Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért preferálják a nők a...

Miért preferálják a nők a természetes szülést a császár helyett?

Figyelt kérdés

Mindenki parázik, nehogy császár legyen. Nekem mindkettő volt, és a császárból 3 nap alatt felépültem, tudtam normálisan ülni, mozogni, elláttam a babámat másnaptól, sima szülés után szétment mindenem, varrni kellett mindenhol, 7 vagy 8 hét volt mire fájdalom nélkül tudtam ülni, aranyerem lett amit utána műteni kellett, szexre gondolni se akartam utána jó ideig, stb.

Nem bántani akarok bárkit is, csak érdekelnek a tapasztalatok, nekem 1000x könnyebb volt a császár és fájdalom/problémamentesebb.


2014. jún. 19. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
32%

Egyebkent hihetetlen, hogy egy anya mekkora es milyen merteku fajdalmat kibir a gyermekeert. Legyen szo akar szules kozben vagy amig csak el az anya.

A legerosebb kotelek, ami valaha is letezett az anya es gyermeke kozott van.

2014. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
+1: Az epidurális érzéstelenítés kimenetele N E M lehet tartós bénulás. Előfordul, hogy hosszabban hat, bénulás anatómiailag, fiziológiailag NEM okozhat. Én láttam már pl. hüvelyi szülés után multiplex medencetöréssel nőt, aki képtelen volt a járásra, érzéstelenítőtől lebénultat még soha, de soha, és hallani sem hallottam még ilyenről, csak gyik szintű oldalakon.
2014. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Na nekem pont ilyen fenékig repedt gát volt, és az élettől is elvette a szülés a kedvem, nemhogy mégegy természetes szüléstől, a felépülés belőle meg végtelen hosszúnak tűnt, de ennek ellenére nem kértem a császárt másodjára. Én mondjuk rettegnék természetes úton szülni ezek után, nem vállalnám be semmi pénzért. Én is azt gondolom amúgy hogy az egyéni adottságokat figyelembe véve kell mérlegelni/dönteni.
2014. jún. 19. 14:09
 14/30 anonim ***** válasza:
34%

Tudod, miért? Mert a csapból is az folyik, mert minden kismama műsor/újság/honlap ezt tömi a nők fejébe, hogy szülni márpedig csakis hüvelyi úton!! Mert aki császárral szült, azt lesajnálják, azzal elhitetik, hogy nem is szült. Ja, meg még azért is, mert van, akinek a "szülésélmény" hiányzik és az mennyivel jobban hangzik, hogy gyertyafényben, füstölővel, halk zeneszó mellett, kádban szült, mint hogy egy orvosi csapat (életmentő) műtéttel segítette világra a gyermekét.

Mindkettőt "próbáltam", a császár sokkal humánusabb volt. Egy gyors, komplikáció mentes háborítatlan szülés lehet, hogy mégjobb, de a mai szülészetben nem nagyon létezik ilyen, ellenben van kézzel tágítás, fájáserősítés, gátmetszés, stb,stb...

2014. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem szerencse kérdése, kinek melyik hogy sikerül...

Van aki "szétesik" sima szülés után és van, akit a császár is nagyon megvisel. Ezt szerintem előre nem lehet tudni.


Nekem az első szülésem sima volt... Hááááát mit mondjak, fél karomat odaadtam vna egy császárért közben. De viszont egy 3 öltéses gátmetszésen kívül semmi nem történt, másnap simán tettem-vettem, ültem, stb.

Most a 2. babámat várom és fúúúú nem is tudom melyik lenne a jobb. Az X óra szenvedés és utána semmi, vagy 0 óra szenvedés, császár és a heg, meg minden...

Nem tudom azt hogyan viselném.

Majd lesz ami lesz.


