Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha épp a fogadott dokid lenne...

Ha épp a fogadott dokid lenne az aktuális ügyeletes a klinikán ugyanannyi pénzt adnál neki, mintha "ugrasztani" kellene mondjuk az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés
Egyébként mennyit szokás adni? Ki mennyit adott a dokijának? Fogadott volt, vagy ügyeletes? Járnod kellett külön magánrendelésére is? Ott mennyit fizettél? (főleg olyanokra vagyok kíváncsi akik mostanában szültek, vagy fognak szülni)
2014. máj. 10. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyanannyit adnék, mivel ezt előre nem tudni. Kinél mennyit. Van aki fix tarifa van aki nem. Magánrendelésre járok 5e egy alkalom. Szůlésre nem kér fix összeget, 30körül fog kapni.
2014. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanannyi pénzt adnék neki. Fogadott volt. Nem magánrendelés, hanem a kórházban fogadott, amikor ott volt. Amikor mentem hozzá vizsgálatra 5000/alkalom, ha továbbküldött, akkor 10000/alkalom, de ez csak 2x volt. A szülés 50000 Ft. Szülésznő 30000 Ft szüléskor. Az NST-kor adtam 5000 Ft-ot első alkalommal a szülésznőnek, később nem is fogadott el pénzt. Tavaly szültem, vidéki kisváros.
2014. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyit adnék. Van, aki előre megmondja, hogy mennyit kér, az én dokim nem mondott árat, de azt mondta, hogy ne gondolkodjunk nagy összegekben. Nála 3 ezer egy terhesgondozás, és 40 ezret kapott a szülésért. Este 11 után hívták be, de hamar meg lett a fiam.
2014. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanannyit adnék
2014. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem pont a fogadott dokim volt az ügyeletes aznap amikor szültem. Igaz, azt nem tudom, hogy a munkaideje végig szólt-e amig meglett a picim, de tény, hogy velem együtt még 3 másik nő is szült és rohangált hozzájuk (tehát gondolom más doki nem volt bent akkor).


Én azt adtam amit korábban elterveztem, vagyis ez nem befolyásolt semmit. Ha jól emlékszem 70.000.- adtam neki (az egyszeri anyasági segélyt). (tavaly júliusban szültem)


6 hetente hívott a magánrendelésére, egy alkalom 12.000.- forint volt, plusz ha gyógyszert kellett írnia az 1.000.-, a végén az NST-k-ért külön 3.000.- kellett fizetni.

Szóval nem tagadom megkérte az árát.


Egyébként nem volt fix tarifája.

Tisztában vagyok vele, hogy az a hír járja, hogy a terhesgondozás 10x-ét illik adni a szüléskor, de én azt soknak találtam. Aztán hogy ő vajon mit szólt az adott összeghez, arra azért kíváncsi lennék...

2014. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Én 3 éve szültem az elsőt, 9.000 ft volt/ hó a magánrendelése, 40.000-et kapott, ügyeletes volt. Tavaly áprilisban szültem a 2. babát, 10.000 volt/hó a magánja, 40.000-et kapott szülésnél, megint ügyeletes volt. 2 hónap múlva szülöm a 3. babánkat, 10.000 a magánrendelése és megint 40.000-et kap ha ügyeletes lesz, ha nem. Hála istennek nem pénzéhes doki, nagyon szeretem őt, mindig is azt mondta, hogy amennyit gondolunk. NST-re ha mentem nem kellett fizetnem, szülésznőm nem volt fogadott, ügyeletesnél szültem eddig mind a 2 babánkat és kapott egy kis ajándékot meg 5.000 ft-ot.
2014. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanannyit adnék akkor is ha éppen ügyeletben lenne az orvosom. 3 hetente járok hozzá magánrendelésre 10.000Ft, a genetikai ultrahangokat a kórházban végezte, azokért nem fizettem. Az Nst-t szintén a kórházban fogja csinálni, azért sem fogok fizetni, a szülésnél fix tarifája van 80.000 Ft.

Komárom-Esztergom megye

2014. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Iszonyú nagy összegek ezek... még azok is, amiket "nem soknak" tituláltatok. Rengeteg pénz, mire mindent beszerez az ember, ami kell a kicsinek, meg még az orvost is gazdaggá teszi... Én még előtte állok, de már elszörnyedtem.
2014. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is soknak gondolom, de .... Csak ha azt kiszámolom, hogy szinte a "semmiért" kifizetek neki 90.ooo-et a magánrendeléseken ahol igazából semmit nem csinál, mert a klinikán alapból hozzá megyek terhesgondozásra és ott szokott vizsgálni. A magánrendelés csak a "pénzelésről" szól. De ez még azt mondom oké...na de hogy pluszba a szülésért még 100.000-et kiadjak... mert ugye elvileg a magánrendelés 10szerese jár a szülésért:(
2014. máj. 11. 11:18
 10/12 anonim ***** válasza:

igen, tényleg rengeteg pénzt otthagyunk a dokinál egy terhesség-szülés alatt. :(

Én is párszor ki voltam akadva, főleg mert problémamentes terhességem volt. Szóval a magánrendelés, (ahol egyébként folyamatosan csúszás is volt ráadásul hiába voltam időpontra hívval) annyiból állt, hogy bementem, megultrahangozott, aztán lényegében kijöttem. Szóval ennyi, és ezért alkalmanként 12 ezer forint.


5-ös voltam

2014. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!