Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a korházban...

Szülés után a korházban töltött napok alatt, ellenörzik mi a helyzet "odalent"? Elsö baba, nem tudom hogy megy ez az egéssz.

Figyelt kérdés
A vérzésre pelanka szerü eldobható bugyit szeretnék venni,azt meg hogy veszem le egy hirtelen jött vizsgálat elött,meg a vérzés is ugye...hogyan zajlik ez?
2014. nov. 4. 16:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
nem rémisztgetni akartalak, kívánom szép, természetes szülésed legyen, másnapra akkor már kutya bajod sem lesz, és sok minden kellemetlenségtől megkíméled magad, ami sajnos a császárosokat súlytja.
2014. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszi!Sajnos ez nem kívánság műsor,de remélem én is h szép és könnyű szülésem lesz,de ha nem azon is átesek és majd kárpótol a babám.Nem rettegek a szüléstöl,sőt már csak át akarok esni rajta.Már csak ez a kórházas story nem volt világos :) különben még azért van időm,34hetes vagyok
2014. nov. 4. 17:15
 13/25 anonim ***** válasza:
Nálunk nem vizsgálgattak senkit, vizitkor kérdezték minden rendben van-e. 4 nap volt varratszedés akkor én már nem olyan nagyon véreztem, kellett is már behozatnom sima betétet.
2014. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Akkor csak nálunk van ilyen?? :O

Debrecenben szültem és itt bizony minden reggeli vizitnél megnézték ott lent.Már reggel szóltak a nővérek,hogy vizitre bugyiban feküdjünk az ágyban,benne egy betét és mikor jött az orvos,megtapogatta a hasat és bepillantott a bugyiba is.

3 napot voltam bent és minden reggel ez volt.

2014. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Komplikalt szules miatt belolem dolt a ver, repedtem, stb. Jarokerettel mentem az elso 1-2 nap. Totyogtam inkabb. A folyoso tulvegerol odakialtott a szuleszno, hogy "az aranyer javult valamit?" A szobaig igazi walk of shame volt, ennyi mosolygos arcot azota se lattam :)
2014. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

9-es nagyon jól leírta. Igaz nekem más a "megalázottsági listám", de a lényeg, hogy hidd el, ott és akkor ez fog a legkevésbé érdekelni.

Én pl azon stresszeltem, hogy biztosan be fogok "kakilni" a nagy erőlködésben. Ezért kifejezetten kértem beöntést! Hát a nagy erőlködésben már tényleg semmi nem érdekel és nem is éreztem volna, ha meg is történik. :-) Csak annyit kérem a páromtól, hogy ne nézzen ott, csak fentről nézzen oda és láthatja a babát kibújni. Így azért mégiscsak úgy éreztem, megtartok valamit a nőiességemből.


Szerintem a maximum, amit hetetsz, hogy nem stresszelsz ilyen dolgokon, igyekszel megnyugodni, harmóniába jönni magaddal, elfogadni a dolgokat. Maga a szülés egy "közös munka" anya és gyereke között, erre koncentrálj.

2014. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Császáros voltam, így csak arról tudok neked mesélni: nekem annyira nem volt borzasztó erős a vérzésem, így azzal nem volt probléma, szerencsére a hasamat sem nyomkodták és csak mielőtt hazajöttünk volna kaptam másik kötést a sebre. Semmilyen vizsgálat nem volt. A mellem viszont közterület lett: a csecsemőnővérek, a kórházi védőnő, szoptatási tanácsadó, mindenki megfogdosta, de nem érdekelt. Annyira nem számít, nem fontos ott és akkor!

Én is a tenna betétet ajánlom, az eldobható bugyi sajnos nagyon bántotta a műtéti sebet, inkább áldozz be egy pár mamabugyit.

Könnyű szülést neked! :)

2014. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

én tudtam mikor lesz a vizit kb éselőtte letusoltam, vettem egy tiszta bugyit tettem be egy sima betétet, nem tisztaságit hanem egy normált és ennyi. jött a dokim, ott az ágyban 2 nap is megnézte a heget és a vérzést, de ugye mindig kicsi volt csak rajta ugyanis előtte cseréltem ki nemrég. ennyi.3.nap reggelén vette ki a varratokat.


3 gyerkőc anyuja

2014. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
igen, körülbelülire lehet tudni mikor lesz a vizit. nekem azert volt rossz mert a legnagyobb kanikulaba szultem, zuhany utam 5 percrl csatak izzadt voltam raadasul a szoptatasra volt idozitve nagyon ertelmesen a vizit, akinek hosszabb evoje volt annak ideje se maradt a zuhanyra.
2014. nov. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, nálunk a kórházban volt gátkezelés is. Minden ilyen kezelés előtt, meg mielőtt az orvos megvizsgált, én vettem egy gyors zuhanyt. Vagy ha arra nem volt idő, akkor a betétet mindenképp kicseréltem mielőtt mentem. Egyetlen egyszer nézett meg a doki, mielőtt elengedett volna haza. Akkor is a varratot nézte, hogy ki kell e szedni, vagy minden okés!
2014. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!