Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért preferálják a nők a...

Miért preferálják a nők a természetes szülést a császár helyett?

Figyelt kérdés

Mindenki parázik, nehogy császár legyen. Nekem mindkettő volt, és a császárból 3 nap alatt felépültem, tudtam normálisan ülni, mozogni, elláttam a babámat másnaptól, sima szülés után szétment mindenem, varrni kellett mindenhol, 7 vagy 8 hét volt mire fájdalom nélkül tudtam ülni, aranyerem lett amit utána műteni kellett, szexre gondolni se akartam utána jó ideig, stb.

Nem bántani akarok bárkit is, csak érdekelnek a tapasztalatok, nekem 1000x könnyebb volt a császár és fájdalom/problémamentesebb.


2014. jún. 19. 13:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%

Volt nemrég hasonló kérdés,ott főleg a császár mellett állók írtak nagy hévvel,és majdnem már az jött le,hogy a hüvelyi szülés egy elmaradott,teljesen korszerűtlen és felesleges dolog,aki így akar szülni,az meg egy múltban leragadt,ostoba,,tájékozatlan nőszemély,aki ráadásul veszélyezteti a gyereke életét,mert a sima szülésnél tutira oxigénhiányos lesz a baba.

Szóval nagyon éles különbségek vannak ebben a témában,és mindenik amellett fog kardoskodni,amelyik neki "bejött".

2014. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%

Lehet Neked így van.

Én gátvédelemmel szültem,a szülés után kb.nulla fájdalmam volt,pár órával utána már nyugodtan tudtam sétálni,ülni stb.


Császárnál marad egy seb,ami örökre ott van,bármilyen esztétikus is,mi 3-4 gyerekek szeretnénk,ha az első már császár,ez is sokkal nehezebb,másrészt a császár csak egy műtét,az epidurállal együtt,amelyet nagyon nem szerettem volna.

Szóval nagyon boldog vagyok,hogy sima szüléseim(2x) voltak,és remélem legközelebb is így lesz.

Ettől független abszolút megértem aki a császárt vállasztja,mindenkinek szíves joga.

2014. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
88%

Ja és semmi aranyér,semmi szex probléma vagy eü.diszkomfortérzetem nem volt.

Érdemes már a terhesség előtt intimtornázni és ezzel nagyon sok ilyen probléma megelőzhető

2014. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
16%

Én sem értem.....

Annyi műtét van, egyéb más okból is és valahogy ott nincs a sok kockázat felhozva pl vakbél műtét vagy akármi. Ott is tuti van valami, de nem hangzik a net meg a sajtó tőle. A normál úti szülés amit mindenki prefelrál, bizony sok nőnél okoz gondot, akár lelkileg akár testileg csak nem hangoztatják. Sokak szenvednek inkontinenciával, vagy nem mindjárt, hanem majd évek múlva, ott a gátrepedés. Nagyon sokat repedtem és bizony így már nem olyan a kinézet, a páromat nem érdekli, és amúgy nem csúnya minden felismerhető :) de bennem azért megvan, hogy a testem mennyire változott. A vajúdás nagyon fájdalmas, a kitolás szintén. A császár ennél sokkal könnyebbnek tűnik, nem szültem úgy így nem tudom. De szeritnem sokkal jobb egy időzített császár. Nem életmentő császár, de én örültem volna ha nem fordult volna be a gyerekem és emiatt császároznak. Biztos az is fáj, ott a heg, de így lent volt a heg, repedtem odalent, ne mondja senki hogy az jobb, mint a hason egy vágás. Akkor ennyi erővel nem végeznének hasi műtéteket sem. Csak a szülésből van ennyi ellenzés a műtétre. Szerintem eltelik 20 év és már az lesz a normális hogy fekszünk a műtőben és kiszedik a gyereket. Ha a férfiak szülnének már a császár lenne a teremészetes :)

