Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A normális, hogy nem ad a...

A normális, hogy nem ad a kórház a szülésemmel tájékoztatást? Hárítottak, keressem az orvost, dehát nekem nem volt orvosom.

Figyelt kérdés

aki épp ügyeletben volt, az "foglalkozott velem" ami szinte a nullával egyenlő, ő egy gyakornok, szülésnél csak nézte a többieket, ott volt egy szülésznő, meg asszisztensek.

a nevüket sem tudom, csak a gyakornokét.

a szülészeten akit kapcsoltak, olyanokat mondott még azon kívül, hogy keressem az orvost, hogy nem né bele a gépbe, mert hát nekik dolguk van..


érdekelnének a megszült lepényem érettségi adatai, kaptam e fájdalomcsillapítást, mi az az episiotómia(zárón ez áll:normál szülés zajlott le episiotómiával, mit kaptam "perifériás"(?)infúióban, adtak e szülés előtt "szokásos"antibiotikumot(ami védi a magzatot az útján, hogy ne szedjen össze fertőzéseket ..elvileg), aztán CTG szülés alatt, ez is mi?


2014. nov. 5. 15:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"amúgy az se semmi, mi lenne ha bajom lenne, meg vérmérgezés, akármi és nem lehet visszakeresni semmit, meg minek az..?

"

Akkor az nyilván benne lenne a zárójelentésedben. Azért nincs semmi extra benne, mert nem volt semmi extra. Ennyi.


Infúzióban meg folyadékot adnak, hogy ne száradj ki, meg ha kell, akkor oxit vagy egyéb gyógyszert.

Antibiotikum annak kell, akinek van valami hüvelyi fertőzése (jellemzően Str. agalactiae).

2014. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
nem csak fertőzötteknek. a hüvelynek eleve baktériumháztartása van, anyára nézve nem veszélyes, viszont a babára azok lehetnek, a komlikációkról nem is beszélve, ha belenyel a kakás magatvízbe, mert mondjuk elakadt bent. minden szülésnek van kockázata, minden magatot védenek, előre. ez protokoll.
2014. nov. 5. 23:02
 23/35 A kérdező kommentje:
*magzatot
2014. nov. 5. 23:03
 24/35 A kérdező kommentje:

itt a kérdező is kapott, de látom mindenki másnak ismeretlen a dolog...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2014. nov. 5. 23:07
 25/35 A kérdező kommentje:
habár vele szedették..
2014. nov. 5. 23:07
 26/35 A kérdező kommentje:

a következő babánál íratok fel.

legalább már ezt is tudom :)

2014. nov. 5. 23:09
 27/35 Vilcsianyuja ***** válasza:
Azért csinálnak tenyésztést az utolsó trimeszterben, hogy kiderüljön, van-e a babára ártalmas kórokozó a hüvelyflórában. És csak akkor adnak antibiotikumot, ha pozitív (nekem a streptococcus agalactae megjegyzés ott villogott piros tintával a terheskönyvem borítóján, hogy a szülésnél tudjanak róla és kapjak antibiotikumot). Amúgy a hüvelyflóra éppenséggel erősíti a baba immunrendszerét. Ilyen kutatásokról lehet olvasni, összehasonlítva a császáros babákkal, akik nem találkoznak a hüvelyflórával születésük közben.
2014. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Vilcsianyuja ***** válasza:

Kimaradt az előzőből, hogy a magzatvízben, a baba belében, így a székletében pedig alapeseten nem lehetnek kórokozók, ha már ott vannak, akkor nagyon nagy a baj.

Ja, a gyógyszer, igen, a pozitív strepto miatt én is kaptam antibiotikumot még terhesség alatt.

De alapból elég nagy felelőtlenség lenne orvosi indok nélkül antibiotikummal tömni egy magzatot vagy egy újszülöttet. Kicsit tedd rendbe a bacifóbiádat, mert így nem csak a kórházban, de majd a gyerekorvosnál se fogod magad megszerettetni, aminek esetleg a gyerek issza meg a levét.

2014. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"Amúgy a hüvelyflóra éppenséggel erősíti a baba immunrendszerét. "


ezt az ökörséget

nagyon erősítheti ha 2 naposan már vinni kell infúzióra, mert megvan a kockázata ennek is

2014. nov. 6. 09:37
 30/35 anonim ***** válasza:

Hiába kardoskodsz, az előzőnek igaza van.


Azt, hogy a hüvelyben van-e ártalmas baktérium a babára nézve, azt kenetvizsgálat során nézik. Ha van, akkor kell antibiotikum, egyébként NEM kell.

2014. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!