Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baba túlhordása esetén gyakori...

Baba túlhordása esetén gyakoribb lesz a császármetszés? Vélemények? Tapasztalatok? Tegnap voltam kiírva szülésre és csak jóslófájásaim voltak. Így csináltak egy NST-t, ami rendben volt. Utána méhszájvizsgálatot, de nem tágulok, zárt a méhszájam.

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy 2 naponta kell mennem CTG-re és adnak 1 hét türelmi időt.Ha addig nem történik semmi,akkor augusztus 28-án befektetnek a kórházba és beindítják a szülést.Gondolom burkot repesztenek stb.Szeretnék természetes úton szülni,de anyukám azt sulykolja belém hogy "ó úgyis császározni fognak".Nem tudom miért jó ezt hangoztatni.Lehet hogy végül így lesz, de nem szeretem ha valaki előre jóslatokba bocsájtkozik.Anyukámnak nagyon súlyos gerincferdülése van és a szemei is rosszak,tehát őt császározták,programozott császárja volt, foglama sincs mi az a vajúdás,mit jelent a fájás,már 2 héttel a szülés előtt befektették,majd szülés után is 10 napig bent volt a kórházban megfigyelésen.Ő ebből indul ki.Nekem nincs gerincferdülésem,a szemeim nekem is rosszak,de nem annyira mint az övé, 2010-ben volt lézeres szemműtétem és múlt hónapban voltam szemészeten és ott azt mondták hogy szülhetek természetes úton,nincs akadálya a szemészeti szempontból.Mit gondoltok?Túlreagálom?Tényleg úgy tűnik, hogy anyukám "kárörvendően" drukkol hogy császározzanak.Már nem is "vitatkozom vele",mindig azt mondom hogy lesz ami lesz,a helyzet hozza.Nem akarom semmiről sem meggyőzni stb.Nektek is volt ilyen jóslásokba bocsátkozó jóakaróitok a szülés előtt?Leginkább olyanok véleményére vagyok kíváncsi,akik túlhordták a bébit.Köszönöm előre is a válaszokat!

#szülés #terhesség #kórház #császármetszés #NST #CTG #jósló fájás #burokrepesztés #természetes úton való szülés #baba túlhordása
2014. aug. 22. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nekem 41+1en indították a szülést burokrepesztéssel és oxytocinnal. 7 óra vajúdás alatt természetes úton meglett a kislányom. Mondjuk a dokim császározni akart, de a szülésznő nem engedte, azt mondta meg tudom szülni :) és igaza lett. Az indított szülések közül sok végződik császárral, de nem mind. Előre ne rettegj semmitől, úgyis kiderül hogy reagálsz az oxy-ra, tágulsz-e, a lényeg, hogy a baba és te is rendben legyetek!

Könnyű szülést!