2014. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Előrebocsátom, hogy nem érdekel, ki hogy akar szülni, mindenkinek a magánügye, de a családban több szülész-nőgyógyász van, és a kismamáknak mindegyik azt mondta, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint - összességében - még mindig kevesebb veszéllyel jár a hüvelyi szülés babára és anyára nézve egyaránt.
2014. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Julie S ***** válasza:
100%
Ha nekem csaszar lett volna termeszetes szules helyett, sokkal rosszabbul jartam volna. Igy mar masnap tok rendben voltam, ugy meg megiscsak felvagtak volna es kimelni kellett volna magamat hosszabb ideig. Es mar az elso heten is kendoben hordoztam a babamat. Nem tudom az hogy ment volna egy mutet utan...
2014. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%
Más műtéteknél is van kockázat,és akit bármi más okból műtenek,az nyilván tisztában is van vele. Csak annyi a különbség,hogy mondjuk egy vakbélműtétre szükség van,mert az máshogy nem tűnik el onnan,addig a programozott császár helyett prímán meg lehetne szülni normálisan is a babát. Talán ezért foglalkoznak ezzel a témával sokat. És ahogy vannak nők,akiket megvisel egy nehéz hüvelyi szülés,ugyanannyian vagy többen vannak,akiket meg a császármetszés visel meg akár lelkileg,akár azért mert egy rakás szövődménnyel és hosszú felépüléssel kell utána szembenézni. Ezt is leírták ezen az oldalon is olyanok,akiknek volt már császármetszésük. Csak sokakban összesen annyi marad meg,hogy áh milyen könnyű,bemegyek reggel 9-re aztán félóra múlva kiszedik a gyereket. Remélem nem jut odáig a világ,hogy 20 év múlva már csak így lehessen szülni. Még jó,hogy azért a terhességgel járó kényelmetlenségeket hajlandóak vállalni egyesek,vagy tán húsz év múlva már ezt se.
2014. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteg nő van nálunk is a családban, aki csendben szenved, nem mondja el csak esetleg nőknek akikben bízik, családtagoknak, hogy azóta is vizelettartási meg szexproblémái vannak, megváltozott alul a külseje, máshogy érzi magát, stb. Érdekes módon ezekről nem hallani semmit, csak hogy milyen szuper hüvelyi úton szülni, megszülünk mert az a természetes, aztán pár perccel utána már semmi nem fáj, mindenki boldog, pár nap alatt felépülünk, sőt pár perc múlva...stb. Holott azért azt gondolom a tapasztalatomból kiindulva hogy a legtöbb esetben nem így van. És nem feltétlenül azért mert rosszul vannak összerakva szervileg a nők, hanem mert olyan az egészségügyi rendszerünk, amilyen. Nem az ellátás minősége, hanem hogy 10 ember előtt tolja ki a nő azt a gyereket. Engem baromira zavart, és biztos hogy késleltette hogy kibújjon, hogy nem tudtam magam elengedni, és egy hosszabb szülésnél nyilván a károsodás mértéke is más ott lent.
2014. jún. 19. 22:09
 29/30 anonim ***** válasza:
Természetes úton szültem. 16 órát vajúdtam, nehezen bújt ki a kisfiam. Gátat is metszettek. Körülbelül az első két hét volt fájdalmas, utána semmi bajom nem volt. Kellemetlen volt, hogy a húgyhólyagom kissé lecsúszott, mert az izmok elernyedtek, de pár hét alatt sikerült regenerálódnom. Fiatal vagyok, 26 éves, így talán ez is segített. Semmi gondom nincs. Talán, ha idősebben szültem volna, nehezebben épülök fel, de így minden rendben van. Csak indokoltan mentem volna bele a császárba. De ha császároztak volna, akkor sem törtem volna össze lelkileg.
2014. jún. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Én 22 évesen szültem természetes úton, mégsem sikerült regenerálódnom csak utólagos műtéttel. Sok múlik szerintem az alkati adottságokon.
2014. jún. 20. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!