Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek-e lelkiismeret...

Noémi'96 kérdése:

Szülhetek-e lelkiismeret furdalás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves, fiatal lány vagyok, aki imádja a gyerekeket és régóta vágyik egy sajátra. Párom, aki 25 éves, nemzetközi kamionsofőrként dolgozik. Már ő is szeretne apuka lenni, de mivel mindenhol azt hallom, hogy egy gyerek nagyon sokba kerül bizonytalan vagyok. Kedvesem 150-200 ezer között keres, de sok a kiadása is. 20 ezrekért vásárol be, 40 ezres telefonszámlát fizet, hogy tudjunk beszélgetni. Nem akarom, hogy munkahelyet váltson, hiszen akkor még kevesebbet tudna itthon lenni, de félek, hogy mivel én csak a családi pótlékra számíthatok ez kevés lesz. Nektek mi a véleményetek?


2014. okt. 26. 10:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%

Ezek a tervek amiket irtal, nagyon gyerekes. Te magad irod h itthon nem kapkodnak az erettsegisekert. Akkor mit gondolsz ha meg van melle egy gyereked rohannak a jobbnal-jobb ajanlatokkal? Angliaban h akarsz dokgozni ha meg a nyelvet se tudod rendesen? Gyerekkel majd tanulsz ugy gondolod? Maradsz itthon a gyerekkel, oke, mesz egyetemre es majd egy evesen beadod a picit bolcsibe? Azert h tanulhass? Akkor minek kellene egy gyerek neked? A paroddal vegkepp nem vagytok tul regota egyutt, 2 ev nem sok. Nem is vagytok szinte soha egyutt, azt se tudod mikyen huzamosabb ideig egyutt elni valakivel, nem is hasznaltatok meg ki a fiatalsagotokat, utazasra, egyutt toltott idokre. Egy gyerek fogalmad sincs mivel jar. Elnse tudod kepzelni. Nem tulelesre kell torekedni h majd ha anyuek nem majd anyosek kisegitenek. Magatoknak kellene kialakitanotok egy kis sajat eletet.

Az osszes dolog amit leirtal mind egy felelotlen tinitol jott. Ilyen idosen mindenki nagyon szeretne babat, de 2 ev es rajon h korai volt. Hidd el ha 5 ev mulva szulsz is nagyon fiatal vagy. Es addigra talan valamit fel is mutathatnal.

2014. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Nem sietünk sehova, csupán szeretnénk fiatal, energikus szülők lenni, olyanok, akik nem kapnak frászt, ha a gyerek kitalál valamit, hanem segítenek neki vagy épp elmagyarázzák nem leüvöltik a fejét, hogy mért nem jó az elképzelése. Párom mindenképp babát szeretne 30 éves kora előtt. Tudom, hogy ez mindkettőnknek lemondásokkal járna, de ez az, amit szeretnénk. :)

Az a baj, hogy a rokonoktól azt hallom, hogy egy 1 èves gyerek százezrekbe kerül havonta. (Ők a gazdagabb réteget képviselik.)

2014. okt. 26. 11:52
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem olcsó egy kisbaba.De az,hogy mennyi türelmed és energiád van a babára,az nem kifejezettem kor fügvénye.A férjem 32,én pedig 28 leszek mikor az első megszületik.De nem érzem úgy,hogy kevesebb energiám lenne vagy türelmetlenebb lennék,mint 5-10 éve.A férjemről ugyan ez elmondható.
2014. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
77%
Sokszor a fiatalok turelmetlenebbek. 23-25 evesen is boven raersz szulni. Akkor is eleg fiatal anyuka leszel. Megertenelek ha 35-40 felett mondanad h nem akarsz no de huszoneves korodban szulni, ugy lenne idealis!
2014. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
"Kedves" kommentelő! Szívesen fogadok minden véleményt, hiszen úgyis én-illetve mi-döntünk a végén. Addig meg jó begyűjteni màsok véleményét. De a lenèző, kritikán aluli hangnemben megírt válaszokat hanyagoljunk, jó? Ki mondta neked, hogy nem beszélek angolul vagy hogy ott nyelvtudás nélkül nem lehet elhelyezkedni. (Anyósom sem sokat beszèl, mégis van munkája és boldogul kint.)
2014. okt. 26. 12:04
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de a te helyzetedben borzalmasan nagy felelőtlenség gyereket vállalni. Legyen biztos kereseted először, ha bármi történne egyedül is el tudd tartani a gyereket.

Nem is értem, hogy merül ez egyáltalán fel, hogy a semmire meg a segélyre szülünk hurrá.

2014. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi a problemad kerdezo? Nem megsertodni kell azon ha valaki az igazsagot irja le neked. Ebbol is latszik gyerek vagy meg, sertesnek veszed azt, ha valaki oszinten, nyiltan, nem kerulgetve az igazsagot irja le neked. De persze ti dontotok, hidd el engem nem izgat, csak mint te is nem latod at mi a helyes es helytelen ebben, addig gyerekes vagy. Hany kommentelo irta azt, hogy hajra vagj bele? Mindenki mint en is azt tanacsoltam, hogy tanulj, dolgozz, teremtsd meg amit kell egy gyerekhez es utana vagj bele, es meg akkor se leszel idos. Irsz a turelemrol, hogy fiatalon tobb van, hajra bizonyitsd be milyen turelmes vagy. Mondom ezt ugy, hogy nem voltam 25 eves egeszen mikor az elso gyerekemet vilagra hoztam. Es nem vagyok oreg 27 evesen. Szoval inkabb fogadd meg, mint jatszod a sertett, sertodott tini lanykat, aki mindenkinel, mindemt jobban tud.
2014. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Semmi probléma, nem haragszom. Csak nem èrtem, milyen segély az, amit emlegetsz. Nem mondtam semmi ilyet. Párom jól keres, a családi pótlék pedig nem segély, az mindenkinek megjár.Nem azt mondtam, hogy ingyen élő lennék, akit a férje tart el, csak azt, hogy ha nem találok itthon munkát egyetem mellett, nehéz lenne itthagyni édesanyámat és kiköltözni. Ez nem azt jelenti, hogy nem tenném meg! Más is beadja bölcsibe a gyereket, ismerősöm az születéstől kezdve alig volt a gyerekèvel, dolgozott. Ezt se tenném meg vele. Kint más a bölcsi rendszer, és meg lehet élni a 4 órás állásból is mellette levelezőn akár egyetem, de támogatják az iskolát is a munkahelyek (tanulmányi szabadság vagy ha nekik kell, fizetik is). Azért, mert magammal is törődnék a baba mellett, még nem hiszem, hogy rossz anya lennék.
2014. okt. 26. 12:29
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem dolgozik, mielott szul az segelyre szul mert a csp igen jar de mivel nincs munkaltatod ami utan gyedet kaphatnal gyest fogsz kapni 3 evig, ami havi 25 ezer korul van plusz a csaladi potlek. Nos es a gyest segelynek hivjak. Amit mi fizetunk nektek. A gyedet a fizetesed alapjan kapod ha van minimum egy ev bejelentett munkad.

De hiaba magyarazom neked, eltervezted, azt hitted majd tamogatnak a valaszokkal, helyette a nyers valosagot kaptad, elhiszem h nem tetszik, de ez van. Es igenis igaza van annak a valaszolonak, hogy segelyre szulnel.

2014. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Az én véleményem erről az,hogy ha csak be nem csúszik a baba,addig vagy tanulj tovább,ahogy tervezted,vagy menj el dolgozni,mert egy ember fizuja nem elég és rizikósabb is.
2014. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!