Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek-e lelkiismeret...

Noémi'96 kérdése:

Szülhetek-e lelkiismeret furdalás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves, fiatal lány vagyok, aki imádja a gyerekeket és régóta vágyik egy sajátra. Párom, aki 25 éves, nemzetközi kamionsofőrként dolgozik. Már ő is szeretne apuka lenni, de mivel mindenhol azt hallom, hogy egy gyerek nagyon sokba kerül bizonytalan vagyok. Kedvesem 150-200 ezer között keres, de sok a kiadása is. 20 ezrekért vásárol be, 40 ezres telefonszámlát fizet, hogy tudjunk beszélgetni. Nem akarom, hogy munkahelyet váltson, hiszen akkor még kevesebbet tudna itthon lenni, de félek, hogy mivel én csak a családi pótlékra számíthatok ez kevés lesz. Nektek mi a véleményetek?


2014. okt. 26. 10:15
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2014. okt. 26. 17:43
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy szülhetsz-e lelkiismeretfurdalás nélkül, azt csakis te tudhatod, érezheted, s az élet lesz a megmondója, hogy később is így érzed -e. Sok okos választ kaptál, megfontolt és felelősségteljes válaszokat. De az élet nem mindig ilyen előre tervezett, és én nem érzem azt, hogy felelőtlen lennél, ha most gyereket vállalnál a pároddal. Ez egy döntés, de semmiképp nem felelőtlen. Viszont életre szóló döntés!!! Jelentősen befolyásolni fogja a további életedet, hogy most hogyan döntesz. Én 20 évesen szültem a fiamat, egy év munkaviszony után egy négy éves kapcsolatba, aminek vége lett. De egy percig sem bántam, bánom, hogy ő volt nekem. Mindaz, amiről lemondtam eltörpült, ahhoz képest, amit vele átélhettem. Azt azért elmondom, hogy nagyon-nagyon nehéz volt, sokkal nehezebb volt az út, amin átmentem, mint gondoltam. De nem a gyerek miatt... Amíg megtaláltam az Igazit, volt előtte egy 6,5 éves kapcsolatom és egy 1,5 éves. Vele már azóta házasok vagyunk és nagyon boldogok, a gyermekem azóta nagy, felső tagozatba jár és várjuk a kistesót, aki hamarosan megszületik.

Nem akarok semilyen tanácsot adni, mert ezt mindenki maga érzi át, és pont ez a lényeg, hogy neked kell majd helytállnod a gyermek mellett, bármi történjen, tehát ez számodra kell egy felelős döntés legyen, bárki bármilyen tanácsot ad. Szerintem az a fontos, hogy soha ne érezd, hogy a gyermek miatt bármiről is lemondtál, ami fontos lett volna számodra, még őelőtte. Ajánlom neked a Mama kérlek c. számot..., talán segít átérezni, hogy mire gondolok..:) "Akartad-e azt, hogy így legyen..."

Tény, hogy nehezebb így, de miért is kellene mindenkinek egyformán élni az életét, ha úgy érzi tenni kell, amit a szíve diktál. Kérdés, mennyire gondolja komolyan ő maga!


Az egy év munkaviszonyt viszont én is fontosnak tartom, akkor már kapsz majdnem félév tgyást, 2 éves koráig gyed-et. A gyes nagyon kevés valóban.



31 éves kismama

2014. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
92%

A tesóm 18 évesen szült, gyakorlatilag anyukáméknak, mert egyedül nem tudta eltartani. Jah, a pasijával végül nem maradtak együtt, mert ilyen az élet, nem biztos, h akibe 16 évesen húdeszerelmes vagy, 22 évesen is így fogod érezni.

Milyen nyelvtudásról beszélsz 18 évesen? Amit a középiskolában tanítottak neked, az semmire sem elég kint. Szakmád nincs, semmihez nem értesz, azt a gyereked az államnak szülnéd segélyre, vagy a szülőknek. A kamionsofőr pasid kb. sose látná a gyereket, így nem is alakulna ki nagy kötődés iránta, szóval számíthatsz rá, h lelkiismeret-furdalás nélkül hagy ott, ha talál egy nálad jobb csajt.


szedd össze magad, tegyél le valamit az asztalra, h ne csak egy buta kiscsaj legyél, hanem egy felnőtt , önálló nő, akinek van keresete, aki egyedül is boldogul, akinek van élettapasztalata. Mégis mire tanítanád azt a gyereket, mondd? Hiszen te sem tudsz semmit.

2014. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Jajj utolso, de kegyetlen vagy :D majd megkapod tole te is mint en. Ugyanezeket a dolgokat irtam le en is es en lettem a mocsok. :D

Hiaba irod mesevilagban el meg a terveivel. Majd ha felno, kirohogi sajat magat is.

Ilyenkor mutatkozik meg mennyire gyerek meg valaki, nem fogja fel mi kell ahhoz h gyereket vallaljon. Utolso valaszolo szepenleirzad te is mi a helyzet ha most szul. De olyan alomvilagban el, h csuda.

Beszel az anyai turelemrol, hogy fiatalon tobb van, holott azt se birja kivarni, hogy letegyen valamit arra a bizonyos asztalra es utana vallaljon egy eletre szolo dolgot.

A kozosbol nem mimdjart kuvenni kellene, hanem illene is valamit beletenni eloszor.

Megsertodik olyanon, hogy segelyre szul, holott a valaosagot kapja, megis hoborog. Ebbol is latszik tisztan, hogy vegkepp nem felnott meg a kisasszony.

2014. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem, nem szülhetsz lelkiismeretfurdalás nélkül, ha már most bölcsit tervezel a gyerekednek.
2014. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!