. Tudja -e valaki, ha nincs fogadott orvosom a szülésre, az ügyeleten figyelembe veszik-e a kérése (papír is van róla). Illetve, hogy a férjem bent lehet-e?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 14:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha a kórház olyan hol ezt engedik akkor bent lehet, de nálunk pl nem mehet be hozzátartozó a műtőbe!
2014. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a férj bent lehet-e, az kórházfüggő. Ahol én szülök, ott a műtő előterében toporoghat (vizuális kapcsolat az ajtó üvegén keresztül) és ha rendben van a baba, akkor neki adják oda elsőként - addig a nőt stoppolják.


Szülésnél van egy ún. beleegyező nyilatkozat, ha ezt nem írod alá az általad nem kívánt szülési módnál, akkor nem kényszeríthetnek arra, hogy úgy szülj, ahogy nem szeretnél. Ha mégis, szénné perelhető lenne a kórház, ezt nem szokták kockáztatni.

Ez alól az a szituáció kivétel, amikor valaki ragaszkodna a hüvelyi szüléshez, de a baba és/vagy az anya életét közvetlenül veszélyeztető állapot van - ilyenkor kötelesek császározni és peres úton is kevésbé támadható. (Ha tudják leletekkel bizonyítani, hogy alapos, életmentő indok volt a császárra.)

2014. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Szülésnél van egy ún. beleegyező nyilatkozat, ha ezt nem írod alá az általad nem kívánt szülési módnál, akkor nem kényszeríthetnek arra, hogy úgy szülj, ahogy nem szeretnél. Ha mégis, szénné perelhető lenne a kórház, ezt nem szokták kockáztatni."


Ez baromsag. Ha kitalalja, hogy marpedig o nem akar huvelyi uton szulni, csak csaszarral, azert meg nem lesz csaszar. A nyilatkozat a beavatkozasokrol szol, de az orvos barmikor felulbiralhatja anyuka ohajat es ugy vezeti le a szulest, ahogy a gyerek erdeke megkivanja.

2014. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Raadasul olyan nincs hogy "Elvileg majd császárral kell szülnöm." es ugyelet, ugyanis ha csaszar varhato azt elore utemezik, nem ugyeletes orvos van....
2014. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Utolsó abban igazad van,hogy ha tudják,hogy császár lesz azt előre megtervezik,de ha előbb indul be a szülés akkor bizony az császározza meg aki éppen bent van.
2014. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én programozott császáros voltam és ügyeletesnél szültem, nem volt fogadott dokim! Debreceni Klinikán a férjem üvegablakon keresztül nézte végig. Előtte, míg előkészítettek és utána, míg pihentem, velem volt.
2014. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekem amúgy egy vírus miatt nem engedték a hüvelyi szülést, ez a 40. héten derült ki és másnapra hívtak vissza a műtétre. Mivel a klinikán volt a vizsgálat, fel sem merült, hogy vitatják-e. (Sajnos, mert én inkább simán szültem volna...).

2014. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

"Ez baromsag. Ha kitalalja, hogy marpedig o nem akar huvelyi uton szulni, csak csaszarral, azert meg nem lesz csaszar. A nyilatkozat a beavatkozasokrol szol, de az orvos barmikor felulbiralhatja anyuka ohajat es ugy vezeti le a szulest, ahogy a gyerek erdeke megkivanja."


Akkor az orvosom biztos rosszul tudja...

2014. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a papír pecsétes szakorvosi javaslat arról, hogy nálad indokoltabb a császármetszés (pl. nőgyógyászati, szemészeti, ortopédiai, pszichológiai... stb. - problémától függően), akkor persze, hogy figyelembe veszik.

Csak a szülő nő kérésére (még ha írásos is) ma Magyarországon elvileg nem szabad a dokiknak császározni (az más, ha van fogadott orvosod, aki talál indokot és ezt majd ráírja a zárójelentésedre...).

Hogy a férjed bent lehet-e, az a kórházi prtokolltól függ. Érdemes utána érdeklődni az adott kórház szülésfelkészítőjén.

2014. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, kedves 8, az orvosod nagyon rosszul tudja. A szülésnél az anya nem dönthet olyan módon, amivel a gyermek eletet veszélyezteti. Tehat hiaba találja ki anyuka, hogy o nem akar gatmetszest/csaszarmetszest, ha az orvosilg indokolt a hyerek szempontjából, akkor az orvost mint nem érdekli - teljes joggal- hogy anyuka mit akar. Anyuka magáról dönthet, tehat pl visszautasithatja az életmentő beavatkozást a sajat részére -méh eltávolítás pl-de at orvos ezt is felulbiralhatja, ha a döntés időpontjában az anya nincs eszméletenel- es ezt megelőzően nem született írásos nyilatkozat- illetve ha ugy ítéli meg, hogy az anya nem beszámítható, nincs tisztában a döntése következményeivel.

Csaszarmetszest pedig kívánságra plane nem végeznek, max azt tudom elképzelni, hogy le fizeted az orvost.

2014. máj. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!