Mindenesetre én nem ítélem el azt sem aki császárt akar, azt sem , aki nem. :) De mindegyik lutri. :)

2014. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
Nah, én meg inkább repedtem volna fenékig, mint hogy császár után néhány órával visszatoljanak a műtőbe még egy műtétre, mert bevéreztem. A katéterrel felsértették a húgycsövem, napokis sírtam pisiléskor. Aztán meg a három hét injekciózás otthon sem egy leányálom, a tejem alig akart beindulni, nekem akkora stressz volt a kórházi lét a két műtét után. A hasfalam kilazult, szó szerint előesik minden, rettenetesen néz ki, a hegem keloidosan gyógyult. Soha többé császár!
2014. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 2 természetes szülésem volt, és egy császár. Bár nem volt könnyű, de szebb élmény volt a természetes szülés, mert úgy éreztem jelen vagyok benne, együtt dolgozunk a babával. A felépülési idő is rövidebb volt, könnyebb volt ellátni az újszülöttet is. A császár személytelen volt, ijesztő, és kiszolgáltatottnak éreztem magam. A felépülési idő sokkal hosszabb volt, az első napok pedig általam még nem tapasztalt kínszenvedéssel teltek.

Azért preferálják a természetes szülést, mert generációk óta ez a gyermek világra hozatalának módja, és számos biológiai előnnyel is jár.

Viszont mindenki a saját tapasztalatai alapján kampányol, időnként szemellenzősen. Nyilván aki könnyen, és gyorsan, vagy komplikációmentesen szül, az ezt preferálja. Akinek rossz élménye van, az császárpárti. Ebben soha nem lesz kompromisszum az emberi természetet ismerve.

2014. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindkettőben volt részem, de inkább csak arra reagálnék, hogy a császárnál sem biztos, hogy csak utána van a szenvedés. bevett dolog, hogy ha nem sürgősségi, akkor hagyják picit vajúdni az anyukát, mert úgy jobb a babának. és van az a helyzet is, mikor hosszú vajúdás, oxitocin, tágítás és hasonlók után császároznak
2014. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
59%
Nekem csak természetes szülésem volt,és én is azok közé tartozom,aki nem is akart császárt soha (kivéve persze ha orvosi indoka van). És nem azért mert ez folyik a csapból is,mint itt valaki írta. Szerintem így vagyunk kitalálva mi emberek,hogy így szülessünk. A fájdalomtól tartottam én is,de közel sem volt kibírhatatlan. Pár órával szülés után már semmi bajom se volt,azon kívül,hogy éhes voltam. Nyilván vannak nagyon nehéz szülések,és vannak olyan esetek,mikor a baba és a mama érdekében kell a császár. Ilyenkor természetesen ez a legjobb megoldás,de kényelmi okokból én soha nem akarnám. Emellett én mondjuk különösen irtózom a műtétektől,meg hogy lyukakat vagdossanak rám,szóval csak kényelemből ezért sem választanám.
2014. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Saját példámból tudok kiindulni. Életemben nem voltam kórházban, csak 3 évesen kivizsgáláson egy hetet, ami a mai napig rossz emlék. Az orvosoktól a hideg ráz, életemben nem altattak, műtőt csak filmen láttam. Be vagyok szarva, na. A vérnyomásom is felmegy a fehér köpenytől. Van-e összefüggés, vagy nincs, úgy voltam vele, hogy inkább bújjon ki az a gyerek a hagyományos úton, minthogy vagdaljanak. 2,5 óra volt tokkal vonóval az egész, másnap szépen ültem, semmi problémám nem volt. A szex meg hüvelyszárazság miatt nem volt jó egy jó darabig (ez császárosoknál is előfordul). Én ezt az egészet el nem cserélném egy jól sikerült császárra sem. Hogy ki vagyok ott terítve, rossz esetben kábítva-altatva, jó esetben meg deréktól lefele vagyok béna. Kinek a pap, kinek a paplan, tudod...

Megértem amúgy az álláspontodat, de attól, hogy neked rossz volt, más még élheti meg jónak a hüvelyit is.

2014. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!