Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvileg majd császárral kell...

Zaza75 kérdése:

Elvileg majd császárral kell szülnöm. Tudja -e valaki, ha nincs fogadott orvosom a szülésre, az ügyeleten figyelembe veszik-e a kérése (papír is van róla). Illetve, hogy a férjem bent lehet-e?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 14:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De miert is kell a csaszar?
2014. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves 10. válaszoló!


Nem feltétlenül úgy van, ahogy te gondolod. Nekem a betöltött 40. héten, az első amnioszkópiás vizsgálaton derült ki, hogy vírusfertőzésem van. Van már egy gyerekem akit hüvelyi úton szültem, alig vártam, hogy újra szülhessek, erre készültem 9 hónapig és az utolsó pillanatban közölték, hogyha hüvelyi úton szülök, akkor a baba fertőződhet. Ez engem hideg zuhanyként ért, teljesen kiborultam, konkrétan sírógörcsöt kaptam. Azt mondta a doki, hogy van 5 percem, hogy átgondoljam, hogy császár, vagy megszülöm simán! Akkor és ott nem igazán tudtam átgondolni, gyakorlatilag bele voltam kényszerítve, hogy császározzanak meg. Pedig az eredményeim végig jók voltak, semmi nem indokolta, hogy egyből kivegyék a babát. Szerintem minden normális anya, ha azt mondják neki, hogy nagy valószínűséggel beteg lesz a babája, inkább a császárt választja. DE! Fel volt ajánlva, hogy szülhetek és lesz ami lesz... Szóval az orvosok nem minden esetben döntenek a baba sorsáról, egészségéről! Így szépen ráírták a papíromra, hogy császár javasolt és másnap reggel kellett mennem a műtétre. Nem volt orvosválasztás, nem volt sürgősségi császár, csak reggel bementem a férjemmel és vártuk kettesben az előkészítőben, hogy mikor kerülök sorra (reggel 6-tól 14 óráig étlen-szomjan). Mivel ÜGYELETES DOKI MŰTÖTT, így meg kellett várjam, hogy a sürgős eseteket ellássa, aztán következtem én. Műtét után megmutatták a picit a férjemnek, majd a pihenőben már hármasban várakoztunk tovább.

Tehát aki azt mondja, hogy ügyeletesnél nem lehet programozott császár orvosi indoklás alapján és nem lehet választani, az téved! Nyilván más az, amikor már egy beindult szülés közben van valami gubanc és sürgősségi császár kell, illetve olyan is van, hogy valaki a császárhoz ragaszkodik és inkább "lefizeti" a dokit, hogy találjon valami császáros indokot.


Kérdező! Amúgy tényleg, neked mi miatt lesz elvileg császár? Ha mindenképpen császár kell, akkor viszont jobb, ha van egy fogadott dokid, talán akkor nem kell annyit várni, mint nekem!

2014. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem ugyanarról beszélünk, utolso. A gyereked nem volt életveszélyben, "max" megfertőződhetett volna. En arra értettem, amit irtam, hogy ha a baba életveszélybe kerül, marhara nem érdekel senkit, hogy anyuka mit szeretne. Nálatok nem volt életveszély.
2014. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

en meg soha nem hallottam olyan bacirol ami miatt indokolt a csaszar.Egyedul az aktiv primer herpesz az ami csaszart indokol

A GBS baci az ami betegseget okozhat a babanal de azt egyszeruen szules es vajudas 4 orankenti iv penicilinnel keezelni lehet.

2014. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A streptococcus is ilyen, utolso.....
2014. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Off: streptococcus B = GBS

Én is úgy tudom, hogy ez nem indokolja önmagában a császárt (a nők 30%-a hordozó), csak az antibiotikumot szülés közben vagy ha túl gyors a szülés, akkor utána a babának - sőt már olyat is olvastam, hogy valamennyi eséllyel császárkor is elkaphatja a gyerek (de nem vagyok orvos).

De a 12-es egyébként is vírusról írt, nem baktériumról, és talán, ha a magzatvízben (?) találtak valamit, akkor már mindenképp lépni kellett - lehet, hogy ha nem egyezik bele a császárba, akkor is megindítják, de ha pl. még teljesen zárva volt, akkor az is kétesélyes sikeres lesz-e és milyen sokáig húzódik.

Nekem is programcsászárom volt (májproblémák miatt), de csak előző nap derült ki, addig eszembe sem jutott, hogy így is alakulhat.

2014. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hpv szemölcsökkel is megcsászározhatnak.
2014. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy elvileg,mert gerinc műtétem volt és a gerinc sebésztől "elvileg" fogok kapni egy javaslatot a császárra. Viszont,nem szívesen fogadnék dokit, több 10000-ért. Köszönöm a válaszaitokat!
2014. máj. 7. 06:51
 19/20 anonim válasza:

#9-nél van az igazság.

Ha orvosilag indokolt, akkor császár lesz. Olyan viszont tényleg nincs, hogy azért kéri anyuka a császárt, mert mondjuk fél a fájdalomtól.

Sürgősségi császárnál nem lehet bent az apa. Hogy programozott császárnál bent lehet-e, az a konkrét kórház protokolljától függ, de sok helyen nem preferálják.

2014. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gerincmutet utan siman lehet szulni de a terhesseg eleg megterhelo a gerincre.

Ha naponta nyomsz a WC akkor szules kozben is fogsz tudni.

kerd hogy szoszeken vertikalissan szulhess ill vizben vajudj akkor nem faj a hatad.

viszont gerinc mutet utan a EDA az nem lehetseges marad a sima termeszetes vajudas es szules ami a legjobb babanak es mamanak

2014. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!