Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha véletlenül otthon...

Mi van, ha véletlenül otthon születik meg a baba?

Figyelt kérdés
Ha olyan gyorsan történnek az események, amilyenre nem számítottunk és előbb születik, mint hogy beérjünk? Ilyenkor kit kell értesíteni stb?
2014. máj. 22. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem alap hogy mentőt hívsz, ha sehogy nem tudsz bemenni a kórházba. Ha meg bármi van akkor valószínű telefonon segítenek majd. De biztos kell orvosi segítség is, mármint a repedést összevarni, meg megvizsgálni a babát, tehát ha ki is bújik otthon a baba, azért kell az orvos. Tehát mentőt hívj és ők pontosan tudják majd.

De szerintem ez nagyon ritka dolog, hogy nincs idő beérni a kórházba.

2014. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az első szülésem másfél napos lett, háromszor is hazaküldtek, hogy alig haladunk. Ezt nem szeretném másodszor végigélni, ezért gondoltam várunk az elején, ha beindult. De kicsit félek, hogy ha meg túl hamar jön, nem érünk be időben, ezért a kérdés. Persze, hívom a mentőt, kijönnek, stb. Inkább azt nem tudom, hogy ilyenkor is bevisznek 4 napra? Vagy ha bementünk, megnéznek, minden oké, akár maradhatunk is itthon?
2014. máj. 22. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen ugyanúgy bent kell maradni. Ha közel van a kórház, akkor 5-7 perces fájásokkal elég bemenni, ha nincs olyan közel akkor 10 percesekkel. Egy a lényeg, mérd az időt, hogy meddig tart és milyen sűrűn jön.
2014. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt tettem elsőre is. Ahogy beértünk, a fájások leálltak, majdnem kiröhögték a ctg eredményem, aztán hazaérve újrakezdődött, úgy, hogy fetrengtem. Lelki komponens, tudom, de félek a kórháztól.
2014. máj. 22. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
nem maradhattok otthon ugye viccelsz? neked a lepényt is meg kell szülnöd ,megvizsgálnak nem e maradt bent vagy csak figyelik nincs e lazad, a babát is megvizsgálják álltalában mind picit besárgul veszit a sulyabol stb. és tőle is vért vesznek vizsgálják nincs e fertőzése. Ha minden jo 4.nap jöhettekhaza ez igy a jo. nyugi...én is utalom a korhazat de muszaly..
2014. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért nem árt tudni, hogy a 72 órás "megfigyelésnek" inkább kórházfinanszírozási, mint egészségügyi okai vannak, de ezt nem szeretik bevallani. Igen, az újszülöttek besárgulnak (kezdeni nem sok mindent kezdenek vele, csak ha komoly mértékű), de akkor vissza is lehet vinni. A vérvétel, oltások megoldhatók a gyerekorvosnál is. Az elsővel bent töltött 4 napom semmiről nem szólt. Néha megmérték a lázam (amit ugye otthon sem túl nehéz). Ennyi.
2014. máj. 24. 08:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah, és nem, nem muszáj bent maradni, ez is téves információ. Jogszabály szerint haza lehet jönni. (ambuláns szülés a neve)
2014. máj. 24. 08:10
 8/9 anonim ***** válasza:

?Akkor mi a kérdés?

Szép dologaz otthon szülés meg mint mondtam rettentően utalom a korházakat de amiota szültem vagyis megszületett a kislányom(császár) azóta azt mondom inkább a korházban pár nap mint hogy valami gond legyen. Ne tudd meg miluen félelem volt bennem mikor közölték ez bizony császár. Majd másnap alig birtam felkelni. Mellettem volt egy csaj csordogált a magzatvize igy megkapta az előkészítést majd burkot repesztettek neki. délután fal fehéren tolták be a szobába mert oőt is meg kellett csaszarozni. Ratekeredett a picire a köldökzsinor és egyszerüen fennt akadt. Majd egy óra mulva szolok a nővérnek nézzen már rá mert hányingere van és sz.rul néz ki. Bejön a növér fordulis ki jönnek ketten. Szolongatják vizsgálják megjön az orvos megnyomta a hasát ömlött a vér belőle. Azonnal vitték vissza a műtöbe. Mikor én a 4. napon hazajöttem ő még az intenziven volt.Nem tudom mi van vele azota. Egy ritka lepény tapadási rendellenessége volt ősszenőtt a méhével és mikor eltávolitották nem mult a vérzése belsővérzése lett és ki kellett "pakolni".Mikor eljöttünk anővér annyit mondott túl van a nehezén.

Na gondolhatod hogy féltünk császárosok. Pedig neki is simának indult. Na én azóta inkabb kétszer is megvizsgaltatom magam....

2014. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja h kit kell értesiteni...Mentőt,bent ugye megvizsgalanak,ha nem keres fel addig akkor anyakönyvvezető, védőnő,majd az otyhoni védőnőd gyerekorvost. Asszem ennyi.
2014. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!