2014. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Túlhordtam a babát,kaptam oxitocint,majd amikor 2 ujjnyira kitágultam akkor tudtak burkot repeszteni, a égén császár lett,de nem azért mert túlhordtam a babát. Nagyon sokat megszülnek hüvelyi úton annak ellenére,hogy túlhordták,és aki nem azoknál is ugyanugy előfordul a császármetszés, ez rengeteg dologtól függ.
2014. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ne félj a császártól sem a sima szüléstől! A legtöbb inditott szülés ami csaszarral végződik annak a fajasgyengeség az oka(ahol nincs komplikacio szivhanggon vahy barmi).ezt pedig a félelem elfolytott stresz okozza. Én nagyon féltem h csaszar lesz mindenkinek az volt anyukam növérem. Annyira bestresszeltem hogy nem indultak meg a fajasok, nem hatott az oxitocin. Vagyis nem ugy ahogy kellett volna. Nekem aztmondta a szülésznő hogy az inditott szülések nagyja valoban csaszar lesz de csak mert nem hagynak elég időt. Az oxi is hat ha elég ideig van bekötve és utanna eleget varnak. Pl reggel bekötik par orára másnapra megvan a baba biztosan. Mas is vajjudik 24orát mégsem császározzak. Persze ez korházfüggő. Nekem 1/2 11kor bekötötték 14.09kor kiemelték vagyis megszületett a lányom. Pedig 13kor mar éreztem a fájásokat de ez nem volt nekik elég. igy 9nap tulhordással császároztak. Magzatviz jo lepény jo a baba is átlagos volt. Ne figyelj másokra csak a babára. Igenis hidd el hogy menni fog te leszel az aki rájuk cáfol. De ne ez legyen a fő szempobt hanem hogy egészségesek legyetek. Gondolj arra igy vagy ugy de anyuka leszel és ezen van a hangsúly: ANYUKA LESZEL! kitartás
2014. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megszületett a babám 2014.augusztus 27-én hajnali 3 óra 20 perckor.Érdekes kommenteket és tanulságos dolgokat írtatok nekem.Császár lett ugyan a vége,most le is írom miért.Augusztus 21-re voltam kiírva,2 naponta kellett mennem NST-re.Augusztus 23-án szombaton 2 nappal a terminus után befektettek a kórházba egyrészt mert messze lakom(20 km-re a kórháztól,ráadásul még a terminust is túl léptem).Jóslófájásaim,rendszertelen fájásaim voltak 23-án szombaton.Vasárnap elment a nyákdugóm.Még vártak az orvosok hátha jönnek a fájások, de csak nem jöttek, csak jóslók,viszont a CTG-n nagy fájásokat mutatott a gép.Aztán 26-án kedd este felhelyeztek egy tágító ballont.Ez beindította a fájásokat olyannyira hogy volt 2 erős 10 perces fájásom és 4 erős,iszonyú kemény 5 perces fájásom amikor is szóltam a szobatársamnak hogy azonnal hívja a nővért mert nem bírok megmozdulni sem az ágyban.Aztán vittek a szülőszobára.Este 8-tól voltak fájásaim...szépen indult minden, szépen tágultam bár csak 4 ujjnyira.Kaptam epidurált,bekötötték az oxy-t és burkot is repesztettek, de a baba belekakilt a vízbe ami besárgította.Ez még nem is lett volna olyan nagy baj alapvetően.Egy ideig, kb.az első 3 órában minden rendben ment,majd oxigénhiányos lett a lepényem,de kaptam oxigént minden stabilizálódott.Viszont a baba végig aludt, a szülésznő rázta a hasamat,mert a fiamnak esze ágában sem volt megszületni. :( Sajnos nem fordult be a szülőcsatornába ahogy kellett volna,6 cm-re el volt csúszva a fejecskéje.Hagytak vajúdni még vagy 3 órát,így összesen 7 órát vajúdtam,ebben benne vannak a fájások.Nem tágultam, de a fő probléma az volt hogy nem fordult be a babám a szülőcsatornába.Így éjjel 3-kor döntöttek úgy hogy megcsászároznak.Végig fent voltam,nem altattak.Eleinte megviselt lelkileg, de most már úgy vagyok hogy a babám egészsége érdekében ez egy jó döntés volt akkor.Nagyon szépen vágtak a bugyivonal alatt és ragyogóan gyógyul a sebem.Szinte csak hajszálvágás látható felszívódós cérnával.Majd talán a 2.babám természetes úton jön a világra.Egyszer az életemben meg szeretném tapasztalni a hüvelyi szülést.

2014. szept. 18. 19:25
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Gratulálok! A lényeg hogy mind a ketten jol vagytok. és látod, anyuka vagy!van egy gyönyörű egészséges gyermeked. 13#
2014. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok! Nekem is túlhordás volt, sajnos azt tapasztalom, hogy akik így túlhordják, gyakran beilleszkedési rendellenesség áll a háttérben, én is így jártam. Brutál fájások, de csak fix 1,5 ujjnyi tágulás, így hajnal 3-kor császár lett belőle. Nem is a császár volt a baj, hiszen esélyem sem volt másra, engem az zavart, hogy mindent a koromra akartak fogni, pedig ha alaposabbak lettek volna, észre kellett volna venniüka magas egyenes állást, sőt, még én is mondtam nekik, hogy érzem, nem jól áll a baba bennem. Sajna igazam lett.

Anyukád hozzáállása nagyon csúnya volt, nekem is volt másoktól hasonló "kellemes" beszólás. Sőt, maga az orvosom sem támogatott lelkileg.

Már mindegy, hiszen több, mint 3 hónapos a babám, jól vagyunk, már semmi nem számít, viszont nekem akkor is elment volna a kedvem egy újabb baba vállalásától, ha a korom miatt amúgy sem lesz több.

Nagyon jó babázást kívánok!

