Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek-e lelkiismeret...

Noémi'96 kérdése:

Szülhetek-e lelkiismeret furdalás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves, fiatal lány vagyok, aki imádja a gyerekeket és régóta vágyik egy sajátra. Párom, aki 25 éves, nemzetközi kamionsofőrként dolgozik. Már ő is szeretne apuka lenni, de mivel mindenhol azt hallom, hogy egy gyerek nagyon sokba kerül bizonytalan vagyok. Kedvesem 150-200 ezer között keres, de sok a kiadása is. 20 ezrekért vásárol be, 40 ezres telefonszámlát fizet, hogy tudjunk beszélgetni. Nem akarom, hogy munkahelyet váltson, hiszen akkor még kevesebbet tudna itthon lenni, de félek, hogy mivel én csak a családi pótlékra számíthatok ez kevés lesz. Nektek mi a véleményetek?


2014. okt. 26. 10:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%

18 évesen minden lánynak van egy olyan érzése, hogy felnőtt: családra-gyerekre vágyik. Fiatal vagy még, dolgozz picit, élj picit, aztán ráérsz ezt 4-5 év mulva újragondolni. Még akkor is nagyon-nagyon fiatal anyuka leszel.

Meg azért egy kapcsolatnak is kell pár év mire kiforr egy gyerekre - hagyj rá időt. Sok minden nem ugy müködik ahogy az ember elgondolja elöre.

2014. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Előbb jobb lenne ha dolgoznál, így lenne tgyásod, gyeded. És addig tudnátok takarékoskodni. Nem írtad hogy hol és hogyan éltek (albi? szülőkkel? saját lakás? hitel?), azért az sem mindegy. Mióta vagytok együtt? Megtakarítás van-e? Szerintem csak a párod bevételére ne alapozzatok, mi van ha elküldik, vagy bármi, ott lesztek kereset és megtakarítás nélkül...

40ezret eltelefonálni a Vodafone Red meg egyéb All in tarifacsomagokkal hülyeség. Nézzétek meg, hol lehet pénzt megfogni.


Amúgy értem hogy milyen gyerekre vágyni, nekünk a másodikra kell.

2014. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha elmennél dolgozni?
2014. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Bőven ráérsz még dolgozni 2-3 évet, hogy legyen gyeded, ne aggódj, huszonévesen is fiatal anyuka leszel, felelőtlenség tudatosan most gyereket vállalni.
2014. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Miert nem dolgozol egy evet es akkor lenne egy kis gyeded legalább. Egy év nem sok idő, sőt!! 3-4 evet is simán varhatnal, de ha nem akarsz akkor legalább még 1 evet!
2014. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Munkavállalás a magad részéről fel sem merült?
2014. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Párommal 2 éve vagyunk együtt, imádjuk egymást, vannak persze konfliktusok, de megtanultuk kezelni őket. Jelenleg szüleimmel együtt élünk egy nagy családi házban falun. Párom redes, de minden nap beszélünk, így könyebb elviselni a távolságot.az ő anyukája kint él Angliában, bármikor kimehetnénk hozzá, akár érettsègi után is, de én szeretnék egyetemre járni. (Persze egy év halasztás után, miután a pici bölcsibe mehet.) Ha nagy a baj (pl kirúgják a párom) kiköltözhetnénk és akár ott is befejezhetem a sulit. Persze ez végszükség esetén lenne csak így. Nehéz lenne itt hagyni édesanyám. :(
2014. okt. 26. 10:37
 8/35 A kérdező kommentje:
Mivel közvetlenül érettségi után szeretnénk a babát, így nem sok időm lenne dolgozni. Amúgy iskola közben mindig vállalok munkát, de ez ugyebár ugrana. Magyarországon nem kapkodnak nagyon a sima érettségisek után. Angliában természetesen dolgoznék, ott sokkal jobb a bölcsöde-rendszer és mellette még az egyetemet is be tudnám fejezni.
2014. okt. 26. 10:47
 9/35 anonim ***** válasza:
Ha ki is mész az anyósodhoz,nem fogsz támogatásokat kapni ha nem dolgoztál valamennyit előtte.Akár itthon,akár kint,de előbb dolgozz legalább egy évet,és majd utána vállaljatok gyereket.Mire ez a nagy sietség?
2014. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A leírt helyzet alapján pláne nem tartom jó ötletnek. Minek nehezítenéd a tanulást egy gyerekkel most? Amit vázoltál az egy vészterv ha valakinek előbb becsúszik a baba, tudatosan így tervezni egy két éves kapcsolatba a szülőknél élve esztelenség, és azért nem látod ezt, mert túl fiatal vagy még, bármennyire máshogy érzed.
2014. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!