2014. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a jókívánságokat :) Utolsó,nem tudom hány éves vagy de manapság nagyon kitolódott a gyermekvállalás ideje.Nagyon szép császáros vágásom lett, el sem hiszem.Komolyan mintha fizettem volna érte.Nem volt fizetett orvosom, de nagyon jó orvost és szülésznőt fogtam ki ügyeletben.A vágásomat FLP Aloe Vera First géllel kenegetem, illetve napozok ameddig tudok mert állítólag a napfény a legjobb gyógyír rá.Ha már nem lesz lehetőségem napozni itt lesz a bioptron lámpa :) Anyukám hozzáállása tényleg siralmas.A kórházban meg sem látogatott és amikor felhívott akkor is a hülyeségeket nyomta pl.az új pedikűrösével dicsekedett,esze ágában sem volt a hogylétünkről érdeklődni.Kórházból kijövet után 1 nappal feljött hozzánk Pestre.Ugye akkor voltam 4 nappal a szülés után..megjegyezte hogy ronda nagy a hasam és nem fog visszamenni és a vágásom se szép.Sírva fakadtam,mert ez nem igaz.Gyönyörű a vágásom és majdnem viszanyertem a szülés utáni alakomat.A hasam 90%-ban visszament.Igaz használok hasszorítót és éjszakánként 3kg só nehezék van rajtam és sokat mozgok is.Lényeg hogy másnap meg más apróságok miatt veszett velem össze olyannyira hogy egész nap nem is szóltunk egymáshoz.Főzött,meg fényképezgette a gyereket, de nagyjából ennyi.Harmadnap hazament mert annyira feszült lett a légkör.Szülés után 4-5 nappal ne kérjen engem számon hogy miért vannak elő a kanalak és a villák a tartóban és miért nem a fiókban?!Szóval keserű volt találkozás, de nem érdekel.Lényeg hogy jól vagyunk a babával és ez a legfontosabb.Utolsó:Szard le a megjegyzéseket!!!Nem tudom miért kell lenézni a császáros anyukákat?Akik így tesznek buták,hiszen nem a mi bűnünk hogy a baba nem illeszkedett be rendesen.Szerintem már nagy szó a mai világban teherbe esni,kihordani a babát és az utána lévő időszak.Lényeg hogy jól bírom segítség nélkül is a babát és a háztartást.A férjem napi 10 órát dolgozik így keveset van velünk, de jól tolerálom mindezt hiszen értünk teszi,a CSALÁDÉRT! :)
2014. szept. 21. 18:53
 18/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

42 évesen estem teherbe és született meg a babám. Az egész várandósságom jól telt és sokan újabb babára is rábeszéltek volna, kivéve az orvosomat, aki nem volt túl jó választás, de a császárra azért bejött nagyon gyorsan hajnalban.Aztán már rendes volt velem, mikor kiderült, hogy nem a korom miatt nem tudtam szülni hagyományos úton.

A hasam nekem is lelapult már, nem is látszik rajtam, hogy óriási hasam volt nemrég. Azért fogynom kellene még, de nem a terhesség alatt híztam annyit, hanem utána...


Sajnálom, hogy anyukád olyan érzéketlen! Nekem óriási segítség a sajátom, nem is ment volna nélküle az elején. Főzött, segített ebben-abban, nagyon jó volt. Szükségem volt a lelki támogatására is, mert nagyon elkapott a baby blues, utána meg a depi. Már minden rendben és szuperül megvagyunk a kislányommal. Amúgy első baba volt, nagyon sokáig küzdöttünk érte, sok-sok évig. Végül magától fogant.

A császársebem nekem is nagy volt, beakadt a baba rendesen, a térde a bordám alá, plusz arctartás. Esélyem sem volt szülni, de talán ha időben észreveszik a rossz tartást, lehetett volna tenni vmit, de már mindegy. Ha ne adj isten egy brutál vákumos, trancsírozós hüvelyi szülés lett volna, az rosszabb, mint a császár. A vajúdás azért kemény volt, de semmi rossz emléket nem hagyott bennem.

3650 gr és 55 cm lett a baba, ezt elvileg meg lehetett volna szülni, ha "jól áll".

Kitartást neked a babázáshoz, nagyon sok szépség van benne, majd meglátod! Amikor először mosolyog... Aztán a többi dolog. :-)

2014. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó:Gratulálok a kislányodhoz!:)és ahhoz is hogy sikerült megfogannod.Az én sógornőmék is hosszú éveket próbálkoztak mire összejött a fiúk.Pontosan 8 évet és a 32.szülinapja előtt szült 1-2 héttel.Már 7 éve próbálkoznak a kis tesóval aki nem akar jönni :(úgyhogy ez idegölő tud lenni.A kor nem számít,ma már minden kitolódott s mire az ember egzisztenciálisan ott tart hogy be mer vállalni gyermeket elszállnak az évek.Örülök hogy neked édesanyád segítségedre volt.Az enyém sajnos hátráltatott.Oké hogy temperamentumos,de tudnia kellene hogy egy szoptatós anyukában dúlnak a hormonok és ne mindegy hogy hogy szól stb.Ma reggel hívott,nagyon kedves volt a telefonba,de hiába ha meg itt van mindig minősít minket és a férjemmel üvöltözött múltkor a telefonba és esze ágában sincs bocsánatot kérni.Mindegy,a lényeg ez a gyönyörű baba aki itt fekszik mellettem és nem bírok vele betelni olyan édes!
2014. szept. 22. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!